rum.ungurury.ru

Curățați crema de corp eczeme, vitriol, rostopască

Bună ziua, „Bunica!“

Sunt bucuros să împărtășesc cunoștințele mele.

Cei care suferă de eczeme plângând, se amestecă bine recomanda un pahar de smântână proaspete de casă, 0,5 linguriță frecat în pulberea de sulfat de cupru, 1 linguriță sol Chelidonii uscat și suc, iar apoi frecati amestecul a fost locuri problematice după fiecare spălare. Și astfel pentru a recupera.

Ateroscleroza a extremităților inferioare este dificil de tratat, dar este încă posibil să se ocupe de ea. Pentru aceasta seara, se taie și se amestecă 5 linguri ace de pin maro, 3 linguri rosehips si 1 lingura piele ceapa, se toarnă amestecul de 1 litruapă rece, se aduce la fierbere și se fierbe timp de 10 minute la foc mic. Apoi se scoate tava de pe foc, înveliți bine și se lasă peste noapte. În tulpina dimineața și bea toată ziua, decoctul. Bea-l atunci când doriți și cum doriți. Seara, luați un mediu proaspăt. Tratate astfel timp de 4 luni. Ateroscleroza retragere.

Hrean scăpa de dureri de spate și articulații. Dacă este necesar, voi turna frunze de hrean cu apă fierbinte, grăsime ulei zona afectată de legume și apoi să impună pe ea aburit frunză. Ei bine izolat și să păstreze compresa timp de aproximativ 20 de minute durerea dispare. Cu o frunză de hrean rece suprapuse pe spate sau pe piept, și în curând recuperate.

Cu hipertensiune lupta ma ajutat mere. Le-am cojit și să mănânce în fiecare zi 4-5 bucăți. Ca urmare, presiunea este menținută normală. Nu arunc coaja si pune intr-un castron, se toarnă apă clocotită, se adaugă puțină miere și bea băutură pentru noapte. Ea mă ajută să depășească insomnie. Uneori, la ficat a lucrat impecabil, bea cidru de mere bulion. Pentru ao prepara în 1 litru de apă se fierbe timp de 15 minute, se taie în 2-3 bucăți de mere. Eu beau fără a se limita la, adăugarea de miere după gust și lămâie. La un pahar de cidru de mere bulion ajută la depășirea rapid bronsita, reumatism și inflamații intestinale.



vindecarea rapidă a arsurilor, răni lungi de vindecare și ulcere trofice promovează unguent vindecare. Pentru ao pregăti, este necesar să se pisa și se amestecă 100 g de oleorășină molid, slănină porcine domestice și ceară de albine, iar apoi se fierbe până când amestecul este omogen. După aceea, locul problematic clătire cu apă de var (1 lingura nestins dizolvat în 1 litru de apă fiartă caldă) și puneți-l pe bandaj aplicat cu unguent. Înlocuit la fiecare 2 ore. După 2-3 zile, răni și plăgi vor fi strânse.

Corpul negilor se va șterge sagebrush. Pentru a face acest lucru, se prepară un decoct din planta bogat și în fiecare zi, de mai multe ori pentru a le umezi negi.

zonele cu probleme de lubrifiere regulată milkweed suc ajută la eliminarea impetigo și scabie.

Creșterea pilozitate curat narcotic. Ar trebui să fie de 100 g de planta, împreună cu rădăcină zdrobit, zahăr și 1 litru de apă, adus la fierbere și se fierbe timp de o jumătate de oră la foc mic. Bulionul rezultat este adesea lubrifiat zone problematice ale corpului. Curând parul nu va mai creste.

Lăsați întreaga echipă îl ajută pe Domnul!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru