rum.ungurury.ru

Complivit Mama: comentarii

Complivit mama - complex de multivitamine combinat cu elemente micro și macro. Medicamentul are un efect benefic asupra sângelui, normalizează metabolismul lipidic, crește toleranța la efort.

Vitaminele Complivit mama produs sub formă de tablete, comprimate filmate formă alungită cafeniu. Vitamine recomandate pentru femeile gravide și care alăptează pentru a menține sănătatea în stare normală.

Complivit Mama: comentarii

Complivit Mama: compoziția

Un comprimat conține:

  • Vitamina A - 567,5 mcg
  • Vitamina E - 20 mg
  • Ergocalciferol - 8,25 mcg
  • Vitamina C - 100 mg
  • Vitamina B1 - 2 mg
  • Riboflavina - 2 mg
  • Vitamina B5 - 10 mg
  • Vitamina B6 - 5 mg
  • Nicotinamida - 20 mg
  • Acid folic - 0,4 mg
  • Vitamina B12 - 5 g
  • Calciu - 25 mg
  • Magneziu - 25 mg
  • Fier - 10 mg
  • Fosfor - 19 mg
  • Cupru - 2 mg
  • Mangan - 2,5 mg
  • Zinc - 10 mg

Vitamine Complivit Mama: mărturie

  1. Când sarcina.
  2. În timpul perioadei de alăptare.
  3. Când inadecvate și nutriție dezechilibrată.
  4. Pentru a crește rezistența organismului la diverse boli.
  5. În timpul perioadei de reabilitare după boli.

Complivit mama: contraindicații

  • Urolitiază.
  • intoleranța individuală a oricărei componente a formulării.
  • Supraabundența de vitamina A în organism.
  • Pernicioasă B12 deficit de anemie.
  • vârsta copiilor.

Complivit Mama: comentarii

Complivit Mama: instrucțiuni

  1. Vitamine Luați 1 comprimat 1 dată pe zi. Durata cursului este determinată în mod individual. Medicamentul este luat după micul dejun, asigurați-vă că pentru a spăla cu apă.
  2. Dacă aveți alergii, încetați să luați imediat de droguri.
  3. Nu amestecați medicamentul cu alte complexe de multivitamine, pentru a evita supradozajul.
  4. Vă rugăm să rețineți că tariful zilnic de acetat de retinol în timpul sarcinii nu trebuie să depășească 5000 UI.
  5. În timpul recepției de vitamine poate schimba culoarea urinei.

Vitamine Complivit Mama: comentarii

  • Oksana, în vârstă de 23 de ani: „Am cumparat vitamine de la farmacie la sfatul soacrei sale. Ea a spus că calitatea de vitamine sunt aceleași ca și importate, doar mai ieftin. Cumparata și-a exprimat regretul ... Este mai bine sa de import a luat la fel de bine arunca doar banii departe - l bea eu nu pot! Prima dată beat înainte de masă - a început greață și febră. A doua oară băut vitamine după cină - istoria se repetă, doar de data aceasta am fost bolnav. La primirea a treia oară Complivit mama spalate cu 3 pahare de apa, simptomele reaparut. Acum mi-e teamă să ia aceste vitamine ".
  • Alena, în vârstă de 27 de ani„Am o a doua sarcina si accept Komlivit mama. Eu de nimic nu mă simt rău. Probabil, totul depinde nu de vitamine și cu condiția femeii gravide. "
  • Elizabeth, în vârstă de 30 de ani: „Am fost mulțumit cu prețul Complivit mama - doar 135 de ruble pentru 30 de comprimate. După ce a luat droguri sănătatea mea sa îmbunătățit în mod semnificativ, devin mai multă energie. În mod semnificativ consolidarea parului si unghiilor. Nu înțeleg cum atât de multe comentarii negative despre aceste vitamine ... vitamine pentru mai bine asimilate, au nevoie să bea după micul dejun la ora 12 dimineața. "
  • Svetlana, în vârstă de 24 de ani: „Nimeni nu ar sugera luarea de vitamine Complivit mama! După săptămâni de lactație în timp ce am început să mancarime. Copilul meu a fost acoperit și a făcut o erupție teribilă pe obraji. Medicii crezut odată că întregul punct de vitamine. Le-am oprit să bea, și după un timp totul a revenit la normal. Apoi, din nou, el a încercat să repete primirea desigur, dar situația se repetă cu alergii. Poate că acest lucru special, corpul meu!“.
  • Olesia, 21 ani:„Sunt incantat cu vitamine Complivit mama! Am bea o lună, dar starea generală sa îmbunătățit semnificativ. Creșterea de creștere a părului și unghiilor. Voi continua sa ia vitamine pe. "
  • Julia, în vârstă de 23 de ani: „Am cumpărat un borcan de consiliere vitaminok prieten, și a fost îndeplinită. Eu iau vitamine pentru efect cosmetic și de restaurare. Am încetat să mai exfolia unghiile, parul cad, reduce acneea. Cu toate acestea, efectul este menținut numai atunci când bea vitamine. "
  • Natalia, în vârstă de 22 de ani„Începe luarea de vitamine inainte de sarcina. Sunt foarte fericit! Înainte de a primi Complivit mama a luat tot felul de vitamine, dar nu mă ajuta. După ce a primit Complivit îmbunătățește starea părului, unghiilor si pielii. Numai există un dezavantaj - atunci când primesc vitaminok poate ușor grețuri datorită conținutului ridicat de fier. Nu sa vomite, vitamine băutură după un mic dejun consistent. "
  • Daria, 29 ani: „Eu nu sunt fericit cu mama de vitamine Complivit. După prima doză am fost foarte greturi si vomitat. Mai întâi am păcătuit otrăvire, dar atunci situația se repetă. Nu pot judeca - daca bune vitamine sau nu, dar eu nu vin. Ai nevoie pentru a încerca, poate că nu va avea o reacție. "


Complivit Mama: comentarii

A se vedea, de asemenea:

Vitamine Complivit mama - complex de multivitamine, care este recomandat luate în perioada de stare generală proastă, sarcina și alăptarea. Este imposibil de prezis reacția acestor vitamine - fiecare este în parte. În orice caz, înainte de a utiliza consultați medicul dumneavoastră, pentru a evita reacțiile neașteptate.

Mai ales pentru LadySpecial.ru -Misnik Svetlana

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru