rum.ungurury.ru

Rețete pe care doresc să le ofere pentru a vă ajuta să uitați de scleroză



Bună ziua, „Bunica!“, Este familiarizat cu o lungă perioadă de timp pentru tine, dar am scrie pentru prima dată. Și motivul pentru scrierea acestei scrisori a fost o mare dorinta de a ajuta oamenii bolnavi să caute ajutor. Foarte des am citit: „... ajuta la tratarea sclerozei multiple ...“ sau „... Am suferă de scleroză multiplă timp de mai mulți ani ...“ etc. Am despre această boală, sau mai degrabă de tratament, eu știu prima mana. La un moment dat, re-citit o mulțime de cărți și reviste în căutarea unei rețete eficiente. Deci, ce concluzie medicament prishla.Narodnaya în tratamentul sclerozei multiple joacă un rol semnificativ. Acest lucru a fost toți oamenii de știință și medicii au început să vorbească mai des. De exemplu, într-o revistă am citit că un consum regulat de mere și suc de mere previne distrugerea celulelor creierului, ceea ce duce la pierderi de memorie. O actriță celebră Faina Ranevskaya a vorbit o dată atât de mult despre aceasta boala, „scleroză nu poate fi vindecat, dar poate uita despre asta.“ Deci, eu sper retete mea la unul dintre cititorii vor ajuta să uite-l neduge.Izvestno că acidul ascorbic întărește pereții vaselor de sânge și sunt implicate în mod activ în procesele redox. În Caucaz, în aproape toate vasele se adaugă lămâie, care conține acid. Nu e de mirare caucazieni rețin mai tineri și stare bună de sănătate. Iată o rețetă, popular printre locuitorii acestor locuri. Se amestecă 1 parte suc de lămâie volum, 2 părți de miere și 0,5 părți ulei de floarea soarelui și ia 1 lingura acest amestec în dimineața când natoschak.Horosho Scleroză luni poprinimat tinctura de usturoi. Pentru prepararea ei pentru a pune într-o sticlă de 300 g de usturoi cojit spălat, se umple cu 1 litru de alcool de 96 ° și lăsat la infuzat timp de 3 saptamani. Se iau 20 picaturi de tinctura de dizolvarea lor în 1/2 cana de lapte, de 3 ori pe zi. Puteți doar în dimineața pe stomacul gol și pe timp de noapte înainte de a merge la culcare, să mănânce 2-3 usturoi prieten zubchika.Moya care a admis scleroză multiplă în 60 de ani, recuperat urzici. Ea 200 g de pre-spălate și tocate frunze proaspete de plante a adormit într-un borcan, se toarnă toate 0,5 litri de vodca de înaltă calitate și insista săptămână într-un loc întunecos. După aceea, perfuzia este filtrată prin 3 straturi de tifon, și a luat 1 linguriță De 3 ori pe zi, 30 de minute înainte de mese. Când lichior fierte a fost drenat, au trecut simptomele. De atunci, a fost nevoie de 7 ani. Pe de sănătate nu este familiar scleroza multipla zhaluetsya.Pri recomanda luarea tinctura de tort de castane cal. Pentru ei preparare 10 g de crustă brună sol înmuiat într-un vas de sticlă de culoare închisă se toarnă 400 vodca si insista 3 zile, agitând de 2-3 ori pe zi. Ia tinctura ar trebui să fie de 30-40 picături de 3 ori pe zi, timp de 10 minute înainte de a mânca. Cursul de tratament - 2-3 luni. Acceptarea acestei tinctură de asemenea, ajută să facă față cu tromboza vasculară și umflarea mozga.Horosho curăță pereții vasculari de placi sclerotice si infuzie de sânge Sophora. Ar trebui să fie de 50 de grame de flori sau de fructe sale infuzat într-o lună în 0,5 I 400 vodca și băutură 1 linguriță De 3 ori pe zi, timp de 6 luni. În cazul contraindicațiilor care primesc alcool poate fi 1 lingura Sophora umple seara intr-o cana termos de apă clocotită, noaptea și dimineața, se filtrează și se iau 1-2 linguri De 3 ori pe zi, timp de 30 de minute inainte de edy.Chasto Scleroza pacienți suferă de hipertensiune. În acest caz, pentru normalizarea presiunii în paralel cu primirea de tinctura sau infuzie Sophora este necesar să se ia alb vâsc. Este necesar să se usuce frunzele unei pound de plante la o pulbere, apoi 1 linguriță pentru prepararea cafelei de seară într-o cană termos de apă clocotită, pentru a insista noapte, iar a doua zi pentru a bea 2 linguri soarbe timp de 15-20 minute înainte de mese. Fie tratate ca nu mai puțin de trei mesyatsev.I mai multe căi de atac populare eficiente skleroza.1. Se amestecă un pahar de suc de ceapa și miere și să ia 1 lingura amestec de 3 ori pe zi cu o oră înainte de mese pentru trei nedel.2. Se umple paharul enamelware apă rece 2 lingurițe rizomi zdrobite elecampane prin 3 loc Chasa tigaie pe foc, se aduce conținutul la fierbere și se fierbe timp de 10 minute la foc mic. Se strecoara si bea 2 linguri De 3 ori pe den.3. Este util să se bea infuzia de căpșuni. Fierbe o cana de apa fierbinte 1 lingura frunzele plantei și într-o oră vypeyte.A tratament mai cu succes a sclerozei multiple depinde de puterea. Dieta ar trebui sa fie sfecla prezent, mere, usturoi, lapte acru, coacaze negre, varză mare, afine, hrean, ceapă, căpșuni, usturoi, muștar și varză. Mananca salate flori de păpădie, trandafiri, violete, salcam si frunze de trifoi de tei, salcam, frasin, zmeură, căpșuni, hamei, coacaze negre, dracilă, conifere Zada, pochechuynuyu vetrice plante medicinale și patlagina, vârfurile de sfecla, morcovi, ridichi, ridichi , țelină, revent, sparanghel și borage. Foarte util la fiecare 2-3 zile sunt 1-2 banana.Vot toate. Vă recomandăm să gândesc la prevenirea sclerozei multiple pentru oricine care are 40 de ani. Sunt tratate și să fie sănătoși toate!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru