rum.ungurury.ru

DACĂ ANUMITE REGULI FOLLOWED glaucom cataracta temperată

Bună ziua, „Bunica!“

Am 87 de ani, vreau să ajut cu sfaturi pentru cei care suferă de glaucom și cataractă.

Dintre aceste boli, eu știu prima mână, pentru că aderă mai mult de 20 de ani în mod sistematic și persistent la anumite reguli, lupta cu succes cu glaucom si cataracta, împiedicându-le de la progresia bolii.

De la operațiunile au scăzut și nu-l regreta. Mă uit la televizor, fără ochelari, și când am citit, am folosi ochelari cu dioptrii 4 unități. Pentru a nu rula boala, trece în mod regulat de control la medicul de ochi. Încerc să dorm cel puțin 8-9 ore pe zi, de învățare să se relaxeze complet in timpul somnului. Nu merge la baie cu o baie de aburi, feriți-vă de orice supraîncălzire organism, nu lasa poziția joasă a capului în pat și urmăriți golirea, evitând constipație, deoarece acestea, de asemenea, contribuie la dezvoltarea de glaucom și cataractă. În zilele însorite, purta ochelari de soare cu filtre verde și, desigur, exerciții îmbunătățindu vederii.

1. În fiecare zi, mă uit câteva minute cu ochii deschiși la soare în timpul declinului său.

2. După aceasta, în picioare cu picioarele depărtate la nivelul umerilor, închid ochii și întoarce capul dintr-o parte în alta, astfel încât ochii sunt trecute alternativ prin care nu iluminate de site-ul de soare. După aceea, cu ochii încă închiși, fără tensiune rândul său, capul și întregul corp la dreapta și la stânga, cu un pic de toc lift off. Și astfel 3-5 minute.

3. Apoi am acoperi ușor cu mâna lui un ochi, astfel încât el nu a putut deschide, iar al doilea ochi, ei continuu clipește timp de un minut prin rotirea privirea alunecând pe teren la picioare. Când ați terminat, ridicând capul și cotul, rândul său, dintr-o parte în alta, să clipească rapid și se uită direct la soare. Același lucru este apoi repetat cu celalalt ochi.

În plus față de aceste exerciții de mai multe ori pe zi, stând la masă, astfel încât gâtul este aliniat cu coloana vertebrala, a pus coatele pe masă, relaxați-vă la încheietura mâinii și a degetelor articulațiilor, apoi degetele de la o mână pus pe fata, iar degetele celuilalt este plasat pe de o parte, astfel la degetele mici au trecut pe un pod, formând litera V, și cu ochii închiși, la 5 minute, relaxat, masând ușor degetele mici colțuri ale ochilor. Acest lucru permite ochilor o odihnă, de umplere a nervului optic si energia nervoase retiniene.



Promovarea transformă deget mai sănătoase. Este necesar să se pună degetul arătător de la nas, și câteva minute pentru a întoarce capul dintr-o parte în alta, în căutarea în același timp, de degetele expuse. Același exercițiu și ameliorează durerile de cap. Dacă este necesar, aveți nevoie pentru a face ture pentru 10-20 de minute, apoi se deschise, apoi cu ochii închiși, și apoi micile degete pentru masaj colțuri ale ochiului așa cum se arată în exercițiul precedent. Șeful opri dureri.

falangă efectivă masaj ochi degetul mare. 1-2 minute pentru a efectua cu ochii închiși, într-o mișcare circulară pe suprafața pleoapelor. Și așa de câteva ori pe zi.

Ajutor cu cataractă și glaucom, iar unele retete de medicina traditionala.

Foarte bine se toarnă în borcan de sticlă de 1 litru de vin natural roșu 50 g de sol rădăcină de valeriană, infuza 15 zile într-un loc întunecos, la temperatura camerei, agitând periodic conținutul cutiei, apoi se filtrează și ia o lingură tinctură de până la capăt de 3 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de mese.

În plus, este necesar să se umple un termos 0,5 litri de apă fiartă 3 lingurițe zdrobit flori uscate de gălbenele, insista 1-2 ore, tulpina si bea o jumatate de cana de infuzie de 4 ori pe zi. De asemenea, ei se spală ochi. Gatiti infuzie proaspătă în fiecare zi. Aceasta contribuie la îmbunătățirea aloe.

Ai nevoie de o foaie de plante-trei cinci ani sunt tăiate pe lungime, se fierbe sub capac într-o cratiță email, apoi se colectează într-o sticlă formată pe coperta condensatului și îngroapă-l, 1-2 picături de dimineața și seara, în fiecare ochi. Ea nu clipi.

Necesar în caz de probleme cu viziune au cat mai multe boabe de dud, bea, berii, sub formă de ceai, ceaiuri de plante și infuzii de frunze, crengi și scoarță de acest copac. În nici un caz nu fuma sau bea alcool.

Urmați sfatul meu, si tu esti la fel ca mine, „curb“, glaucom cu cataractă.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru