rum.ungurury.ru

Tratamentul de ierburi demodecie

In primul trimestru de sarcina am avut de a face cu o erupție pe față. Initial, medicii crezut că aceasta este o acnee comună, dar după analiza (răzuire de la inflamarea pielii) sa dovedit a fi demodekoz.

Acneea este exterior foarte similar cu acnee, dar, în realitate, aceste acarieni produc inflamație. Nu fi speriat, aceste acarieni se găsesc în aproape toți oamenii de pe suprafața pielii, hrănire pe partea de sus a celulelor pielii. Dar dacă căpușa va merge un pic mai adânc, va provoca inflamații.

Boala este cel mai des vazut in adolescenta timpurie, în timpul sarcinii și diferitele tensiuni.

Am fost prescris Tratamentul pe bază de plante de demodeciei, pentru a evita utilizarea de medicamente mai grave în „poziția“ mea.

Deci, aici sunt câteva modalități de a anti-Demodex locale:

  1. In fiecare zi, fac comprese de usturoi zdrobit.
  2. Artemisia plante medicinale pisa 2 linguri mari umple o cana de apa fierbinte, apoi infuzat aproximativ 4 ore. Strain. One - de două ori pe zi, se aplica comprese pe sfert de ora. Înainte de aceasta, șterge fața de perfuzie care conține alcool.
  3. Zdrobesc boabe de ienupăr, 1 lingura, se toarna un pahar de apă clocotită. Alte acțiuni sunt similare cu metoda №2.
  4. Este, de asemenea, utilizat ca un decoct de comprese de crușin scoarță și rădăcini elecampane.ierburi

Tratamentul de plante demodicozei efectuate atât în ​​exterior cât și în interior.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru