rum.ungurury.ru

Fibrilatie atriala - nu este un moft: inima trebuie să bată fără probleme, în ritmul



Bună ziua, „Bunica!“ Am 80 de ani. În ultimul timp a devenit foarte dificil de a scrie, pentru că am miopie severă, dar eu încă mai doresc să ajute cunoștințele lor lyudyam.Mertsatelnaya fibrilație este o tulburare de ritm cardiac, în care pe tot parcursul ciclului cardiac apare frecvent (350-700 pe minut) dezordonat, haotic de excitație și contracția individuale grupuri de fibre musculare predserdiy.Lyudi care suferă de această boală se plâng de palpitații, decolorare în inima și scurtarea respirației. Elibereaza aritmie este posibil, luând o cantitate mică de apă 25-30 picături de „korvalola“. Păstrate sub limbă și încet înghiți saliva. Cope cu boala, iar amestecul farmacie tincturile de valeriană (flacon 2), gastei (2 flacoane) și păducel (1 flacon). Ia-25-30 picături dizolvare în apă 1/4 cană, de 3 ori pe zi. Sub presiune redusă, paducel șters. Puteți lua la palpitațiile 1 linguriță miere de 3 ori pe zi, și 2-3 picături de ulei de cuișoare, lavanda, portocala, rozmarin sau menta. Pe inima face o compresa calda la una dintre aceste uleiuri. Eficace și primirea unui amestec de vin roșu uscat (30-40 ml) cu suc proaspăt și rue iarbă șoricelului (24 picături fiecare). Bea totul în 4 doze divizate înainte de mese în timpul zilei. Aritmie și face față cu tinctura de paducel. Ai nevoie de 3 linguri flori plante se toarnă trei căni de apă clocotită, stau 8-10 ore într-un cuptor fierbinte, apoi se strecoara si se bea un pahar de 3 ori pe zi, pentru arterială mare davlenii.Tahikardiya - l apar brusc Bout de palpitații. Astfel, ritmul cardiac vine la 350 de bătăi pe minut (normal 60-80). În afară de palpitații ale inimii pot apărea amețeli, închiderea la culoare a ochilor și mâinile tremurânde. In timpul unui atac de exercițiu, și să ia un sedativ trebuie întrerupt. Pentru a întări mușchiul inimii și suprimarea tahicardiei folosind aceleași metode ca și pentru aritmie. Acestea sunt completate de a lua decoct de plante și de perfuzie. Pentru a prepara supa, 1 lingura Frunzele zdrobite periwinkle turnat într-un pahar vas emailat cu apă, adusă la fierbere și se fierbe timp de 20 minute la foc mic. După această tulpină și bea 1/3 cana de 3-4 ori pe zi timp de 30 de minute înainte de a mânca. Pentru infuzie folosind balsam. Se toarnă două căni de apă fiartă 2 linguri plante din plante sub formă de praf, un filtru de oră și să ia de 3-4 ori pe zi, în porțiuni egale, timp de 30 de minute înainte de masă. Pentru a preveni tahicardia recomandăm să luați 1 linguriță o dată pe zi ulei de camfor (vândute în farmacii). Per curs de tratament necesită 6 flacoane. Inainte de a inghiti înseamnă că au nevoie de un pic să-l țină în rtu.Soblyudaya toate recomandările mele, vă va normaliza în curând ritmul cardiac și complet uita de aritmie si tahicardie.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru