rum.ungurury.ru

Hernia te deranjează? DISPUNE, Good Luck!

Bună ziua, „Bunica!“

Vreau să împărtășesc metode tradiționale pentru a elimina o hernie.

Tatal meu are o hernie a avut loc de două ori. Prima dată a fost îndepărtat chirurgical, dar în curând în același loc a existat o hernie postoperatorie. Tata a spus la revedere de la viață, și cu familia sa, dar apoi, fiind un credincios sincer, a început să ceară lui Dumnezeu pentru vindecare. Și recuperat! După aceasta a urmat o foarte, alternând între munca fizică și de odihnă, nu fumat, nu abuzeze de alcool și a supraviețuit, în ciuda hernia, la 82 de ani. Și că educația nu este crescut, mama frecat pe o bază de zi cu zi, în zona inghinală topit de capră și de grăsimea internă de carne de porc. În plus, tatăl meu a purtat întotdeauna o centură lată, suporturi hernie, strans-l de strângere.

hernie inghinală a fost soțul meu. El a oferit să aibă o intervenție chirurgicală pentru a elimina, dar soțul meu, care știe despre calea cea mai grea, tatăl meu nu a fost de acord să meargă sub cuțit. Odată ce am spus despre această problemă un prieten de-al meu, și ea mi-a spus să frece soțul ei obligatorie pentru noapte, și de mai multe ori în timpul zilei, în zonele cu probleme de ulei de cătină. Efectuați procedura ușoară a nu agrava starea pacientului. Ascultați sfatul, am cumparat de la farmacie de ulei de cătină, mănuși de cauciuc medicale și a început să trateze soțul ei. În plus, pentru a elimina inflamatia cauzate de o hernie, el preparată în mod regulat ca ceai, plante medicinale și gryzhnika coada calului, iar apoi a baut infuzii, alternând la fiecare 2 săptămâni. Pentru reînnoirea celulelor pielii si vindecarea mai rapida a herniei, am în fiecare dimineață și pe timp de noapte este ușor să se spele locul problematic în apă rece. Curând hernie a fost plecat, iar cu atât mai mult este niciodată soțul nu a apărut.

În plus față de cătină, foarte bun de a utiliza pentru frecare zonele cu probleme camfor si ulei de in, dar este mai bine să utilizeze în acest scop vulpe, capra sau grăsime de bursuc. În plus, se recomandă, după toate procedurile dintr-o dată atașat la rășină hernia plasture. Pentru această pânză sau mușama impregnate cu rășină în perechi, și apoi aplicate la zonele cu probleme, repara bandaj și du-te la ziua de patch-uri, schimbându-l zilnic. Suprapunere foarte bine pe o hernie într-o pânză de in compresă înmuiată într-o soluție de apă rece și oțet, luate în proporții egale. Se acoperă cu celofan, pentru a fixa un bandaj și se lasă peste noapte. Hernia va dispărea mai repede în cazul în care în fiecare noapte pentru a face o baie cu un decoct de rostopască saturate sau ovăz gumă. Lie în baie timp de 20 de minute. Tratamentul, desigur, o lungă, dar dacă doriți, pentru a evita o intervenție chirurgicală, este necesar să sufere.

Hernia poate avea loc nu numai pe activitatea fizică, dar, de asemenea, de la constipație, tensiune musculară prelungită, etc. Destul de des, hernii inghinale sau ombilicale se întâmplă la copii. Pentru a le elimina copil bolnav trebuie să facă baie de zi cu zi, în decoct de paie de ovăz și ușor se freacă în zonele cu probleme camfor, ulei de cătină, vulpe, viezure, urs, capră sau grăsime de porc. În plus, este necesar să se consolideze imunitatea copilului, oferindu-i vitaminele C și D, și, de asemenea, preveni copilul excesiv de jocuri activ, înlocuind desktop-ul lor.



Asigurați-vă că pentru a turna zonele cu probleme de apa rece. Eliminarea hernii la adulți și copii ajută mumie. Adulții trebuie să-l ia pe stomacul gol dimineața și 1 comprimat, și copii - 1/3.

Necesară în timpul tratamentului herniei mânca mai mult pește, fructe și legume. În nici un caz nu fuma sau bea băuturi alcoolice, inclusiv bere.

De asemenea, doresc să ajute femeile care sufera de mastita. În faza inițială a bolii poate fi administrat folosind nuci. Este necesar partitionari interioare 20-25 de nuci fructe coapte se toarnă într-un recipient din sticlă de 100 ml de alcool 700 strâns resigilate și lăsate timp de 10 zile la temperatura camerei, într-un loc întunecos. După perfuzie de 3 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de mese iau 15-20 picaturi de tinctura, de fiecare dată dizolvare în 1/4 cană de apă. Cursul de tratament - 2 luni. Tumora în acest timp se va rezolva. A se păstra tinctura fără percolare într-un loc întunecos, la temperatura camerei.

Acest instrument este garantat pentru a elimina acnee. Ar trebui să fie castraveți proaspăt carne tocată, se toarnă 3 linguri castravete pulpă cană de apă clocotită timp de 2-3 ore, se filtrează, bagasse depășită, se diluează în perfuzia cu 1 linguriță miere, și apoi umeziți un tampon de bumbac în ea și curățați-le bine după spălarea punctele cu probleme. Așteptați până se usucă și apoi se spală cu apă rece.

Și acest ceai pentru a curăța sângele. Este necesar să se pisa și se amestecă 20 g frunze de urzică, culoare elderberry și spini, 40 g de frunze de mesteacăn, se toarnă 1 lingura un amestec dintr-un pahar de apă clocotită, se lasă să se răcească, tulpina, se adaugă miere după gust și sorbi 0,5 cești în dimineața pe stomacul gol și seara înainte de culcare. Mănâncă 10-12 zile.

Urmați sfatul meu, oameni buni, și cu credință și răbdare elimina boala.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru