rum.ungurury.ru

Litiază biliară și tratamentul său de remedii populare

Boala gallstone (colelitiaza) - o boala in care in principal in vezica biliara, cel putin - in canalele biliare se observă prezența unor entități specifice - calculi biliari.

Pentru a scapa de pietre si nisip in vezica biliara, este necesar să se ia 1 lingura pm săruri Epsom în jumătate de pahar de apă. Dimineața iaurt bea un pahar în 14 ore pentru a mânca 3 linguri grișul, fierte în apă. La 17 ore, o clismă, 18 ore, 10 picături ia „atropină“ și să bea imediat 300 g de ulei de măsline, aveți posibilitatea să bea cafea neagră. Intinde-te pe spate, pe cadranul din dreapta sus a pus un tampon de încălzire și așa stau până dimineața. Mănâncă și bea în acest moment este imposibil. Dimineața de ovăz bea supa, după cum doriți, și apoi face o clisma prin timp. Pietrele de culoare verde închis se va lăsa un strat fără durere. In timpul saptamani dupa tratament nu este pâine. După 2 luni de tratament se repetă.

Maria Arsenievna Shcherbina, Biserica Albă

Înapoi în 1961 m-am dus însărcinată doar cu fiica ei si am avut o toxicoza puternică. Dupa nastere mayalas dureri in ficat si pancreas, polipi. El a tratat doar cu medicamente și de băut apă minerală „NAFTA“, dar efectul a fost nesemnificativ. Într-o zi, un vecin a venit la stațiunea Essentuki și a adus cu ei un certificate instrucțiuni de medic pentru a scoate pietrele din vezica biliara. Și am fost „umplut“ cu pietre, canalele au fost blocate, iar ficatul a căzut de sub coaste. Am început să fac curățarea acestui manual. Prima dată când am ajutat asistenta de la clinică, și apoi sora mea (care trebuie să fie cumva prezent). Aici ea instrucțiuni:

Prima zi: după curățarea intestinului clisma numai varza cruda, din nou, o clisma seara. În a doua zi eu nu mănânc nimic în dimineața și seara pentru a face o clismă. Cu o zi înainte de clismă ieri dimineață, la ora 9.00 bea 175 grame de ulei de măsline (sticlă margine prisolit sau suge o felie de lămâie) și pus pe zona de ficat șervețel lenjerie fierbinte cu parafină, și pe partea de sus a unui tampon de încălzire. Închide role de perne și se întinse pe coaste drept. Toate ceara cald, o cârpă umedă în ea și de a schimba tamponul de încălzire (pentru acest lucru și au nevoie de un ajutor). O lovitură „platifillin“ sau „nu-spa.“ La ora 12.00 ia 200 de grame de ulei de măsline și a pus pe o felie de lamaie limbaj. Pentru ora 15.00, din nou, să efectueze procedura cu pânză de ceară și apă caldă sticla. La 15.00 bea 125 g de ulei de măsline (500 g în total) și încă o oră ud. Apoi, puteți obține în sus și arate un pic ca, dar este mai bine să se întindă pe platan. Nu faceți mișcări bruște. Dacă trageți toaleta, du-te în oală pentru a vedea că ai venit. Vei simți un pic ca blocaj al stomacului, și, în general, nici o durere.

Prima dată când am venit dintr-o mulțime de lichid, și un strat continuu de culoare verde închis, cum ar fi lut, pietre, similare ca formă de picături mai mari. În a doua curățenie (într-o lună), eu, în loc de măsline, ulei de porumb pur. Pietrele au fost mai puțin, dar o mulțime de mucus și unele fulgi de albastru-gri.

Cu toate acestea, scutirea nu va veni pentru o lungă perioadă de timp. Din nou spital, din nou în durere, supt seringa. Sa dovedit o mulțime de masă verde închis, cu miros urât și curat bilă niciodată nu a venit. X-ray a arătat o vezică biliară îndoit, plin de pietre. A trebuit să merg pentru o intervenție chirurgicală. Pietrele erau ca Mazare. Le-am numărat 192. Nu se potrivesc în capul meu, așa cum s-ar putea aduna atât de mult „bun“? La urma urmelor, eram la o înălțime de 178 cm, cântărește doar 69 kg. Apoi a donat sânge și-a făcut treaba, și am început să recupereze ...

Raisa Sergeevna Savina, Odesa

Aceasta este o rețetă dovedit și eficientă. Numai este necesar să-l îndeplinească exact. În cazul unei executări necorespunzătoare nu va ajuta.

Deci, 2 zile pentru a muri de foame, nu mâncați nimic! Apoi, de-abia puteți bea apă.

La 7 am bucătar terci: 1 cana de apa 1 cana de lapte si o lingura grișul. Ia cald.

8 am - 3 tablete de scoarță de copac cătină pentru a sparge și bea apă. nu ar trebui să fie luate alte laxative. La 12 ore aceeași băutură 3 comprimate de cătină.

In 17 ore, bea 1 pahar de iarbă preparată dimineață. Băutură caldă. Aceasta ar trebui să includă plante aromatice: oregano, salvie, balsam de lamaie, troscot, sunătoare. Toate acestea este fin tocat. Și toți iau în proporții egale. Ar trebui să existe 2 linguri de colectare.

La 19 de ore pentru a bea un pahar de ulei de măsline 1 cald și să bea imediat suc de două lămâi. Acest lucru nu este de a arunca în sus. Suc necesar de gătit.

De la ora 7 dimineața, când au început să bea tot ce trebuie să se întindă pe partea dreaptă pe un tampon de încălzire. Cald trebuie să fie în mod constant la cald. Atâta timp cât unul este încălzit, celălalt trebuie să fie aproape de tine. Zi și noapte, nu-l deschide de unul singur, chiar și atunci când te duci la toaletă.

În dimineața sleduyushy face acest lucru: de la 7 am la 11 pm pentru a face 4-8 clisme, poate fi și mai mult. În general, în timp ce pietrele vor ieși - a face o clismă. Pentru a verifica pietrele sau nu (și ei merg complet nedureroasa), să ia un gunoi curat poate, se toarnă apă în ea și goliți-l. Vor fi vizibile pietre - argilă topită, de culoare diferită. Apoi se scurge apa și se toarnă noua apă și apoi stau pe găleată.

După aceea 3 zile este doar terci de hrisca, fiartă în apă, poate fi ușor sărat. Și nimic altceva. Mamaliga este extrem de bun pentru a mesteca. Și atunci poți avea totul. După o clisma ar trebui să fie disponibile peste pastile contra care promovează umplerea de mucus intestinal. Numele lor nu-mi amintesc, dar în farmacie ei știu.

Face totul strict și cu acuratețe.

Evgeniya Belous, p. Letichevka

Immortelle (culoare) - 10 g, dud (culoare) - 10 g, Glaude (Color păducel). - 10 g 1 lingura colectare se toarnă 200 ml apă clocotită, insista 30 minute, tulpina si bea 2 cana de 3 ori pe zi, timp de 15-20 minute înainte de masă, ca agent coleretic.

Alain Zharikova, a separat

Pentru a aduce pietrele din vezica biliară și rinichi, folosiți astfel de rețetă. 100 de grame de semințe de cânepă (numai maro inchis) in roda moara. 1 lingura zahăr pudră și 1 cană de apă clocotită, se acoperă și se lasă să stea într-un loc cald. Infuzia nu tulpina, ci doar sparge. Bea 1 lingura De 3 ori pe zi. Ochelari va dura timp de 3 zile. În timpul săptămânii va fi șters și rinichii și vezica biliara. Toate excretat în urină și este complet lipsit de durere. Pentru o lungă perioadă de timp să nu bea infuzia. Monitor urină.

Bea în termen de 1.5-2 săptămâni.

Pentru mine personal, în această săptămână toate eliminate, a confirmat și cu ultrasunete.

După acest tratament ar trebui să fie făcut în continuare. 1 kg de cartofi spălare roșu pentru a elimina „ochi“ și se toarnă 6 litri de apă. Gatiti încet timp de 4 ore. Eliminați de la căldură și se pisează cartofii ca un piure, cu o coaja nu este curățat. Pentru a produce un must de lichid, care ar trebui să se răcească până dimineața. Top este apa pura de 5 litri și piure de cartofi trebuie aruncată. Această apă este păstrată în frigider și să bea 40 g de 3 ori pe zi, pe stomacul gol. Bea timp de 40 de zile, fără nici o lipsă de recepție.

Agentul poate fi preparat din 0,5 kg de cartofi și 3 L de apă.

Acest medicament - un miracol. Vei uita despre bolile lor.

Zinaida Grushevenko, de Novoukrainka

Prima metodă

O jumătate de kilogram de cartofi fierte în pieile lor în trei litri de apă. Languishing timp de trei ore. Cartofii se pot prisolit, frămîntă, lăsat să se răcească, iar apa drenată. Ia un decoct de 50 de grame la 40 de minute înainte de mese de trei ori pe zi. Bând apa timp de 40 de zile.

A doua modalitate

Ia 7 kg Buriak tomim încet și la temperatură scăzută de 3 ore. Gelurilor rezultate ia 50 de grame de 3 ori pe zi, cu 40 minute înainte de masă.



Pot porekomen Dowa pentru prevenirea bolilor gastrointestinale astfel de metode. În fiecare dimineață, pe stomacul gol, pentru a mânca 1/2 linguriță negru uscat (prezent) ceai. Dar ar trebui să înceapă cu curățare a intestinului.

Ia toate o mână (în palma): o mână de sfecla proaspete (rasi), un pumn de fulgi de ovăz, o mână de prune uscate.

Compoziția se fierbe în 2 I de apă timp de 20 de minute. Noi insistăm timp de două ore. Vodichku îmbinare și se bea pe timp de noapte la 50-100 g Acest decoct poate fi numit un „mătură“ pentru intestin. El elimină toxinele, toxinele, stimulează metabolismul. De „porridge“ rămase mânca la micul dejun, poate fi ulei, dar puteți îndulci un pic.

Dacă nu există nici un proces ulceroasă acută, puteți utiliza usturoi nu numai pentru a curăța intestinul, dar, de asemenea, ca scop profilactic impotriva aterosclerozei si a cancerului. Pentru acest motiv trei catei de usturoi și înghiți cu ultima masa (puteți cu smantana sau maioneza).

Valentine Osinchuk, oraș Dneprodzerdzhinsk

1 lingura rădăcini sau frunze de păpădie zdrobite, se toarnă într-un termos si se toarna 2 cani de apa de fierbere. După o zi, tulpina și să ia 2/3 cana de 3 ori pe zi, timp de 20-40 minute înainte de mese.

MS Grechanikova, Kcharkov

Pound 200 g semințe de cânepă, se toarnă 600 ml de lapte crud, se amestecă, se pun pe foc, și se fierbe în jos într-un pahar (200 g), se filtrează. Bea un pahar pe zi, timp de 5 zile. După 10 zile, se repetă. Utilizați pentru pietrele din ficat.

Alain Zharikova, a separat

50 g boabe de mac pisa în făină. Pentru a lua 1 linguriță cu apă, de 3 ori pe zi. Clătiți bine gura cu apă pentru a păstra dinții.

După 2 zile ale corpului pietrele se vor veni.

L.Ya.Cherevichny cu. Kings-Kut

Când boala de ficat 2 lingurițe ciuperci, se toarna un pahar de lapte crud. După 24 ore, se filtrează printr-o sită grosieră (prin plasa metalică nu poate percola). Ciuperci clătite cu apă rece, curată și re-umple cu lapte, iaurt bea bine primit înainte de culcare.

Ia 20 de zile, apoi să ia o pauză de 10 zile. să respecte cu strictețe pauzele de zi, bea 6-8 luni.

N.S.Cheban, Moldova, p. Ermoclia

2 Ia proaspete, ouăle de pui doar 2 litri și dărâmate de ser proaspăt. Serul a fost turnat într-un borcan de trei litri. Ouăle sunt puse în ser și a pus într-un loc întunecos, timp de 10 zile, care acoperă borcanul cu tifon. După 10 zile, îndepărtați cu grijă oul din borcan, strivindu-le (cochilie au dizolvat deja) și se amestecă cu ser. Se strecoara, se adaugă 1 cană de miere. Ia 100 g în dimineața și seara, timp de o jumătate de oră înainte de mese. Pot exista dureri in hipocondrul - roci se dizolvă.

Kostenko Larissa Antonovna, Kremenchug

2 linguri măceșe zdrobit rădăcini de zahăr și 1 cană cu apă clocotită și se fierbe timp de 10-15 minute. Insista, prosop înfășurat, rece, tulpina și să ia 1/2 ceasca de 4 ori pe zi. Acest bulion se dizolvă calculi biliari, vezicii urinare si pelvisului renal.

O.P.Kovaleva, Stari Guță

Vreau să împărtășesc bucuria mea cu mulți cititori. Eu, ca mulți alții, au suferit în tăcere, zvârcolindu-se de durere. Am luat analgezice. Dar, ca o „sabie a lui Damocles“ agățat teză: operațiune. Vezica biliară și conductele au fost uciși cu pietre. Durerea nu este doar lacrimi laminate în jos, mi-am pierdut cunoștința de la un șoc dureros. Consilieri au fost multe: au o bautura asta, face asta. Dar nimic nu a ajutat. Din nou, disperare și disperare, durerea nu dispare, toate pietrele mele la mine.

Fiica oferit să bea puțină apă pentru a curăța „lecitină“. M-am gândit, bine, ce Vodicka, care saci cu corali, care capsule. Cum totul poate ajuta, pentru că am încercat atât de multe lucruri. Și unde să mă duc dureri pe mine, și preparate pe masă.

Așa că am început o viață nouă, fără durere și fără intervenție chirurgicală. Dimineața capsulă „Lecitina“ Cererile de apa pura cu calciu coral si capsula seara. Și în timpul zilei am văzut aceeași vodichku puțin câte puțin, pentru câteva înghițituri. Treptat durerea diminuat, a venit puterea de a muta, la stânga umflarea picioarelor. Și așa mi-a revenit treptat să trăiască.

Două luni mai târziu, m-am dus la ecografie. Rezultatul nu mă surprinde, am simțit deja. Ductelor vezicii biliare, fără pietre. Da, și nisipul din rinichiul stâng.

Inna Pavlovna Segalova, Harkov

În timp ce încă în colegiu, am suferit de dureri severe în ficatului și a vezicii biliare, care au fost însoțite de greață și vărsături. Am fost sfătuit să meargă la bunica lui, care a lucrat cu ierburi.

Trostyanets. Deja după 10 ani, m-am dus la ea. Ea mi-a dat aceste plante: sunătoare, imortelă, solduri (fructe), mătase de porumb, pe care am recuperat a crescut. Toate acestea trebuie să fie luate în doze egale, se fierbe din nou și să bea cu alimente în dimineața, după-amiaza și seara peste un pahar. Așa cum am băut ultima lună iarbă, am ieșit din nisip. Dupa o pauza de o luna, chiar a avut o băutură pentru prevenire. Chiar acum sunt bine. Aceasta reteta am luat chiar și un medici de spital regional. Te sfătuiesc pe cei care au nisip sau pietre în vezica biliară, încercați.

Vera Fedorovna Sklyarenko, p. V.Mezhirichi

Mama în 1977 a avut calculi biliari. Atacurile frecvente ale torturat-o. Tratamentul la spital a dat doar un ajutor temporar. Operațiunea a fost de a face imposibilă. Mama în '73 a fost, de asemenea, încă ridicat de zahăr din sânge. Un angajat sfătuiți să bea suc de lamaie si ulei de masline bea. I-am cumpărat mama mea 3 kg de lămâi și 2 litri de ulei de măsline. În fiecare dimineață, pe stomacul gol (la 5 dimineața) mama stors sucul de la o lamaie si bea doua linguri de ulei de masline. Am luat micul dejun la ora 9 dimineața. Atacurile au încetat. Pietrele dizolvat și a plecat cu nisip. Mai multe atacuri mama mea nu a avut niciodată restul vieții ei. Ea a murit la vârsta de 85 ani.

EG, Krivoi Rog

O femeie, un pensionar găsit calculi biliari și a sugerat o intervenție chirurgicală. Dar ea a fost frică de o intervenție chirurgicală, se părea că ea era în viață nu se va ridica la masa chirurgicală. Pentru că am salva, și pietre, în acest timp a crescut și a împiedicat-o tot mai mult. Când în cele din urmă a decis să ia direcția patului, circumstanțele prevenite.

Sa întâmplat ca spitalul a fost deconectat de la energie electrică, în general, toate operațiunile, cu excepția cele mai urgente, amânată. Și femeia sa întors acasă. O casa (ea locuia singură), frigiderul era gol (pregătirea pentru o săptămână, și, uneori, mai mult, să-și petreacă în spital). Deci, ce a produselor ea a găsit doar 2 cutii de varză acră. Și ea a trebuit să iau cina cu varză cu ulei vegetal. A doua zi a fost la fel ca varza. Și doar cinci sau sase zile, ea a fost mânca varză acră cu ulei vegetal. Și apoi sa dovedit că operațiunea nu mai este necesară, deoarece s-au găsit pietrele în studiu. Frunze, varză acră și unt de soluțiile lor, astfel încât acestea au ieșit complet nedureroasa, ea nici măcar nu a observat.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru