rum.ungurury.ru

Atacurile epileptiforme va fi mai puțin probabil întâmpla, dar trebuie să persevereze

Bună ziua, „Bunica!“

Sfatul lui Vreau să-i ajute pe cei care suferă de epilepsie.

Frecvența atacurilor este redusă în cazul în care 1 lingura rădăcini zdrobite elecampane toarna cana de apa fierbinte, stea timp de 30 de minute într-o baie de apă care fierbe, după răcire pentru a filtra și bea 1 / 3-1 / 2 cana de 3 ori pe zi înainte de mese. Zilnic prepara o infuzie proaspătă. Este posibil să se abțină de epilepsie se toarna 2 cani de apa fierbinte 5 lingurite rădăcină zdrobite sau 1 lingura semințe crucea-pământului, insista să se răcească, se strecoara si se bea totul în câteva ori în timpul zilei.



Asta a fost în 1993. O fată suferea de epilepsie mama. Atac de boală ar putea întâmpla în piața ei, în magazine, transport public, asa ca fata a fost întotdeauna cu mama mea. Și odată ce casa lor a venit un cerșetor bătrân. Ei l-au hrănit și l-au umplut o pungă de alimente, iar apoi femeia a avut o criză. Văzând negru pe pătură de pat, cerșetorul a spus fetei că ea a acoperit repede mama lor. Ea a făcut doar asta. Surprinzător, atacul a încetat imediat. La despărțire, bătrânul a spus fetei că a făcut-o întotdeauna când mama mea va fi atacuri, dar numai astfel încât ea nu știa despre asta. Nu știu de câte ori a avut fiica ei sa ii urmeze sfatul, dar un an mai târziu, fata a fost mama sănătoasă.

Când fiica mea a fost un prieten de 13 de ani, este, de asemenea adesea hartuit epilepsie. În cazul în care numai părinții sau adresate oricărei persoane pur și simplu nu a purtat copilul, boala nu se retrage. A durat atât de mult până când s-au întâlnit o femeie în vârstă. După ce a aflat despre durerea lor, ea le-a spus să meargă în primăvara înainte de răsăritul soarelui în pădure, ridica unele acolo cu 9 mesteceni 2 pumni de frunze tinere unblown colectate de la 9 furnica la 3 pumni de furnici (nu are nevoie pentru a distruge deal furnică, dar doar muta o grămadă) aduna toate într-un sac și pleacă de acasă și furnicile se toarnă în cada cu apă caldă, pentru a traversa apa, citiți „Tatăl nostru“, și lăsați pacientul se află în baie, cufundat până la gât în ​​apă, așa cum se poate rezista. Tot toarnă timp pentru a menține cea mai înaltă temperatură posibilă a apei calde. După baie, se clătește cu apă curată și du-te la culcare sub o pătură. Și astfel de nouă zile la rând. Soluția băii nu este turnat, și de a folosi cursul complet al tratamentului este același, de fiecare dată înainte de procedura de încălzirea într-o cratiță mare. În a noua zi va începe să-și asume un miros neplăcut, dar trebuie îndurat.

fată prieten rupt în jos, și timp de 20 de ani, își amintește despre epilepsie. Ea sa căsătorit, a avut doi copii, dar încă mulțumesc lui Dumnezeu pentru ceea ce El a adus părinții ei cu o femeie în vârstă de vindecător.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru