rum.ungurury.ru

Presopunctura normalizează tensiunea arterială, atunci când PRINDEREA cazul

Bună ziua, „Bunica!“

Din nou, am sugera un tratament al anumitor boli.

odnoselchanka meu lung suferea de dureri de cap. Și sfatul mamei mele a început de zi cu zi, mărunțit în bucăți de 2-3 cm, uscate sau proaspete fire de dud 10-15 g de prime tocat turnat 1 litru de apă rece, se aduce la fierbere și se fierbe timp de 20 de minute la foc mic. Apoi a luat de pe tava de la căldură, suflecată și se lasă la infuzat timp de 1 oră. După această tulpină și să bea 1 pahar de 3 ori pe zi timp de 30 de minute înainte de a mânca. In fiecare zi ma pregatesc cale de atac în stare proaspătă. Am văzut bulion de 3 luni, iar durerea de cap ei părăsit pentru totdeauna.

Mulți suferă de hipertensiune arterială. Dar, normalizarea tensiunii ridicată este posibilă fără medicație. În acest scop, pur și simplu freca de 50 de ori palma lui, apucând cu grijă, cu degetele. Auto-masaj provoacă, de asemenea, presiunea la normal. Ai nevoie de degetul arătător dreapta pentru a găsi podul deasupra nișei și o mișcare circulară de 50 de ori, completându-le în sensul acelor de ceasornic pentru masaj acest punct. Apoi, în același mod de masaj de 25 de ori mai mare decât degetul arătător al punctului din dreapta la baza nara dreapta, apoi degetul arătător de la mâna stângă pentru a efectua 25 de ori mai mare decât punctul de masaj la partea de jos a nara stângă. Degetele atunci când masajul nu este separat de corp. În mod similar, indicele degetele de masaj mana dreapta si stanga, de 25 de ori oasele în spatele urechilor. Am un masaj ajută întotdeauna, sigur tensiunii arteriale și a altor ajutor.

Pentru vindecarea ranilor rapid sau un prejudiciu trebuie să fiarbă un pic ulei de floarea soarelui pentru umezire într-o pânză curată, se aplică la fața locului inflamat, capacul și înfășurați hârtie comprese. Face astfel de comprese 2-3 zile. Introducere în tamponul rect îmbibat în ulei de floarea soarelui fiert, de 2 ori amelioreaza hemoroizii postpartum.



Rinichi si curata ficat seminte de in. Ar trebui să fie 1 linguriță sticlă de zahăr brut de apă, se aduce la fierbere și se bea cald 0,5 sticlă, nu strecurat, la fiecare 2 ore timp de două zile.

Candidoze (candidoza) in gura copiilor calma galbenele. Ai nevoie de o linguriță flori de plante, se toarna un pahar de apă fiartă, 15 minute, de scurgere și să dea un copil bolnav 2 lingurite infuzie între mese. A doua zi sturzul dispare.

Durere de inima ei ucide leuștean. Ar trebui să fie de 10 g de uscat rădăcină de plante pulverizat se toarna un pahar de apă, se fierbe, se fierbe timp de 7-8 minute la foc mic, timp de 20 de minute într-un canal de scurgere caldă și bea timp de 30 de minute înainte de masă. Bea de 4 ori pe zi, de fiecare dată pregătește bulion proaspăt.

Pentru a câștiga dureri articulare la nivelul picioarelor, freca jumătate cu smântână ciuperci roșii și se aplică amestecului, determinându-l să tifon timp de 30 minute la fața locului inflamat. Procedura se efectuează zilnic pentru o noapte înainte de încetarea durerii.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru