rum.ungurury.ru

Pentru ce colita specifice, spastică acest lucru!



Bună ziua, „Bunica!“ Timp de mulți ani am suferit de colita spastică. Ca un tânăr a fost tratat pentru oxiuri și prostia-introdus în rect 1 ceașcă de oțet. Atunci nu doare, dar după 40 de ani, a avut un efect. Anus umflate si rectului au fost dureri cumplite. După defecare, de asemenea. O boală este un „timid“. În spitalul raional a identificat cancerul de rect și colonul sigmoid, dar atunci când a cerut în Cherkassy în spital de cancer, mi sa spus că am avut o kolit.Vernuvshis acasă spastică, am început să fie tratate. Noapte (zilnic) în timpul săptămânii clysterize: 2 litri de apă - pe un pachet mare de musetel, galbenele, sunătoare. Toate se aduce la fierbere, supta si insista 20-30 de minute. Filtrat, răcită la o temperatură de 30 ° C și a făcut clismă. Înainte că clysterize de 1,5 litri de curățare sudate și răcite la 30 ° C cu apă. Și așa o săptămână. După aceea microclysters de zi cu zi a pus 50 g de aceeași iarbă, timp de 7 zile. Mai bine să păstreze până dimineața, dar miza va fi de nesuportat, apoi du-te la toaletă. Dimineața, a pus microclysters ulei de măceșe (nu cătină, de la ea micșorează pielea) .Mozhno în jurul orei 23.00 pentru a merge la toaletă, a ieșit la microclyster iarbă, iar pe timp de noapte a pus microclysters de ulei de macese sau ulei de floarea-soarelui. I-am cumpărat ulei de la proaspăt fabrică de ulei. Acesta a fost turnat într-o cupă email, pus într-o tigaie într-o baie de apă la 70-80 ° C, care deține, acoperite, în apă clocotită timp de 15 minute și apoi se răcește la 40 ° C și introdus în rect noaptea. De obicei, un curs complet trebuie să fie făcut 20 mikroklizm de ulei. Am făcut un total de 8, și am toate naladilos.Ni înseamnă pentru a preveni constipatia. Și dacă ei sunt, este necesar să se cumpere în farmacie „lactoză“ sau „Lactuloza“ (zahăr din lapte) și prin amestecarea a 600 g fiartă și răcită la 30 ° C cu apă și 300 g de „lactoză“, o clismă timp de noapte. Puteți face acest lucru și înainte de microclysters. Toate afară, chiar și în vârstă de 30 de ani, albastru (!!!) fecale, care întâlnit în intestinul gros. suficient Un astfel de clisme. Și apoi, dacă există mucus in scaun, a pus microclysters pe bază de plante, după cum am scris vyshe.Chtoby preveni constipatia, este necesar ca în dimineața pe stomacul gol pentru a mânca 1 lingura sfecla fiarta. I Cvas supa de sfeclă roșie să se hrănească și să bea zilnic 1 / 2-1 pahar de cvas. El este acru, nesărat. Am constipație. Unul ar trebui să mănânce terci, mananca ulei vegetal, și în cazul în care untul, singura casa. Pâine să mănânce numai negru, lapte - acru, branza, Hercules supy.Vot aceasta este experiența mea. Fii sănătos.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru