rum.ungurury.ru

Dumnezeu a dispus, sfatul meu nu este util, și totuși trebuie să se teamă de muscatura de sarpe

Bună ziua, dragă „Bunica“! Toata lumea stie ca muscatura de sarpe este destul de periculos, deci ar trebui să fie în măsură să se ocupe de această pacoste. Și acest lucru va ajuta sovety.Itak mea, merg la locuri unde întâlnirea cu șarpele, asigurați-vă că pentru a purta pantofi care exclude muscatura de sarpe. Dacă muscat de un sarpe, ai nevoie de cât mai repede posibil de mai sus muscatura pentru a trage de cabluri, și apoi suge otrava din gura rana. Puteți să-l scoate cu ajutorul băncilor sau încălzite peste un foc și plasate pe gâtul unei mici rana butylochki.Esli mangan este la îndemână, apoi pune în cristal rana și picăturilor de apă. Despre înfășurată ac obkolite la mangan, soluția a fost în organism. Pentru a reduce durerea și păstreze locul muscat peste parom.Spravitsya cu o mușcătură de șarpe și ventrilica plante medicinale. Acesta trebuie să fie frecat, aplicat pe rană și repara pansamentul. Mai musca aplicat vată îmbibat în soluție de amoniac. Loțiunile schimba de 3 ori pe zi. Puteți pisa și atașați la frunzele de soc rana. Frunze de cenușă negru frecat cu sare, apă de amoniac, și să facă această soluție primochki.Day Dumnezeu, sfatul meu pentru oricine nu este util.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru