rum.ungurury.ru

Tratamentul colitei ulcerative



In unele, boala se manifestă în sine bubuituri și umflarea în intestine, gazele involuntare abundente, mucus și sânge, diaree persistentă, în timp ce altele - constipație cronică, bubuituri și umflături în intestine, dureri severe din cauza dificilă separarea gazelor, separarea dificilă de fecale, eliberarea de sânge. Metoda mea de tratament constă din cel puțin două părți. Prima parte vindecă ulcere în rect, iar cealaltă elimină uruit, diaree și constipație. Această metodă vindecă săptămână colita ulcerativa. Desigur, există forme severe de colită. În acest caz, ai nevoie de un pic mai mult prima parte polechitsya.Itak. Două sticle de vodca (0,5 l fiecare) au fost turnate într-un borcan de sticlă, se adaugă 200 g de zahăr și este bine dizolvat in vodca. Apoi luați 8-10 bucăți mari nuci verzi etapa de lapte, se spală, șterge, tăiate (ca în zazharku ceapa) și imediat turnat într-un vas cu vodca și zahăr. Banca pentru a închide capacul de plastic și se lasă într-un loc întunecos timp de 21 de zile. Tinctura terminat luate de 3 ori pe zi, timp de 1 lingura 20-30 de minute înainte de mese, în timp ce există sângerare vaginală, iar după terminarea unei alte 3-5 dney.Vtoraya parte din rețeta descrie o metodă care restabilește microflora medicamente kishechnika.Prigotovlenie pentru pacienții care suferă de diaree cronică. Ia părți egale de scoarță de stejar, conuri de arin, musetel, salvie și sunătoare. cotlet crud și se amestecă. Apoi, 200 g de apă adusă la fierbere, se toarnă în 1 lingură cu partea de sus a amestecului de ierburi, de preparare a cafelei și tulpina. Asigurați-1 microclysters ori pe zi, cu 150 g de tinctura. Pose cu introducerea - pe coate și genunchi. Pentru a utiliza seringa, care include cel puțin 200 g lichid. Microclysters face într-o zi. Am adus doar de două ori, și m-am întors totul la normal. Timpul de rezidență al tinctura din intestine - 30 de minute. Înainte de introducerea microclysters face o curățare clismă de 2 litri de medicamente calde vody.Prigotovlenie pentru pacienții care suferă de constipație cronică. Aveti nevoie de eucalipt, mușețel, mentă, salvie, pătlagină, urzică, rădăcină de valeriană, rădăcină calamus, coada calului, ulei vegetal. Ierburi luate în părți egale și să le amestece. Apoi, 200 g de apă adusă la fierbere, se adaugă 1 lingură cu partea de sus a amestecului de ierburi (rădăcini zdrobite) și să insiste. Se scurge și se adaugă 15 grame de ulei vegetal. Asigurați-vă microclysters cu soluție caldă 150 g. Pose - pe coate și genunchi. Înainte de administrare microclysters face clismă de 2 litri de apă caldă. Procedura este efectuată 1 dată pe zi, de preferință dimineața. Asigurați seringa microclysters de cauciuc, care conține cel puțin 200 g lichid. Timpul de staționare a soluției în intestin - 30 minut.Dast Dumnezeu, și ați învins colita ulcerativă, așa cum este am câștigat. Mult noroc.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru