rum.ungurury.ru

Compresele din urină hematom Lechi

Bună ziua, dragă „Bunica“! Fiica mea este la vârsta școlară a fost lovit de o mașină. Ea a lovit puternic bordură, și impactul format la fața locului un hematom mare. Așa am pe izbavlyalis.Samoe cele mai bune mijloace ei de rezolvare - urina. Cu aceasta, am făcut comprese pe hematomului. Prima și ultima porțiune mică este necesar să se scurgă urină, iar fluxul de mediu pentru a colecta într-un recipient, pentru a umezi tifon în urină, ușor stoarceți și atașați la hematomului. Se acoperă cu folie de plastic, lână cald și bandaj fix. Procedura se face înainte de culcare și lăsați comprime pe timp de noapte. Dimineața scoateți-l. În timpul zilei puteți face o compresa de vodca, diluat 1: 1 cu apă caldă. Umeziti soluția tifon, stoarce-l, se presara sifon, hematom și atașați să-și încheie la fel ca și în primul caz. Comprese pentru a finaliza resorbția hematomului. Acest lucru poate dura una sau două săptămâni. În orice caz, în prima zi după prejudiciul nu se aplică în cazul hematomului cald! Doar Chill! În a doua zi, și pot fi aplicate teplo.Horoshim acțiunea de absorbție are și varză. frunze de varza scufundate timp de câteva secunde în apă caldă și aplicată hematomului sau ștergere ushibu.Vsego bun!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru