rum.ungurury.ru

REȚETE știu healthily mult și cu plăcere a oferit întotdeauna

Bună ziua, „Bunica!“

Am o mulțime de rețete medicinale, și eu sunt întotdeauna fericit să le împărtășească. Deci, de data aceasta am oferi cunoștințele mele oamenilor.

Când durerea de inimă au nevoie să se pisa și se amestecă 5 g de rădăcină de valeriană, obligeană și cătină, fructe de păducel și măceșe, flori de musetel, ierburi rozmarin, succesiune, crin și Leonurus, se toarnă amestecul a fost de 2,5 litri de apă, adus la fierbere, fiert 5- 6 minute la foc mic, după o oră și tulpina bea 100 ml de 3 ori pe zi, cu 30 minute înainte de masă până la recuperare completă.

Pentru a scapa de dureri in ficat, este necesar să se pisa și se amestecă 5 g de măceșe, stigmate de porumb, iarbă sunătoare, coada șoricelului, troscot, menta, imortelă si coada calului, se toarnă amestecul a fost de 2,5 l de apă, după ce fierbe la fierbere timp de 5 minute, apoi se infuza 3 ore, tulpina și bea 100 ml de 3 ori pe zi, cu 30 minute înainte de masă.

Cei care suferă de hipertensiune arterială, recomanda în fiecare dimineață să taie felii de 2 roșii proaspete, le presara cu zahar sau mai bine pentru a umple cu miere și mănâncă pe stomacul gol. Consumat zilnic, până la normalizarea presiunii stabile.

Pentru a elimina aritmie, nervi calmant, îmbunătățirea funcției renale trebuie 13g de fructe păducel și 15 g de fructe wolfberry se spală bine, apoi zahăr și 1 litru de apă, adus la fierbere și se fierbe timp de 2 ore la foc mic. După răcire și tulpina bea 50 ml de 4-6 ori pe zi, de fiecare dată când se dizolvă în 200 ml de apă fierbinte.

Această facilitate ajută la normalizarea ficatului și mai mic de colesterol în sânge. Ar toca frunzele de țelină proaspete, stoarce din sticla greutate rezultată din suc, se adaugă o cantitate mică de miere și rezista la toate cele 10 de minute la foc mic, amestecând constant și fără fierbere. Se răcește și se ia după mese. Ia de 3 ori pe zi.

De multe ori, după un accident vascular cerebral a pierdut, se umflă și chiuvete limba. Pentru a rezolva aceste probleme, este necesar să se clar de catei de usturoi coaja 2, le zdrobit în broască și se pune pulpa pe molari. Păstrați usturoi, maxilarul încleștat ca el nu-și piardă gustul. Stand-out în timpul procedurii de saliva scuipat.
Vă doresc o recuperare rapidă.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru