rum.ungurury.ru

Se dizolvă ca pietre la rinichi, matusa mea știa exact



Bună ziua, „Bunica!“ Încă o dată, mă grăbesc în ajutorul lyudyam.Izbavitsya din pietre la rinichi este posibilă fără o intervenție chirurgicală. Am suferit de ei și mătușa mea. Deci, pentru a scăpa de pietre, ea a băut multă apă pe zi pentru a aloca cel puțin 2 litri de urină. Acest lucru previne formarea de pietre în continuare. Cranberry, morcov, varză și cartofi sucuri contribuie, de asemenea, la o dizolvare parțială de pietre și roci parte vyvedeniyu.Bolshaya constă din calciu, limitând astfel alimente bogate în ele. Acest lucru este în primul rând de produse lactate. Nu mânca prea mult alimente care conțin acid oxalic și oxidanți. Aceasta fasole, sfecla, afine, căpșuni, suc de fructe, ceai. Mananca alimente bogate in vitamina A, aceasta ajută la menținerea în ordine învelișul interior al tractului urinar și ajută la reducerea formarea de pietre. Alimentele care contin vitamina A includ caise, broccoli, ficat, dovleac, stil de viață cantalup dynya.Malopodvizhny contribuie la formarea de pietre, astfel încât să fie activ, util plimbări cel puțin 3 km den.Esli aveți pietre la rinichi - mijloace mananci o mulțime de proteine, aceasta contribuie retine saruri, acid uric, calciu și fosfor în urină, iar acest lucru duce la formarea de sare kamney.Ne abuz, ar trebui să fie de 2-3 g per sutki.Umenshayte kopchenostey.Izbytok aportul de vitamina C favorizează formarea amney precum și vitamine pietre D.Vyvedenie în cel mai simplu mod. Prima zi - sucul de la o lamaie. În al doilea rând - sucul de la 2 lamai. A treia zi - de la 3 lămâi. Deci, adăuga până la 7, apoi - numărătoarea inversă. Total frunze 49 shtuk.Nuzhno aduce apa la fierbere și se coboară lămâi, se fierbe timp de 2 minute, se scoate lamaie, se clătește cu apă rece, se taie in jumatate si se stoarce sucul. Este ușor. Bea printr-un pai, pentru a nu deteriora smalțul dentar. nevoie Bea pentru o zi la promezhutki.Kamni regulate rândul său, la nisip, și de asemenea, va painlessly din bulion de floarea-soarelui rădăcină (1 cană de tocat crud se toarnă 3 litri de apă, fierte timp de 5 minute, de scurgere, împărțit în 3 porții egale și puse în frigider). În fiecare zi, pentru a bea 1 litru. A doua oară aceleași rădăcini fierte 10, iar o treime - 15 minut.Pesok poate expulza și un decoct de coada-calului. 1 lingura Se toarnă 1 cană cu apă clocotită, bea ceașcă 3 de 0,25 ori și den.Pomozhet bulion pătrunjel - rădăcină și ierburi împreună. 1 kg de pătrunjel spălate, se toarnă 3 litri de apă și se adaugă 1 kg de zahăr, se fierbe timp de 30 minute, timp de 1 zi, bea 1 litru pe zi, în timpul zilei, mânca alimente ușoare, nimic altceva nu este pit.Sosedka parts sfaturi: 1 des.l. Semințele de cânepă se toarnă 1 cană cu apă clocotită timp de 40 minute, se strecoara si se bea de 3 ori pe zi. Pietrele vin după a doua zi portsii.Lechites și a obține bine!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru