rum.ungurury.ru

Parodontoza I pacifica, si uita niciodată despre el

Bună ziua, „Bunica!“

Vreau să-ți spun cum am scăpat de boala parodontala, precum și partaja unele metode pentru a elimina boala.

Am suferit de boala parodontală când aveam 22 de ani. dintr-o dată am început să se clatine dinți durere, umflarea si sangerarea gingiilor. El a făcut apel la dentist. Sa uitat la mine, a spus că a fost boala parodontală, și tratamentul adecvat. Câteva zile cu sârguință respectate toate recomandările sale, dar boala a progresat. Boala parodontala a epuizat mine atât de mult încât chiar am putut deschide gura. Și așa ne-am dus la bătrîna, un vecin. Văzând fața mea suferință, a întrebat ce sa întâmplat, și i-am spus despre probleme. Ea mi-a ascultat și sa oferit să utilizeze în tratamentul rețetei, care sa bucurat de o mulțime de timp și transmise în familie din generație în generație. Pentru prepararea medicamentelor, este necesar să se pregătească, iasca ciuperca (burete larice), care parazitează Marsh de viță de vie (salcie), se usucă la umbră și se macină cu grijă într-o pulbere. Când se tratează 1 linguriță pulbere se adaugă 250 ml apă fiartă, înainte de răcire, amestecând din când în când, se filtrează printr-un tifon și lăsat într-un loc cald perfuzie. Se clătește gura lor de 3 ori pe zi, care deține fiecare piesă în gură timp de 1-2 minute. După două clătiri starea mea sa îmbunătățit în mod semnificativ, dar am continuat să urmeze procedurile pentru a finaliza întărirea gingiilor. De atunci, am uitat despre boala parodontală pentru totdeauna.

opri progresia aterosclerozei Rowan roșu. Ar trebui să fie de 200 g de scoarță la sol se adaugă 0,5 litri de apă clocotită, la 1 oră pentru a rezista baie de apă fierbinte, după tulpina de răcire și ia 1 lingura De 3 ori pe zi, 30 de minute înainte de mese. În plus, este util in ateroscleroza ia de 3 ori pe zi, timp de 15 minute înainte de o masă 1 linguriță la 1 lingura polen. Scade colesterolul din sange si previne ateroscleroza dezvolta uleiul de porumb. Ia-l la 75 ml pe zi.

spasm nictitantă (Contracția mușchilor involuntara a circulare ale ochiului, ceea ce duce la închiderea spasmodic permanentă a pleoapelor) elimină proaspăt stoarse din plante cu flori cinquefoil suc de gâscă, luând-l la 1 lingura De 2 ori pe zi, timp de 30 de minute înainte de a mânca.

Proaspete din florile de suc de calendula ia 1 linguriță, de fiecare dată când se dizolvă în 0,5 cani de apa, de 2-3 ori pe zi timp de 30 de minute inainte de a manca pentru a calma nervii.



câine Violet, atât independent cât și ca parte a taxelor utilizate în tratamentul anginei pectorale (angină pectorală). Puteți turna o ceașcă de apă fiartă 1 linguriță plante din plante sub formă de praf, insista 30 minute, tulpina și bea un pahar de 2 ori pe zi. Mai eficiente pentru a se pisa și se amestecă în volum până la 1 parte de câine planta violet, Rachitele si soricelului, 2 frunze de fragi, zahar si 1 lingura cană amestec apă clocotită, după 1 oră, se strecoara si bea 1/2 cana de 2-3 ori pe zi. Atunci când accidente vasculare cerebrale cu metabolismul zahărului afectata in organism, se recomandă să ia păstăi verzi proaspete de suc de fasole. Bea-l la 2 linguri De 2-3 ori pe zi timp de o jumătate de oră înainte de mese.

Pentru a elimina oboseala mentală și fizică este necesară pentru masa de prânz și seara, să ia 1 lingura stors din toate plante cu flori suc de Hypericum.

In tratamentul bronșitei cronice, pentru a elimina tuse severa, tuse convulsivă, dificultăți de respirație în medicina utilizare pe scară largă târâtor cimbru (cimbru obișnuit). Ar trebui să fie 1 lingura plante din plante sub formă de pulbere uscată pentru a umple un pahar de apă clocotită, 1 oră, tulpina și să ia 1 lingura perfuzie de 3 ori pe zi pentru a îmbunătăți sănătatea. Îmbunătățește secreția glandelor bronsice, lichefiază de mucus și îmbunătățește respirația thermopsis lanceolate. Ar trebui să fie 0.6-1 g de plante din plante sub formă de pulbere uscată pentru a umple un pahar de apă clocotită, se lasă timp de 15 minute într-o baie de apă clocotită, infuzeze 30 minute, se filtrează și se ia 1 lingura 4-5 ori pe zi.

Îmbunătățește poftei de mâncare, se oprește progresia gastrită cu aciditate scăzută a sucului gastric suc de morcov proaspăt stors. Bea trebuie să fie de 1/2 cana de 2-3 ori pe zi, o oră după masă. Chiar și în cazurile de gastrită cu aciditate scăzută ia de 3 ori pe zi, timp de 30 de minute înainte de masă și 1 lingură suc proaspăt stors din frunze de patlagina. Ajută cu suc stors gastrită din întreaga plantă de pelin, au adunat în ajunul de înflorire. Ia-l la 1 lingura De 3 ori pe zi, 30 de minute înainte de mese. Efectiv cu gastrită umple paharul seara de apă fiartă 1 linguriță seminte de in, apăsați 1 oră și ia tinctura de la culcare, nu strecurat, împreună cu semințe.

Pentru a elimina arsurile la stomac si hiperaciditate de normalizare iau de 2 ori pe zi înainte de mese sau o oră după consumul de suc de cartofi proaspat. suc de afine ia 1 lingura De 3 ori pe zi, 30 de minute înainte de mese cu aciditate scăzută.

Toate cele bune!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru