rum.ungurury.ru

Colecistopatie a vrut să scoată, dar am reușit să-l salveze

Bună ziua, „Bunica!“

Mulți ani de rețete de succes de utilizare, postate pe site-ul paginile medicsguru.ru. Datorită lor, a scăpa de multe boli. Unii oameni doresc să împărtășească experiențele lor.

În 2000, a trebuit să fie tratat și a avut loc permanent în spital, un examen fizic complet, inclusiv cu ultrasunete a inimii, rinichii, ficatul, splina si alte organe interne. Din moment ce nici o durere sau atacuri din vezica biliara nu a fost niciodată, pentru mine a fost un mesaj de doctor adevărat șoc, care vezica biliara mea la 2/3 din volumul este umplut cu pietre dimensiunea de 1,1-1,5 mm, cu un unghi de îndoire carte de ieșire 900. După aceea, am fost trimis imediat la un chirurg pentru o consultație. El a citit cu atenție istoricul meu medical si a litiazei biliare a progresat, a oferit rapid pentru a elimina vezicii biliare. Nu am de acord cu operația, determinată pentru a scăpa de metodele populare de tratament a bolii.

Știind că aciditatea sucului gastric la mine normale, a decis să folosească pietrele pentru a dizolva agentul, făcut din ouă, miere și zer. Nevoie de 2 litri de zer acru de casă proaspete se toarnă în borcan de trei litri, apoi o lingura de lemn ușor plasat pe jos 2 ouă proaspete, doar dărâmate de pui, preliminar cu atenție după ce se spală cu coji de ouă sifon și pune vasele pentru câteva zile într-un loc răcoros și întunecat, care leagă gâtul băncile dublu strat de tifon. În a șasea zi pentru a vedea dacă soluția coajă (se dizolvă mai repede albă maro). Odată ce acest lucru se întâmplă, ai nevoie de o lingura de lemn pentru a elimina ouale din borcan, strivindu-le într-un alt castron, producția de film și conținutul ouălor toarnă într-un borcan cu ser, se adauga o cana de miere lichida, se amestecă bine, se închide deschiderea sticla cu capac de plastic și a pus în depozit în frigider . Preparată să ia medicamente pentru 1 lingura, de băut apă caldă dimineața și seara, timp de 30 de minute înainte de a mânca. Este suficient la 1 lună de tratament. În timpul întâlnirii asigurați-vă că pentru a lipi la un regim alimentar complet excluse din dieta de prăjit, acru și sărat. Painea este doar o șlefuire grosieră cu tărâțe. Dupa ce a petrecut o cura luni, am făcut-o cu ultrasunete, care a arătat că producția de fiere există doar 2 pietricele libere au fost. Iau o pauză de 20 de zile și după o lună serul a fost tratat cu ouă și miere. Ca rezultat, așa cum se arată prin ultrasunete, toate pietrele au fost complet dizolvat, iar vezica biliară îndreptat. Acum, pentru prevenirea unui astfel de tratament îmi petrec 1 dată într-o jumătate de an.



cei care hiperaciditate suc gastric, această metodă nu este adecvată, pentru că atunci când se realizează aciditatea chiar mai crescut, iar acest lucru poate duce la gastrita. Sugerez acești oameni un alt mijloc de a scoate pietre din vezica biliara. Este necesar într-un dovleac cântărind 3 kg pentru a fora o gaură mică prin ea să se toarnă în litri vodca fetus de 0,5 și apoi închide pastilei gaura, mestecare făcută din pâine neagră, fixați-l închide, dovleac a pus într-un castron și lăsat timp de o lună, la temperatura camerei. Periodic se agită conținutul fătului. După acest timp, gaura de dovleac deschis, scurgerea de lichid din ea, și carnea de dovleac cu carne tocată și stoarce sucul din mix. Se amestecă cu lichidul condensat și ia 1 lingura De 3 ori pe zi, 30 de minute înainte de mese. După stoarcere din turte de măsline rămase sucul, și auto-medicație stocată în frigider. tort de ulei pot fi apoi adăugate la salate. Curând pietre și se dizolvă painlessly vin.

Vara trecuta, a existat un atac de litiază biliară în vecinul soțului ei la cabana. Din moment ce el a suferit un atac de cord anterior, o intervenție chirurgicală el în mod natural a fost contraindicată. Apoi am sfătuit pe om să facă medicamentul descris mai sus, dintr-un dovleac, și îndepărtați de film de la 12-15 pipotă de pui prime, se spală bine cu nisip și pietricele sale, uscat, lira la o pulbere și ia-o la 1 linguriță în dimineața pe stomacul gol, se spală în jos cu cald (360S) apă până la până la finalizare. Ca urmare a unor atacuri la bărbați și litiaza biliară mai oprit în sine nu arata ca, dar el continua sa urmeze o dieta, nu mănâncă acru, sărat, picant și renunțând complet de alcool și fumatul.

De asemenea, doresc să vă spun cum am câștigat crampe. Sa întâmplat la 23 februarie a acestui an. Înapoi în ziua cu o seară festivă acasă, eu, ca de obicei, a luat o baie și sa dus la culcare. Și apoi pe timp de noapte am o crampa ambele picioare. Rostogoli durerea din pat, într-un fel am ajuns la bucătărie, a luat de pe acolo cu un răcitor atașat la acesta cu un iepuras ceramic avansat magnet magnet în centrul palma mâinii drepte și culcat din nou. După 10 minute, crampa drumul piciorului drept și întins peste corpul o căldură plăcută. Am mutat imediat magnet cu iepurașul în mâna stângă, și în curând a părăsit crampa și piciorul stâng. instrument foarte eficient. Te sfătuiesc să le folosească, care se întâmplă crampe.

Vă doresc tuturor multă sănătate, fericire, succes și noroc!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru