rum.ungurury.ru

Artrita reumatoidă este o tânără WIN vin

Bună ziua, „Bunica!“
Deoarece mulți sunt suferă de artrită reumatoidă, vreau să-ți spun cum să lupte împotriva bolii în familie, precum și metodele de oferta pentru eliminarea altor boli.


Opri progresia artritei reumatoide într-o etapă inițială și știu ajutorul meu de mere, struguri și vin de coacaze naturale. Pentru retragerea articulațiilor și corpul de săruri și toxine, noi, de 2 ori pe zi timp de 14 zile, în timp ce mănâncă bea 150-200 ml de vin alb tânăr lumina, preferând struguri. Când fratele modificărilor progresive în articulațiile crește temperatura corpului, este de 2 ori pe zi, timp de 7-10 zile a baut 200 ml vin întuneric struguri roșii, îmbunătățind astfel fluxul de sânge și are acțiune antiinflamatoare. Vinurile naturale aduc de relief semnificative, iar la primul semn al osteoartritei. În acest caz, vom accepta mai usoare vinuri roze cu adaos de ierburi și condimente. ajutor foarte bun, dar aceste vinuri nu sunt trebuie luate pentru persoanele care suferă de colici renale. Când se execută forme de artroză, atunci când deja a existat o încălcare a mobilității articulațiilor, băut struguri și coacăze vin roșu, deoarece acestea au o mulțime de magneziu, un mineral care stimulează reacțiile metabolice la nivelul articulațiilor. Oricare din băutură ar trebui să bea 150 ml, de 2 ori pe zi, cu mese, timp de 14 zile. Dacă este necesar, după un tratament de zece pauza poate fi repetată.


Ea a suferit de artrita reumatoida si prietenul meu de școală. Boala lui a fost însoțită de un flux constant de toxine în sânge a unui focar infectat, care a condus la o schimbare în reactivitatea imunologică a organismului și dezvoltarea de alergii. Serghei a fost numele unui prieten de-al meu de multe ori plâns de rigiditate, o durere mica, stare de rău general, natura, cum ar fi oboseală, slăbiciune și apatie, dar nici unul dintre medicii nu l-ar putea ajuta. vecinul meu pe veranda prea mu Chill artrita reumatoida. Din cauza bolii, ea sa mutat cu dificultate, sprijinindu-se pe un băț. Ea a avut toată ziua a fost marcată rigiditate, însoțită de slăbiciune, pierderea poftei de mâncare, scădere în greutate și febră în mod constant. ESR (rata de sedimentare a hematiilor) la ea a fost menținută la 50-80 mm / h, la o viteză de 3-15 mm / h. Articulațiile vecinul ei, umflate, umflate și dureroase pentru ei pentru a sonda sigiliul. Utilizarea fondurilor prescrise de medici, a adus doar un ajutor temporar. Carta suferă, Serghei și vecinul meu a decis să recurgă la populare metode de eliminare a artritei. Despre tratamentul lor, mi-au spus, și eu împărtășesc rețetele au folosit fonduri de la cititorii „Bunica“.
Astfel, este necesar să se amestece într-o sticlă din flacon din sticlă de culoare închisă la Koln „triple“ „Menovazin“ si farmacie tinctura de camfor, 4 fiole de 2 ml de 2% „Novocain“. Se dizolvă într-un amestec de 10 tablete „analgin“ destrămat în pulbere, apoi în fiecare soluție freca dimineața și seara, masaj, in articulatii bolnave. A se agita înainte de utilizare. Păstrați medicamentul în frigider. Efectuați procedurile la dispariția edemului. Scoateți durerea și inflamația articulațiilor ajuta pe bază de plante. Este necesar să se pisa și se amestecă într-un pahar de sticlă 3 iarbă succesiune, un tulpini cireșe sticlă, ierburi bearberry (papuci de urs) Hypericum, 0,5 sticlă flori imortelă, frunze de mesteacăn, semințe de morcov, seara apoi se toarnă într-un termos 1 lingura un amestec de 500 ml de apă clocotită, noaptea și dimineața, tulpina și bea 1/2 cana de infuzie de 2-3 ori pe zi, timp de o oră înainte de masă, de fiecare dată aruncarea lui 1/2 cană de apă fiartă caldă. A doua zi, se prepară un amestec de bulion (2 linguri la 0,5 litri de apă, se fierbe timp de o jumătate de oră după fierbere la temperatură joasă) și pentru a face același lucru ca și perfuzia. alternativă zilnică a primit infuzii și decocturi. În plus, este necesar să se umple o jumătate de litru borcan 1/5 volum de flori de păpădie, se toarnă cozorocului cu vodca, insista 2 săptămâni într-un loc întunecat, agitând zilnic, apoi se face noaptea cu infuzia de comprese pe pete inflamat. Poate fi tăiat în tăiței de foaie 3 smochin, să le facă în același mod ca și cu flori de papadie tinctura, si, de asemenea, să-l aplice pentru a comprima. In timpul tratamentului, nici un medicament nu este luată.
Boala coronariana - una dintre cele mai comune boli ale sistemului cardiovascular. Nu este cruțat o parte mi-a și sora mea. Cu toate acestea, aplicarea unui număr de măsuri nemedicamentoase, noi nu dau un progres indispoziție. De exemplu, atacurile ischemice a început să se întâmple mai puțin frecvent, atunci când limităm în mod semnificativ utilizarea de sare, grăsimi animale și alimente bogate în carbohidrați. Am început să avem zilnic 400 de grame de legume, jumatate dintre ei mananca crude, și chiar și o zi mânca până la 300 de grame de fructe. Mananca portii mici de 6 ori pe zi. Noi încercăm să facem activitate fizica de zi cu zi a fost fezabil, și a început să meargă încet ritm îndelete și a fost redus la 10 de ore pe săptămână, cantitatea de timp petrecut în fața televizorului. Toate acestea ajută la evitarea situațiilor stresante și, desigur, progresia ischemie. Am pierdut, de asemenea, în greutate, permițând mușchiului inimii de a lucra în liniște. Debitarea cu prăjituri și chifle dulci, și bea ceai, adăugând la ea de zahăr în loc de miere. Și țineți boala cardiacă ischemică. Vă sfătuiesc toți cei care suferă de aceasta, urmați experiența noastră.




Acesta a fost mult timp tratamentul gutei, boli de piele, boli de ficat si vezica biliara medicina populara foloseste rostopasca. Ar trebui să fie 1 lingura plante din plante sub formă de pudră pentru a umple un pahar de apă clocotită, să se răcească, tulpina și să ia 1 lingura De 3 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de mese. Zilnic prepara o infuzie proaspătă. Efectiv de 2-3 ori pe zi, timp de 20-30 de minute înainte de mese iau 30-40 picături de suc de rostopasca întregi de plante proaspete tocate, de fiecare dată prin diluarea acestuia în 1-2 linguri apă. Răni și răni se vor vindeca mai repede, în cazul în care acestea sunt stropite regulat cu pulbere de frunze uscate de rostopasca. În timpul tratamentului rostopască, în orice caz, pentru a nu permite supradozajul lui.


Pentru a elimina durerea din stomac ar trebui să fie 1 linguriță tocate elecampane rădăcină, se toarna un pahar de apă fiartă rece, insista 10 ore, tulpina si bea 1/4 ceasca de 4 ori pe zi, timp de 30 de minute înainte de a mânca. Puteți, 1 lingura ierburi tocate Hypericum se toarna in cana enamelware de apă clocotită, se aduce la fierbere, se fierbe timp de 45 minute la foc mic, tulpina si bea 1/4 cana de 3 ori pe zi.
Pentru a îmbunătăți funcționarea tractului gastro-intestinal, este necesar să se pisa și se amestecă 1 parte de volum rizom și scorțișoară, 2 părți de coaja de portocala, ierburi centaury și pelin, se toarnă 1 linguriță cană amestec apă clocotită, după răcire și tulpina bea 1/4 ceasca de 4 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de mese.
Toate sănătatea și bunăstarea!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru