rum.ungurury.ru

Unguent pentru tragerea de puroi și vindecare

Unguent, care va fi discutat în acest articol nu este mai rău decât unguentul Elena Seymovoy. Reteta folosit acest unguent celebru chirurg VF Vojno-Yasenetsky. a făcut în mod corespunzător, atrage puroi din abcese toate cu așchii, și chips-uri chiar de metal în săptămâna elimină mastitelor și infractorului superficial, pe zi - de la paronychia. tije chiar să trageți fierbe și cu puroi furuncule.
Mulți ani în urmă, soțul meu prietenul meu sa întâmplat inflamația purulentă a glandelor sudoripare, numit de popor "ugerului suchim“. Aceasta este cauzată de stafilococi și foarte greu de tratat. Igor a fost în concediu medical timp de două luni: chirurgii au fost în imposibilitatea de a deschide abces. El a primit o mulțime de medicamente, inclusiv antibiotice. Periodic, temperatura a fost ridicată. La fel ca acesta este deja pus în spital, dar soția lui Igor, ea însăși un medic, pregătit unguent și a început să se impună pe ea abcese deja descoperite și roșeață. In plus, pentru a crește imunitatea dat l diluat în apă până smântână lichidă drojdie uscată gros si 1 lingura de 3 ori pe zi, cu mese. O săptămână mai târziu, Igor a mers la locul de muncă.
Pentru acest unguent nu numai că ajută! Într-o zi un vecin să depună mărturie degetul de tăiere ferăstrău circular. Chirurgii au colectat oase, piele cusute, numit penicilinei. Dar într-o zi, un deget cu sufletul la gură, febră mare. Chinuit, noaptea, dimineața a mers la un vecin de prietenul meu pentru a cere ajutor. Asta a lăsat un unguent și bandaje au fost schimbate zilnic. O săptămână mai târziu, sa mutat puroi, umflături, înroșire adormit, m tot traficul reluat pe deplin.
Și acum cum să gătească unguent:
1. Se topește untul bun
2. Aruncare ceara sa fin planificat chips-uri (4: 1) și se aduce la dizolvarea completă a cerii (dar nu se fierbe!)
Dacă greuleț unguent - se adaugă un pic de ulei. Și pentru a scăpa de fierbe pe piele aspră - Span săpun de culoare închisă.
Unguent turnate sub formă de căldură, comprima, dar fără polietilenă. Și nu ține ispititoare, până la două zile, dacă nu mai există puroi, ci numai infiltrate.
Asta e toata reteta!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru