rum.ungurury.ru

Cicoare și sunătoare trata orice diaree

Când copilul meu a fost de 5,5 luni, a început diaree brăzdat cu sânge. Ea a fost tratată de către un medic pediatru programare, dar diareea sa oprit. M-am dus acasă la mama sa și de a împărtăși durerea. Ea ma sfătuit să Sunătoare cu cicoare. Este necesar să se ia planta de sunatoare 1 ramură și ierburi ramură de cicoare. Ar trebui să obțineți 1 lingura Hypericum si 1 lingura cicoare. Brew două linguri colectoare 250 g de apă, se fierbe timp de 5 minute, timp de 2 ore. Arunca iarbă, tulpina bulion și să dea copilul să bea 1 linguriță De 6-7 ori pe zi. Copilul meu a luat-o zi, și totul a mers în a doua zi a fost un scaun normal. Adult acest bulion pentru a bea timp de o zi.

remediu foarte bun pentru diaree este coada șoricelului. 2 linguri coada soricelului pentru prepararea cafelei în 250 g de apă, se fierbe timp de 10 minute, timp de 2 ore. Această băutură decoct în două etape și diaree, deoarece nu a fost. Dacă dizenterie este scaiete iarba foarte bună (oi repyah holera iarbă). Ia-1 lingura Slide-iarbă 250 g de apă, se fierbe timp de 10 minute, timp de 2 ore și băuturi pe tot parcursul zilei, treptat.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru