rum.ungurury.ru

Tratamentul gusa

La începutul anilor cincizeci, am fost bolnav gusa, crește glandei tiroide de furtunos. Orașul la acel moment, multe femei sufera de aceasta boala. Și el a fost în oraș doar un singur medic. M-am întors la el, el a scris cu tablete de iod, dar au ajutat un pic. Și sa întâmplat, deoarece iodul în combinație cu alte substanțe își pierde calitățile sale de vindecare.

O dată, când m-am așezat și am așteptat rândul lor pentru a vedea medicul (și coada a fost foarte mult timp), un om a venit, a luat locul lui și se așeză. Ca și mai înainte de sosirea omului, și după ce toate femeile au tăcut, nu am vorbi. Poate că această tăcere generală a atras atenția, a început să spună ceva, și într-o conversație a devenit clar că el, de asemenea, gușă, și el îl tratează cu iod. Și apoi a susținut rețeta lui cuvinte, pe care nu am nu reușesc să-și amintească. Aici este.

Ia un pahar, se toarna 1/3 din lapte, pipeta picurare o picătură de iod și de băutură. Următoarea zi picătură în două picături de lapte și băuturi, și așa mai departe în fiecare zi - creșterea dozei de iod la 1 picătură, până când ajunge la zece. Am văzut mai mult de șapte.

Apoi, după ce ajunge la 10 picături, pentru a reduce cantitatea lor pe una in fiecare zi. După aceea, ia o pauza de 2-3 saptamani si apoi bea iod în așa fel ca pentru prima dată.

De câte ori aveți nevoie să luați iod, în această ordine - în funcție de gravitatea bolii. După glanda tiroidă a revenit la normal, eu, de prevenire, de ceva timp încă băut 2-3 picături.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru