rum.ungurury.ru

CÂND hărțuiți durerea de cap, eu în apă fierbinte ține capul

Bună ziua, „Bunica!“

Aș dori încă o dată pentru a împărtăși experiențele lor.

Ca un copil am avut de multe ori o durere de cap. Nu știu ce a fost motivul acestei dureri de cap constante, dar toate le-a ajutat să scap de mama.

Ea a turnat într-un bazin de apă caldă și ma obligat să se scufunde în cap. I-am spus că apa este prea fierbinte, dar mama mea încă comandat coborâte în capul ei și să nu se miște. Într-adevăr, capul să reziste la o temperatură suficient de ridicată. Am ținut-o în apă aproximativ 10 minute, apoi se leagă cap eșarfă cald și sa dus la culcare. Și vindecat. Din acel moment a trecut mai mult de 50 de ani, dar în acest timp dureri de cap ma deranjat de câteva ori, și mereu am scăpat de ea, înmuierea lui cu capul în apă fierbinte.

Recent, am lucrat pe stradă și foarte rece. Noaptea, am început să tremure, și nas înfundat - pe scurt, toate semnele unei răceli. Am decis că ar trebui să meargă în sus și să ia măsuri imediate pentru boala a progresat. Apoi se toarnă într-un bol de rece apa de ploaie și a pus ibricul pe aragaz. Folosit o jumătate de minut, picioarele în apă, apoi am sărit un pic, până când picioarele incalzit si pus pe șosete calde. Între timp, se fierbe un fierbător de apă. Turnat un pahar de apă fiartă 1 lingura floare de tei, am da un pic de preparare a cafelei și am băut ceai cu gem de coacaze si miere, si sa dus la culcare. De dimineata am fost perfect sănătos.

Aici și menține sănătatea lor. voi, oameni buni îmi doresc, și nu se îmbolnăvesc.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru