rum.ungurury.ru

Cum să scapi de păduchi

Există o mulțime de oameni, în special copii, care suferă de pediculoză (păduchi). Când aveam zece ani, de asemenea, am experimentat acest nepriyatnost.Odnazhdy a venit acasă de la școală, mama mea sa plâns că am zgâriat capul lui. Mama sa uitat în jur și a găsit păduchi ei. Desigur, am fost atât de șocați de acest lucru, pentru că am avut mult timp, până la brâu, părul și radeți ei nu au vrut să. Din fericire, nu a fost necesară pentru a obține o tunsoare. Mama mea a fost sfătuit să se aplice tratamentul de obicei „dichlorvosul“. Ea umezit cu apă caldă părul meu, și apoi un pic uscat cu un prosop, apoi procesa toate „diclorvos“. După aceea am pus pe capul o pungă de plastic regulat și legat-o pe partea de sus a unei batistă. Atunci când este în ultimele 30-40 de minute, mama se spală capul cu sampon obisnuit. Destul pentru un tratament pentru păduchii au dispărut. A doua zi m-am dus la școală, ca și cum nimic nu a avut byvalo.V mai departe, întâlnirea de viață cu diferite persoane, am completeze cunoștințele lor de modul de a combate păduchi. Sper că au pe cineva prigodyatsya.Konechno, multe sunt jenat să admită că au păduchi, păduchi și de fapt - boala foarte neplăcut. Se crede că păduchilor poate aduna în școală, grădiniță și transport public, dar acest lucru nu este adevărat. Pediculoza este foarte des din cauza stresului nervos și experiențe emoționale puternice. Și este un fapt. Unul dintre prietenul meu paduchi a apărut după un șoc nervos puternic. Când a fost adus înapoi la starea normală de spirit, ele sunt la fel ca și a dispărut dintr-o dată. Un alt prieten mi-a spus că mama ei în drept trăiește singur, nu va ieși din casă și un pic vorbesc cui. În ciuda acestui fapt, ea a descoperit după ce a suferit un pedikulez.No de stres nu ar trebui să se teamă de această boală. Păduchii poate fi destul de ușor să scape. Pentru a face acest lucru, utilizați rețeta pe care mi-a vindecat, mama mea, sau uda parul „tripla“ Koln, a pus pe cap o pungă de plastic și cravată o batistă. Nu îndepărtați bandaj timp de o oră. După aceea, se spală părul ca de obicei. Dacă este necesar, repetați procedura. Într-un caz extrem, în loc de o „triplă“, poate fi folosit orice alt Koln. Pentru a preveni păduchi în timpul situații de stres ia paduchi cap „Corvalol“ .Borites tinctura de valeriană, sedative, Motherwort și și-l câștige!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru