rum.ungurury.ru

Biogel unghii: comentarii

Biogel sau gel bioskulpturny științific, A devenit o noutate în designul unghiilor. Funcția sa principală - este deteriorate consolidarea unghiilor.

Multe saloane de înfrumusețare oferă pentru a utiliza această procedură, promițând că utilizarea biogel face unghiile frumos și puternic. Dar, înainte de a încerca industria de înfrumusețare oferă pe sine, este de dorit să se familiarizeze cu opinia celor care au profitat de Biogel!

Biogel unghii: comentarii specialiști

  • Centrul, Moscova "Biogel este un produs natural, compus din proteine ​​de 75%, pe bază de rășină tec creat. El hipoalergenic și creează un strat de unghii foarte solid. "
  • Salon, Tomsk "Întărirea unghiilor biogel - metodă sigură, fiabilă și convenabil. Acesta vă permite să păstrați funcția respiratorie a unghiei. În același timp, hrănitoare și unghiile de întărire, previne inflamarea pielii, situat în apropiere, și iritație. "

Biogel unghii: utilizare

  • Center, St Petersburg: „unghii Bio-gel de unghii se aplică de obicei la femei care doresc să aducă unghiile lor, în ordine după proceduri cosmetice, cât și pentru cei care doresc să întărească unghiile cu un puternic peeling fragil și“.
  • Salon, Kiev: „Biogel bine păstrate, sub lampa se usuca instantaneu. Unghiile sunt plăcute la atingere, moale, elastică, ceea ce le împiedică să eșec. "
  • Salon, Novosibirsk "Atunci când se utilizează cuie biogel complet protejat de mediul înconjurător, și dacă acestea sunt foarte scurte, cu ajutorul biogel se pot dezvolta cu ușurință. "

Biogel unghii: comentarii practice

  • Nastya: „Eu știu că maestrul nu este recomandat să acopere unghiile Biogel acasă. Se crede că pentru a obține un strat neted poate fi corecte doar dacă aveți anumite abilități. Mai mult decât atât, ei au pus la îndoială calitatea activelor care sunt vândute în magazine obișnuite, ca produse cosmetice certificate sunt vândute numai de către specialiști calificați. "
  • Olga: „Reflectarea biogel cuie făcut la momentul respectiv, care se selectează. De obicei, aceasta depinde de dorințele condiției lungime și unghiilor. Pentru unghiile erau frumoase, o dată pe lună de corecție, dar de obicei, depinde de viteza de creștere a acestora.
  • Maria: „este recomandat să facă acest lucru timp de 5 zile înainte de a aplica biogel, manichiură mai bine să facă, sau cu o zi înainte.“
  • Anna: "Înainte de aplicare pe unghii biogel de dorit să se efectueze manichiura procedura de hardware. Aceasta va ajuta la prevenirea exfolierea gelului de unghiei și ei înșiși unghiile cu o manichiura va arata estetic. "

unghii Biogel: sfaturi practice și recenzii

Bio-gel lac de unghii: Recenziile utilizatorilor

  • Marina: „M-am dus să folosească biogel acum 2 luni. Unghiile după devine plăcută la atingere. Stratul de gel de această grosime, că este absolut nu este vizibil. Dar lungimea mari nu poate face acest lucru, deoarece nu este greu. Suficient pentru o lungime de 7 mm, dar are o mare“.
  • Liana: „Când se utilizează Biogel unghiile puternic cultivate nu sunt corectate, bio-gel este îndepărtat și aplicat pe cel nou. Se recomandă să utilizeze numai serviciile de meșteșugari calificați, care va face totul în mod eficient și nu va deteriora unghiile. "
  • Ala: „Sunt încântat de Biogel. el unghiile lungi, desigur, stă prost, iar unghia se poate rupe, dar dacă faci scurt, este doar un basm. "
  • Anya: „Am făcut cu cuie biogel ieri. Rezultatul - excelent. Sa dovedit modul în care am vrut. Unghiile au lungimi diferite, a crescut stăpânul său le pe toate să fie la fel. Ea a spus că corecția este necesară pentru că atunci când recreșterea unghiilor este mai puțin expusă la efectele nocive ".
  • Nastya: „Am construi unghiile biogel pentru aproape un an. Rezultatul este întotdeauna pe partea de sus. "
  • Maroussia "In Europa, bio-gel de mutat, deoarece este sigur și ajută unghiile să crească, ceea ce le face mai puternic. "
  • Victoria: „Am făcut recent cu cuie biogel, sa transformat rapid, eficient și frumos.“
  • Svetlana: „Propria unghiile lungi și puternice, dar de ce este centrul laturilor sunt ingustate. Când mâinile sunt în apă, cuie netede, odată uscat, răsuci din nou. Lac, astfel se sfărâmă și fisuri. Am decis să încerc bio-gel, unghiile devin mai puternice și acum netedă și frumos. "


Bio-gel lac de unghii: Recenziile utilizatorilor

  • Danemarca: „Prima dată întărește unghiile biogel 3 zile în urmă, rezultatul mulțumit. După construirea unghiile erau foarte slabe, dar mai puternic decât oțelul Biogel“.
  • Anastasia: „pentru a crește unghiile biogel. In primele 4 zile a fost bine, dar apoi sub unghii cu Biogel început să lovească praful. Acum, nici măcar nu știu ce să facă, sub acrilicul nu înscrie nimic. "
  • Natalia: „Am un motiv sau altul devin un bio-gel pentru a exfolia.“ Cel mai probabil, acest lucru se datorează produs de calitate joasă utilizate pentru aplicarea acesteia, precum și incapacitatea de a stăpâni tehnologia în pregătirea unghiilor la biogel. "

biogel Aplicarea ajută cuie proteja de cracare, ciobiri și falduri. Unghiile devin mai puternice, mai puțin predispuse la rupere. Corecție de unghii cu Biogel merge mult mai ușor și mai rapid. În Europa, utilizarea Biogel acrilice în loc de oțel pentru o lungă perioadă de timp, deoarece compoziția lui hipoalergenic și absolut sigur.

Toate opiniile urmărite sfaturi principale: folosesc numai serviciile de meșteșugari calificați, care garantează rezultate de înaltă calitate. În cele mai multe cazuri, utilizarea bio-gel pentru unghii este doar un feedback pozitiv. Pentru a afla cum să utilizați biogel la domiciliu, citește articolul Întărirea unghiilor biogel la domiciliu.

Mai ales pentru LadySpecial.ru - Julia

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru