rum.ungurury.ru

Mijloace eficiente de tuse

După ce, la un moment dat am citit cartea (nu poate aminti cine a fost autorul), cu titlul „Proprietățile benefice ale mierii.“ La acel moment, am o mamă foarte puternică a fost bolnav - 8 luni de tuse epuizante. Toate tabletele au fost încercate, prin toate mijloacele folosi. Dar tusea diminuat de ceva timp, a reapărut. Și în această carte, am găsit rețeta - un remediu pentru tuse. Nu pierde o secundă, am alergat la farmacie și piață, am cumpărat tot ce ai nevoie și de agent de făcut. După ce a fost consumat tot, tuse mama a dispărut. A fost un miracol! Din moment ce am folosi această rețetă în sine și să consilieze toți prietenii mei să folosească un remediu simplu, dar foarte eficient pentru tuse.

Astfel, un remediu eficient pentru tuse - sirop, glicerină, suc de lamaie si miere.

Ce trebuie să tuse picături?

Ai nevoie pentru a cumpăra într-o farmacie glicerină. Este vândut în sklyanochkah de 25 ml. Este suficient să o sticlă, dar dacă doriți pentru a spori efectul, puteți cumpăra două. În piață pentru a cumpăra o miere de calitate bună (aproximativ o cana) si o lamaie.

Cum de a găti?

Lemon cufundat în apă, a pus pe foc și se fierbe la foc mic timp de 10 minute. Apoi, trebuie să taie o lamaie in jumatate si se stoarce sucul intr-un pahar. Sucul de lamaie pentru a turna întreaga sticla de glicerină, se amestecă. Se umple paharul cu suc de lamaie si glicerina borul cu miere și cum să se amestece.

Cum să utilizați?

utilizarea unei astfel de dozare sirop de tuse în funcție de modul în care a început boala. Atunci când o tuse ușoară destul de trei ori pe zi pentru a mânca sirop, o linguriță înainte de mese și la culcare. În cazul în care o tuse epuizant puternică trebuie să bea până la 8 ori pe zi, cate o lingurita, plus încă o noapte. Slăbirea numărului tuse de tehnici pentru a reduce nevoia. Bea sirop atâta timp cât totul final. Astfel, în cursul de a lua suficient este o cana de sirop. Înainte de fiecare utilizare de miere și glicerină sirop amestecat.

Acest remediu tuse este cu adevărat eficient, verificat mai mult de o generație. Să sperăm că vă va ajuta prea. Rămâi sănătos!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru