rum.ungurury.ru

Elibereaza reumatism? Ce sa faci cu ARTRITĂ? Urmează-mi sfatul

Bună ziua, „Bunica!“

Acesta a fost aplicat cu succes la tratamentul său, ediția publicată. Multumim tuturor celor care le împărtășește. În semn de recunoștință, am oferit oameni buni de retetele noastre de vindecare de familie pe care am fost externat din caietele de bunica mea și mama mea.

Pentru a face față cu artrita, este necesar să se completeze sticlă enamelware de apă 10 g de rădăcină uscată brusture pulbere, se fierbe, se fierbe timp de 20 minute la foc mic, se scurge, apoi se ia 1 lingura De 3-4 ori pe zi. Paralel de a impune pe zonele cu probleme ca o compresa în interiorul corpului de frunze proaspete de brusture, dupa dus-le cu apă clocotită. Aduce îmbunătățiri de droguri romaniță. Ar trebui să fie de 10 g de inflorescențe de plante sub formă de pulbere uscată se toarnă cană de apă clocotită și după 30 minute de tulpina si sa ia o lingura De 3-4 ori pe zi. In plus, 300 g de inflorescențe mușețelul se toarnă 5 litri de apă fiartă, 2 ore se filtrează, se toarnă într-o baie cu 36-380S temperatura apei de perfuzie și se află în ea timp de 15-20 minute. Ia-o baie în fiecare altă zi. Cursul de tratament - 10-15 băi. Eficiente pentru artrita, se toarna un pahar de apă clocotită 3-5 frunze uscate de coacăz negru, după 20 de minute, se strecoara si se bea.

Luați infuzia unei astfel de doze de 2-3 ori pe zi, de fiecare dată când pregătește proaspătă.



Pentru a pacifica reumatism trebuie să completeze într-un termos 2 cesti de apa clocotita 2 linguri tocat măghiran, insista 2 ore, tulpina și să bea infuzia de 2/3 cana de 3 ori pe zi, timp de 20-30 minute înainte de mese. În fiecare zi se pregătească remediu în stare proaspătă. Este posibil să se macina si se amesteca volumul 1 parte planta de oregano 2 părți frunze mama și mama vitregă și zmeură, se toarnă 2 linguri amestec într-un vas emailat 2 cesti de apa de fierbere, a adus la fierbere, se fierbe timp de 5 minute la foc mic, tulpina și băutură fierbinte 0,5 cani de 3-4 ori pe zi, până la ameliorare. cataplasmă efectivă pe pete inflamat cu rădăcini proaspete elecampane. Reumatism opri chin dacă se macină și se amestecă 10 g de rădăcină de brusture și Inula, se toarnă amestecul în ceașcă enamelware de apă clocotită, a adus la fierbere, se fierbe timp de 30 minute la foc mic, infuza, înfășurat, 4 ore, tulpina și să ia 1 lingura . 4-5 ori pe zi. se amestecă foarte bine uniform în volum, pre-tocat, frunze de nuc, rădăcini și brusture Inula, se toarnă 1 lingura amestec de apă fiartă, fiartă timp de 10 minute, se scurge și se bea un pahar de 3 pe oră.

Luând zilnic amestec dimineață de repaus alimentar suc de lămâie (1 linguriță), miere lichida (1 linguriță) și ulei vegetal (1 lingura) a dispărut din pierderea de putere și de a consolida imunitatea. Este posibil să se amestece cele trei pahare de suc de cătină proaspete, 50 g de miere, un pahar de apă clocotită și 0,5 litri supa de menta infuzat 2 ore la rece, se filtrează și se bea 3/4 cana 30 minute înainte de masă pentru a îmbunătăți. Eficiente pentru a macina si se amesteca 300 g de miez de nuca, stafide, caise uscate si 2 lamai cu coaja, dar fără semințe, se adaugă 300 g de miere, se amestecă bine și să ia 1-2 lingurite amestec pe zi. A se păstra în frigider înseamnă. Ea dă tărie, scuti oboseală cronică, spori utilizarea de zi cu zi a sistemului imunitar și nervos al unui amestec de nuci zdrobite, stafide și brânză tare, luate în proporții egale.

Asta e tot ce am vrut să scrie. Aș fi foarte bucuros dacă metodele propuse mai sus de tratament pentru a ajuta pe altcineva pentru a-și recapete sănătatea.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru