rum.ungurury.ru

Lac de unghii antifungic

ciuperca unghiilor - boala neplacuta care poate infecta toată lumea. De multe ori infectia afecteaza oamenii care vizitează băi publice, piscine și săli de sport.

complexitate tratament ciuperca unghiilor Depinde de modul în care infecția lovit unghii. Dacă aveți stadiul inițial al bolii, ar face bine lac special.

Lac de unghii ciuperca: aplicare

lac de unghii antifungic

Înainte de a utiliza lac terapeutic, este necesar să se pregătească un tratament de unghii. Se recomandă să cadă. Pentru a face acest lucru în apă caldă, se adaugă 1 lingura sodă și 50 g săpun. Coborâți picioarele în cada timp de 15 minute. Folosind o pensetă, elimina toate particulele de piele și de coarne cojile. Dupa procedura, se poate aplica stratul de lac uniform terapeutic la unghii afectate. 2 se recomandă aplicarea stratului. infecții Tratarea poate dura mai mult de 3 luni. Aceasta depinde de stadiul leziunii. În prima lună de utilizare a unghiilor antifungic de 3 ori pe săptămână, în al doilea - de 2 ori pe săptămână, iar al treilea - 1 pe săptămână. Șters înseamnă unghii convenționale pentru îndepărtarea de unghii.

Nu uitați să dezinfecta după tratamentul unghiilor echipament de manichiură, pentru a evita riscul de a re-infecție.

În primul rând, vă recomandăm să folosiți ceai mănăstire fungicidarea pe unghii. După 30 de zile, 97% dintre voluntari au fost urme de ciuperca complet.

lacuri antimicotice sunt depozitate într-un loc întunecat, departe de lumina directă a soarelui. Termenul de valabilitate al produselor - nu mai mult de 3 luni. In timpul tratamentului nu se recomandă utilizarea altor lacuri de unghii, în caz contrar eficienta va scadea.

Lac de unghii ciuperca Lotseril

Eficiente împotriva diferitelor tipuri de ciuperca unghiilor. Lotseril - Această aplicație topică antifungice. Substanța activă conținută în compoziția pătrunde în unghiei și inhibă proliferarea ciupercilor, provocând moartea acestora. După utilizare prelungită Lotseril, simptome de infecții ale unghiilor dispar complet.

lac de unghii antifungic

Tratamentul trebuie continuat atât timp cât noul cui nu va crește, sau zona afectată nu va fi pe deplin vindecat. Durata tratamentului poate varia în funcție de stadiul de infecție. De obicei, 6 luni pentru a trata Rug, 9 - 12 luni - pentru picioare. Mijloacele angajate strict conform instrucțiunilor. După data de expirare, nu folosesc droguri.

Efecte secundare: arsură în jurul unghiei.

Nu Lotseril recomandat copiilor, femeilor însărcinate și femeile care alăptează.

Antifungic de lac de unghii: prețul

Prețul Lotseril variază de la 1100 la 2000 de ruble.

Dermatologii în unanimitate, a recomandat să utilizați ceai mănăstire fungicidarea. In timpul studiului, sa observat accelerarea proceselor de regenerare în 82 de voluntari.

Lac de unghii ciuperca Batrafen



Instrument special conceput pentru tratamentul bolilor fungice. substanță activă ciclopirox penetrează unghiei, provocând moartea unei infecții. Batrafen are efect fungicid asupra tuturor agenților patogeni care cauzează infecții fungice. Cursul tratamentului medicamentos este de aproximativ 3 luni. Primul lac lună se aplică pe o bază de zi cu zi, în al doilea - suficient pentru 2 aplicații de o săptămână, în a treia - 1 dată pe săptămână.

Lac de unghii ciuperca Batrafen

Uneori unghiilor poate provoca reacții adverse: piele uscată și descuamată, unghiilor de laminare și roșeață.

Contraindicații: femeile însărcinate și care alăptează, și copii.

Antifungic de lac de unghii: prețul

Costul de lac poate varia de la 700 de ruble.

Lac de unghii ciuperca Demikten

Cosmetic Demikten protejează placa unghiilor de la apariția unei infecții fungice și vindeca ciuperci existente. În plus față de acest instrument va ajuta să scape de următoarele probleme:

  1. Roz versicolor, candidoza, eritrasmă, actinomicoza;
  2. Vindecă fisuri în tocuri, catifelează pielea aspră pe picioare și coate;
  3. Vindecă interdigitale eroziune, rubrofitii, epidermotofiyu și inflamație arborele de unghii;
  4. Aceasta servește ca o barieră invizibilă care împiedică pătrunderea murdăriei și a infecției;
  5. Reduce inflamația și umflarea, vindecă leziuni herpetice repede.

Lac de unghii ciuperca Demikten

Utilizați Demikten pentru instrucțiuni. Facilitatea nu are contraindicații și efecte secundare, acesta poate fi utilizat fără excepție.

Antifungic de lac de unghii: prețul

Costul variază de la 150 la 300 de ruble.

lacuri de unghii antimicotice: comentarii

  • Tatiana: lac antifungic folosit Lotseril. Nu contează cum le-a uns - nu există nici un rezultat. Numai în zadar a petrecut bani și timp. Acum încep să folosească Demiktenom - în valoare de mai multe ori mai ieftin, iar rezultatul este mult mai bine. Acum le-am frotiu cu unghiile lor și așteaptă cu nerăbdare să o recuperare completă
  • Oleg: I-am cumpărat un Batrafen pentru 1500 de ruble. Foarte dezamăgit. Fungus ca și a progresat progresat. Am făcut toate instrucțiunile. Poate că pur și simplu nu mi se potrivesc?
  • Elena: Sunt încântat cu Batrafen. El ma ajutat să scap de problema mea. Acum, eu nu mi-e rușine să poarte sandale deschise, iar eu pot face o manichiura frumoasa! Numai instrument vă ajută dacă lovit de nu mai mult de 45% din unghie.
  • Svetlana: Am descoperit Demikten. Înainte de aceasta, mâinile mele erau unghiile urate sunt afectate de ciuperca. Am luat o sticla de lac pentru a scapa de problema timp de 4 luni. Vă mulțumesc foarte mult producătorii de vopsele! Foarte multumit.
  • Boris: Lotseril - un agent antifungic remarcabil! După ce am luat ciuperca în baie, viața mea sa transformat într-un coșmar. Singurii Nu am încercat să trateze unghiile: tincturi, ceaiuri, creme și băi. Nimic nu a ajutat. Dar Lotseril vindecat unghiile mele, timp de 3 luni ..
  • Angela: Demiktenom second-hand. Nu ma impresionat acest lac. Cuie ca bolnavi, și rănit. Este de remarcat că, desigur, nu este scump, dar timpul petrecut foarte rău. Timp de 4 luni de tratament, aș încerca alte mijloace, dar în speranța pentru Demikten, dar în zadar!

A se vedea, de asemenea: Hipoglicemia în diabetul zaharat de tip 1 și 2

unghii antifungic - acesta este un instrument excelent, care vă va permite să aducă picioarele pentru a relativ rapid și ușor. Acum, nu trebuie să faci baie timp de ore și să cumpere creme scumpe. Selectați un preț optim și lac de calitate și de a începe un tratament!

Mai ales pentru LadySpecial.ru - Misnik Svetlana

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru