rum.ungurury.ru

Fierbinte

A existat, de asemenea, un caz
Nepotul meu obzhog feribot întregi piept, brațe, față, gât, urechi și cămașa lipite de corp, care era bășici și cruste. Am aflat despre ea o săptămână, crema de plante fierte, si o alta din aceleași plante fierte bulion. Suferit în spital, am luat vata si bandaj. Lânii spălate ierburi bulion urechi, gât, în cazul în care nu a fost bandajate. Cruste spălat, clătit întregul corp și l-au ars. Dar, după 15 minute, corpul a fost alb. Apoi am pune unse cu unguent. Noaptea, soția scăldată bandaje decoct de plante. În a doua zi, am spălat rănile un decoct de plante unși din nou și din nou, cu unguent .... Pentru o săptămână, el era deja acasă.

Un decoct de plante medicinale și unguent am pregătit bine. Nu este de dozare, și ca mâna mea va lua iarbă, atât de mult comoara: frunze de nuc, frunze de urzica, frunze de soc, frunze de patlagina, rostopasca și liane - toată planta, frunze și flori badylya, frunze de nalba frunze Nightshade negru, frunze de balsam , frunze de menta, frunze de frunze de Artemisia și Catnip. Ceea ce nu este - nu contează. Ar fi de nuci frunze, rostopasca, galbenele, soc, urzica. Mea, rezhu, am melyu printr-o mașină de tocat și se strânge în borcan 1 parte din amestec de plante aromatice și 1 parte din orice grasime, ulei. Varia baie de apă pentru 4 chasa (banca acoperit cu un capac de staniu nu este sigilat). Se răcește - filtrat pe tifon. Weed nu arunca - a pus într-un borcan și bagati la frigider. Restul se fierbe din nou baie de apă timp de 15 minute. Am răcit și unguent este gata. Înainte de utilizare, verificați acest lucru: răspândirea pe partea eșantionului (pentru a verifica dacă ar fi o alergie). Dacă alergic, atunci ai nevoie pentru a trata un șir de caractere, cuie.
Sunt tratate cu ajutorul lui Dumnezeu și sfatul meu ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru