rum.ungurury.ru

În NORM PRESS SINE citat. Un pic despre asta, prietenii mei, am să-ți spun

Bună ziua, „Bunica!“

Vreau să-ți spun cum am face cu tensiune arterială ridicată, precum și oferă unele metode de picior vindecare.

Unii ani am suferă de hipertensiune arterială, și să aducă la presiune normală de o varietate de produse și plante. De exemplu, în sezonul am mânca o mulțime de căpșuni și coacăze negre, consumul de fructe de padure la fel de volum, și mai mult în mod constant să mănânce cu pielea coapte cartofi. Bea cu lapte și miere, brânză și fructe, încercând să păstreze o doză zilnică de miere nu depășește 3 linguri (În orice caz, tensiune arterială ridicată nu poate mânca miere, se spală în jos cu ceai fierbinte!). Ocazional măcinat împreună cu coaja de lamaie, se amesteca cu zaharul si a lua 1 linguriță amestec de 3 ori pe zi, timp de 2-3 saptamani. Regulat am mânca tort sfeclă roșie, gatiti și bea ceai din frunze de tei, zmeura, flori de soc, flori si frunze mama și mama vitregă. In plus, vodca turnat 0,5 litri de sticlă tocat usturoi, cer cel puțin 2 săptămâni într-un loc cald, întuneric, și apoi luați 1 linguriță tinctura de 3 ori pe zi.

Acum, pentru tratamentul picioarelor. Fisuri pe tocuri se vor vindeca mai repede, în cazul în care pe timp de noapte la abur tocuri în soluție de sodă fierbinte, apoi se pune pe ele miere, pune pe partea de sus a unei foi de varză albă, fixați-o cu un bandaj sau o compresă pentru a trage în sus în dimineața. Atunci când picioarele transpirație excesivă recomanda dimineață se presara picior praf, acid boric, se distribuie, fără frecare pe suprafața tălpi și între degetele de la picioare, purta șosete și de mers pe jos toată ziua. Seara, toată spălare cu apă caldă. Și astfel în fiecare zi, timp de 2-3 săptămâni. zahăr util și 1 litru de apă fiartă 50-100 g de sol coaja de stejar, se fierbe timp de 20 minute la foc mic, apoi bulion refrigerate iau baie de picioare. Când este necesară ciupercii imersiunea picioarele înainte de a merge la culcare cu gleznele într-un bazin de apă rece, în care se dizolvă 1 lingura sare comună și bicarbonat de sodiu și apoi se clătește cu apă curată. Este posibil să se elimine intercala ciuperca între degete cu un amestec de menta zdrobite și săruri luate în proporții egale în volum și o oră pentru a spăla toată apa rece. Procedura este efectuată de 1-2 ori pe zi. De la picioare frecarea de scutec erupții cutanate scuti zonele cu probleme cu frunze proaspete de patlagina.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru