rum.ungurury.ru

Programul meu de tratament



De multe ori în „Granny“ găsit pentru a ajuta în tratamentul distoniei vegetativ-vasculare. Eu, de asemenea, totul a început cu acest diagnostic, atunci boala sa mutat în cardiopsychoneurosis, și mai târziu în hipertensiune arterială. distonie vasculară, și apoi și hipertensiune precedată de dureri de cap severe, amețeli și palpitații. Nu am considerat eu bolnav și nu a luat nici o măsură. Acest lucru a continuat ani de zile, boala a dezvoltat, la cea mai mică sarcină, eram obosit, am început să zboare „acoperi“ în fața ochilor lui, a început un val de sânge la cap. Hipertensiunea arterială a fost persistentă, și apoi a început crize hipertensive. Apoi am studiat la universitate, care urmează să fie tratate separat, nu a existat nici un timp, și nu știu cum, dar atunci când a avut o criză hipertensivă și presiunea este brusc a sărit în sus, m-am gândit la starea ei, deoarece aceasta poate duce la accident vascular cerebral și consecințele sale pot fi ireversibile ... Dupa ce a citit o mulțime de literatură nu am să se bazeze pe medicina oficială și a decis să lupte cu hipertensiune silami.Pervoe proprii pe care a făcut-o cumpărat un tensiometru electronic. Am început cu regularitate dimineața și seara pentru a măsura presiunea și înregistrează citirile într-un notebook. Am început să urmeze activitatea intestinului, așa că a golit de zi cu zi, în același timp. Anterior, desigur, realizat de sistemul de curățare Malahov, care este urina. Este foarte important pentru ea în mod regulat, și nu - o dată făcut și uitate. După curățare clisma făcut microclysters peste noapte de ulei de ricin și ulei de macese obyknovennoy.Ya devin mai discriminatorii în dieta, limita consumul de picant, sărat, acru, a început să asculte corpul, observați ce alimente pentru a le digera, și ceea ce nu este. Am început să mănânce mai multe legume, fructe și sucuri. Și monitorizarea zilnică a tuturor funcțiilor îndeplinite de organismul, precum și nutriția adecvată au produs rezultate rapid. Am îmbunătățit metabolismul și analizele krovi.Stala mers pe jos mai mult, refuzul de a merge transport in comun. La spital, piața, oficiul poștal - peste tot a fost obtinerea de drum. A doua zi a avut loc pe 5-6 kilometrov.Zastavila-te pentru a face exerciții în fiecare zi. Exerciții au copiat surori. Aici oni.1. Rotiți capul în direcția stânga-dreapta cu mișcarea simultană a oprire (călcâiul în sus - pe degete, și apoi vice-versa) - 100 raz.2. Mutarea capul în sus și în jos, cu aceeași mișcare a piciorului - 100 raz.3. Eliberarea din dreapta spate picior - 100 raz.4. Eliberați din spate piciorul stâng - 100 raz.5. Mișcarea a corpului cu mutarea mâinilor dintr-o parte în alta - 100 raz.6. Bumbac mână înainte și înapoi - 100 raz.7. Labagii mâinile în fața lui - 100 raz.8. ejectarea brațelor în sus, apoi pumnul, îndoind coatele și degetele încleștate (degetul mare în fuzetei de mijloc) face ejectarea brațelor spate - 50 raz.9. Rotiți capul în direcția stânga-dreapta cu mișcarea simultană a oprire (călcâiul în sus - pe degete, și apoi vice-versa) - 30 raz.10. Mutarea capul în sus și în jos, cu aceeași mișcare a piciorului - 30 raz.11. Rotirea capului cu ejectare alternativ pe umărul stâng-dreapta în timp ce rotirea picioarelor - 20 raz.12. Culcat pe spate, picioarele fac exercițiul „bicicletă“ - cel puțin 100 de încărcare raz.Vsyu face muzică ritmică. Amintiți-vă, mișcarea - acest life.i pentru a imbunatati somn, am făcut o mică pernă, umplute ierburi ei, și a stat pe patul ei. Ierburi adunat diferite: hamei, cimbru, mușețel, pelin, galbenele, valeriană, sunătoare, menta, flori de gălbenele și frunze, leuștean și frunze de stejar. Un vis am revenit la normal, iar durerile de cap au dispărut. Dar selecția de plante tratate cu precauție, iar apoi nu se poate trezi! Un prieten de-al meu ambalate cu o pernă cu hamei, iar dimineața sa trezit cu hipertensiune otravleniem.Pri bun miros frunze de stejar. Acest lucru se poate face de mers pe jos în dumbravă de stejar, sau puteți pur și simplu atârnă deasupra patului de ramuri de stejar, dar numai astfel încât acestea nu au primit razele soarelui. Pot fi făcute din ramuri de stejar inhalare (se toarnă apă clocotită și respira peste abur) .Esche am cumpăra de pe piață, afine, pisa cu zahăr 1: 1 Ia 1 lingura De 3 ori pe zi, 30 de minute înainte de mese. De asemenea, ajută la normalizarea davlenie.Takzhe accepta noaptea de 15-20 picături dintr-un amestec de tincturi farmaceutice de valeriană, motherwort și păducel. concateneaza un flacon și agitat. Este bine calmeaza nervii, îmbunătățește inima și normalizează son.Regulyarno ia cursuri timp de 10 zile extracte de cireșe scoarță de copac, galbenele, afine și ovăz. Alternarea ei, care nu a fost dependenta. 1 lingura prime se toarnă 0,5 litri de apă clocotită și să insiste pentru băutură dnya.Esche când creșterea presiunii asupra capului anexați asistent. Acesta poate fi pus la nivelul gambelor și picioarelor. Cap de legat cu o esarfa, am cumpărat în Catedrala Sf. Luca, situat în Simferopol, unde a participat. Dimineața, eu iau 1 comprimat „Enalapril“ .Vot și luptă pentru viață, să monitorizeze în mod constant sănătatea lor. La urma urmei, eu nu doresc să devină o povară pentru soțul ei, copiii și nepoții. Ar fi de dorit pentru mai mulți ani să trăiască pentru ei și pentru ei.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru