rum.ungurury.ru

Prin astfel de mijloace am câștigat lactostasis

Cercul scrie despre beneficiile alăptării, și despre ce să facă atunci când laptele nu este suficient. Dar aici este locul unde să meargă atunci când soarta lui, și ceea ce înseamnă că, nu veți găsi informații oriunde. Așa că am decis să împărtășesc experiența mea.
In spital, ni se spune constant că trebuie să se decantează după fiecare hrănire. Așa că am făcut-o. Dar când am fost externat din spital și a constatat că copilul sufocare pe lapte în exces a devenit decantează numai în cazul în piept a fost umplut cu puternice și dureroase. La urma urmei, în același spital, mi-au spus, „te va decantează - laptele va fi mai mult. „Există încă, iar asistenta a spus că vă puteți decantează un pic chiar înainte de hrănire a copilului mai ușor. Două zile mai târziu, seara a ridicat temperatura mea este treizeci-opt și cinci, piept doare. Am sunat prietenul medic pediatru, spune ea, că ar trebui să fie bine să se decanteze și apoi da copilul la san. Eu fac totul, temperatura de treizeci și opt și doi. Dimineața, temperatura de treizeci și opt, eu sunt un fel de ușurat, bea paracetamol, iar temperatura scade la treizeci și șase de șase. Până seara se ridică la treizeci și nouă. Am intrat în panică în termen de dimineață la ginecolog, ea numește un curs de antibiotice, se decantează înainte și după hrănire, vodca comprimă între mese, unguent Vishnevsky pe timp de noapte și de a reduce cantitatea de alcool consumata la maxim. Realizez toate recomandările zilei, doi, trei. Nu există nici o îmbunătățire. După comprimare, temperatura depășește 40. Gânduri avanta - a început mastita. Am urcat în rețea. Se pare că compresa fierbinte face timp de 20-30 de minute înainte de hrănire și apoi bine face o compresa rece (foi de varză, brânză de vaci). Următoarea va veni peste o rețetă ciudată - aplicate pacientului scutece obmochennye piept. Am decis să-l ia. După două scutece, temperatura și treizeci și șapte și șapte seara. Un alt pus pentru noapte. Dimineața nu am crezut lui de e-termometru (mercur măsurați din nou), temperatura unei persoane sănătoase. Deci, aici stau și cred că după tot ajutorul: pompa de san de pompare scumpe (soțul cumpărat, văzând chinurile mele), un curs de antibiotice, sau acele scutece descrise.

În general, astfel de mijloace aici am câștigat lactostasis. Acum am decantează dimineața, la ora opt, după hrănire ambii sani la fiecare hrănire și după piept corespunzătoare.


Acum avem o lună și jumătate, noaptea a început să mănânce mai puțin, lapte treptat, revenind la normal.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru