rum.ungurury.ru

Acarieni Demodex



Bună ziua, „Bunica!“ În primul rând vreau să mulțumesc Liubov Ivanovnu Vaymle de Dnepropetrovsk sfatul ei pe a scăpa de acarianul, tipărit în ziarul numărul „Bunica“ 75 din data de 04.09.2002, Dar faptul că farmaciștii nu știu doza de compus (unguent trihopolovaya + alcool + gudron) unguent medical, așa că a trebuit să încerc alte medicamente. Despre modul în care m-am confruntat cu această problemă, și va pismo.Shlo timpul meu, iar acest lucru este foarte rău, pentru că în tratamentul demodeciei nevoie de agilitate, deoarece căpușa în acest moment propagates, care nu poate fi tolerată. Unde? In cosurile foarte rosii care apar pe corp. Prima femeie urcă sub piele și se închide (adică, închide ușa), ceea ce complică și mai mult tratament. Unguentele, medicamente prin piele nu va primi capusa, chiar și acarieni pielii nu uciși de aceste unguente, soluții, infuzii, tincturi. Prin urmare, este nevoie de timp pentru a căuta și de testare, iar în acest timp crește acnee. Acest lucru înseamnă, de sex feminin a pus ouă, larve apoi a apărut, care sub piele au nevoie de mai mult spațiu. Am cea mai mare leziune (unul) pentru a obține dimensiunea de la 5 cenți, iar restul - un pic mai puțin, dar de dimensiuni diferite. În aceste centre pielea este deja lipsit de viață, deoarece proprietarul de acolo - căpușă cu descendenți ai acestora, în cazul în care au cuibul. Aici, de asemenea, a fost întrebarea mea este, cum te căpușa din slotul de sub piele? La urma urmei, doar un cuib de câteva zeci! Dificultatea încă constă în faptul că micul acarienii, și se poate vedea doar la microscop. El poate târască afară și a obține într-o altă locație pe corp, și există locuri noi. Cu toate acestea, capuse poate fi strivit de mână, atunci când simți că el „umblă“ la medicamentele telu.Podbiral I din ianuarie până în august 2004. În acest timp, leziunile au avut o mulțime pe tot corpul. Am fost tratat cu sulf, „Amitrozinom“ rostopască (suc + vodca), „benzii“, kerosen, urină, pelinul, vetrice, diferite combinații de plante, proteine ​​și iod și vodca, săpun „Yoddetserinom“ Dustov, tulichina, etc. Adică, eu nu stau cu mâinile în sân, dar rezultatul a fost aplicat un astfel de tratament nulevoy.V august 2004: pete roșii, de exemplu, leziuni, praf de stropit vitriol albastru, l țintuindu la corp. Pe unele acnee reparat Bluestone, legându-l. Strâns cravată nu poate, pentru că poate răni. Dacă există durere, este necesară pentru a îndepărta sulfatul de cupru și se clătește leziunea apă fiartă. Am făcut-o la noch.Utrom noapte aplicat aloe comedon, Bluestone de sus, acoperite cu folie pad și apoi să se încălzească fular de lână. După un timp cleștele a început să se deschidă ușa și au avut acces. Pansamente făcute în 4-5 ore, bandaje consolida bune pe care le derzhalis.Cherez câteva zile de aloe scos căpușa afară. Au existat o mulțime de morți, dar a fost în viață și care fugea de cuib. Uneori, pentru a scăpa de acest acarian a urcat în nas, urechi, gura. El a presat mâinile și corpul său uns cu pelinul devyasilom bulion (3 linguri de iarbă la 1,5 L de apă), apoi infuzie de pelin. Clătirea corp, deoarece se prăjește cuiburi erau încă foarte mult. Apoi tratate rănile. Unsă „Yoddetserinom“ și a aplicat din nou o folie de tampon de aloe și izolați fular de lână, asigurați-vă că pentru a asigura pansamente pe răni. Rănile nu pot fi lăsate deschise, mai ales pe timp de noapte, pentru că căpușa ajunge din nou în ele. Rănile și pielea din jur, dar inainte si acneea lubrifiate permanent „Yoddetserinom“ .Itak pentru combaterea acarienilor și eliminarea cuiburilor, acnee a corpului, persoana care am nevoie: sulfat de cupru, aloe, „Yoddetserin“ (farmacie) si tinctura decoct de pelin, mere și iaurt, folie și șaluri de lână. Am băut infuzie vodca de pelin: a pus într-un borcan tăiat iarba, bea vodca, insista 10 zile într-un loc întunecat și să ia 20-30 picături la 4 linguri apă fiartă înainte de mese. Ar trebui să fie de 3 ori pe zi, dar nu am reușit. Băut un decoct de pelin. Dimineața am mâncat un măr și am băut un pahar de chefir. Și așa a scăpat de acarianul.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru