rum.ungurury.ru

Din experiența din exemplul meu va contribui la evitarea măsurilor extreme



Bună ziua, „Bunica!“ Dintre toate organele umane elementele cele mai nocive ale abundenței de care suferă de ficat. Ea este înfundată în mod constant incluziuni cholesterice și bilă inveterat, din cauza care formează apoi calculi biliari. Ei bloca canalele biliare, ceea ce duce la inflamație cronică și, uneori, la ruptura a vezicii biliare. Prin stagnarea bilei și suferă tractului digestiv nu primește elementele necesare pentru procesarea produselor alimentare. Și când vara încercați să mănânce mai multe fructe și legume proaspete, stocarea lor pentru viitor, este posibil ca aceste vitamine necesare nu sunt absorbite de către ficat contaminat. Ca urmare, o persoană care a depăși slăbiciune, oboseală, greață, se simte o greutate în stomac, alterează culoarea litsa.Vse aceste semne au fost cu mine când vezica biliara mea „răsculat“ piatra. Și toate pentru că eu sunt cu întreținere rețete eficiente în stare de funcționare a ficatului și a vezicii biliare, eu nu grijă de sănătatea lor și orice speranță pentru un „poate“. Deci, din cauza neglijenței a trebuit să merg la cutit. I-am scris acest lucru la exemplul ajuta oamenii să evite astfel de măsuri extreme. Și le ajuta cu acest lucru propuse mai jos retsepty.Dlya îmbunătățirea funcției hepatice este necesară pentru a face un pahar de apă clocotită 15 g de frunze de urzica, înveliți și se lasă la infuzat timp de o oră. se toarnă simultan în ceașcă enamelware de apă clocotită, 15 g de rădăcini măcinate de urzică, se aduce la fierbere și se fierbe timp de 10 minute la foc mic. Eliminați de la căldură, infuzat timp de 30 minute, se strecoara, se adaugă miere sau zahăr după gust și să ia, amestecat cu infuzia filtrată de frunze, 1/2 ceasca de 3-4 ori pe zi, timp de 30 de minute înainte de ficat edy.Podderzhit într-o stare normală, și bea zilnic ceașcă de culcare apă rece fiartă cu dizolvate în ea 1 linguriță miere și 1/2 linguriță suc de lămâie. Înainte de a lua 2 Chasa nimic est.Esche funcție hepatică normală contribuie hrean. Aceasta planta unica. mirosul și gustul ascuțit cauzat de o cantitate mare de glucozidă de muștar și sinigrină. În plus, hrean rădăcină conține asparagină și glutamină, de asemenea, afecteaza acuitatea gustului. Aceasta include, de asemenea, hidrați de carbon, proteine, grăsimi, substanțe azotate, fibre și săruri minerale (în principal de potasiu), și vitamina C. hrean decât în ​​lămâi și portocale. De asemenea, este bogat în vitaminele B1, B2, B6, PP și acid folic. Deci, de două ori carne tocată 500g hrean rădăcină umple masa de 1 litru de apă clocotită, se acoperă vasele cu un capac si se lasa sa stea timp de 24 de ore. Apoi se strecoara si sa ia cu ficatul bolnav de 1/4 cana de infuzie de 3-4 ori pe zi timp de o jumătate de oră înainte de mese. Cursul de tratament - 7 zile. În paralel, se poate face cu aceasta infuzie pe zona ficatului sprijin kompressy.Horoshaya pentru ficat - o salată de păpădie. frunze verzi de plante, este necesar să se înmoaie timp de 1 oră într-o soluție puternică de sare, apoi se clătește, cotlet cu un cutit, se adaugă mărar, pătrunjel, sezon cu ulei vegetal și mănâncă aceasta salata pentru o oră înainte de zavtraka.Mozhno de păpădie frunze pentru a face suc. În acest scop, pre-înmuiate în apă sărată, frunzele trebuie să fie opărite cu apă clocotită, carne tocată și stoarce masele prin sucul de țesut dens. Se diluează cu 1: 1 cu apă, fiartă timp de 2-3 minute și bea 1/4 cana de 2 ori pe zi, la 20 de minute inainte de masa pentru ficat și vezica biliară. Un alt suc de păpădie de bun venit ajuta la tratarea gutei, creșterea lactației la mamele care alăptează, precum și, de asemenea, îmbunătățește funcționarea tractului gastro-intestinal.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru