rum.ungurury.ru

AJUTOR unsoare de mult ACESTEA: EFECTUAREA nu le-ținute secrete

Bună ziua, „Bunica!“

Vreau să vă spun cum am folosi unguent a evitat o intervenție chirurgicală pentru hernie inghinală, precum și să împărtășească rețeta de preparare a acestei și a altor pomezi.

Am avut o hernie în etapa inițială. Pentru a pregăti unguent pentru tratamentul, am umplut o oală mare de apă, așteptați până când ajunge la fierbere, și apoi plasat într-un recipient cu apă clocotită, oala de aluminiu. Topit în aceasta 0,5 kg de grăsime de porc internă (mesh) și apoi se toarnă într-l un borcan de sticlă, care a fost pre-încălzit la ea transfuzie de grăsime nu spargere. Separat, într-o jumătate de litru borcan turnat 100 ml de oțet și coborât în ​​ea acasă ou borcan pentru cozoroc umplut cu grăsime topită și lăsate timp de 5-6 zile. După perfuzia încălzită pentru a topi grăsimea, se adaugă 2 ouă de prepeliță crude, 1 linguriță grăsime de bursuc și se amestecă totul cu un mixer pana se omogenizeaza. Unguentul finit este pus pe depozitare în frigider. Lubrifiază hernie ei pentru o noapte și o zi, când a acordat un minut liber. Curând hernia a fost plecat, dar am continuat să lubrifia locul unde a fost, o lună, dar de data aceasta numai pentru o noapte. Și a reușit, fără o intervenție chirurgicală. Mă ajută acest unguent pentru dureri articulare, și, de asemenea, aduce o îmbunătățire atunci când agravată artrita și artroza. Este suficient să-l frece de mai multe ori, masarea în zonele cu probleme și durerea dispare. Scap de tuse, unguent piept frecare.



Folosit în boli cum unguent și descrise mai sus. Omiterea separat, printr-o mașină de măcinat în uscat mustăți aur formă, arcul indian și pătlagină lată, se amestecă uniform pe un borcan de jumătate de litru de volum, se adaugă 6-8 linguri porc topită grăsime mixer interior agitat, încălzit, fără fierbere, până la omogenizare, se răcește și se pune unguent pe depozitare în frigider, scriind la bancă, înseamnă peste și atunci când este gătit.

Primăvara în timpul înfloririi, taie de la rădăcină toate planta rostopască, elimina crenguțele uscate dor rostopască printr-o mașină de tocat și presarea în vase emailat din masa rezultată prin 3 straturi de suc tifon. Apoi se filtrează într-un borcan și quart lăsat să se depună. Turta ramasa se intinde pe placaj și terenuri în cabinet, evitând lumina soarelui. Tocătura brută uscată, se cerne printr-o sită și pune pulberea rezultată într-un borcan de sticlă, care indică luna și anul rostopască recoltare. Stabilit în acest timp suc turnat cu atenție din sedimentul în sticlă și pune-l în frigider pentru depozitare. Atunci când o durere în gât, amigdalita 1 linguriță suc dizolvat în 3/4 cană de apă caldă la fiecare 3 ore și gargară cu această soluție. Precipitatul rămas în oală după golire suc, se adaugă 1-2 linguri pulbere rostopască, 2-3 linguri grăsime de porc, se amesteca bine cu un mixer, a pus borcanul de unguent într-o cratiță cu apă și se încălzește la 70-800S, nu mai mult! Am scoate vasul din tigaie și se răcește conținutul. Unguentul obținut este folosit pentru a curata pielea de acnee, de relief de mâncărime, vindecarea rănilor mici și arsuri. În cazul în care creșterea tensiunii arteriale gât alifie, tălpile picioarelor, și în curând tensiunii arteriale se îndepărtează.

Toate unguent ar trebui să fie bine frecat în zonele cu probleme, și apoi de a le aplica glisează de lână, tifon înfășurați în sus de sus, fixați bandaj elastic și se lasă comprima cu cel puțin 2 ore după-amiaza. Este posibil să se facă fără ambalaj, dar în cazul în care efectul terapeutic este redus cu 10%.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru