rum.ungurury.ru

Aceste sfaturi si dorinta ta - pentru a face față cu balbismul



Prin cererea publicului am scris din nou trata rețete balbismul. După publicarea articolului meu „O rețetă eficientă de la balbismul“ în numărul 43 din 28 octombrie 2003 am primit o sută de scrisori. Multe scrisori pentru a răspunde, dar răspunsul la toate personal nu poate. Prin urmare, am sugera eficiente prescriptiilor prin gazetu.Itak balbismul. Sucurile Tratamentul plantelor. suc de urzici și yasentsa alb: două picături de suc de urzică amestecat cu trei picături de suc de frunze și flori yasentsa (frunze și flori pentru acest lucru trebuie să luăm în cantități egale). Pune pe limbă și țineți apăsat timp de 5 minute, fără înghițire. Apoi scuipă. Se repetă de mai multe ori în două ore. Cursul de tratament 10 dney.Lechenie decocturi, infuzii si tincturi. Decoctul din rue: 5g iarbă uscată rue toarnă o jumătate de litru de apă clocotită. Se pune la fiert la foc mic timp de cinci minute. bulion încordate Cald clătirea gurii și gâtului fără înghițire. Păstrați gura pentru a finaliza de răcire. Apoi scuipă. Se repetă de mai multe ori pe zi, timp de 2-3 nedel.Nastoy urzică, mușețel, Dyagel, hamei, roiniță, iarbă neagră, sunătoare. Pentru a colecta necesare 100 g de frunze de urzica, 100 g de inflorescențe de mușețel, 50 g de tulpini de hamei, roiniță frunze 50 g, 50 g de iarbă și buruiană 50 g de sunătoare. O linguriță de amestec pentru a umple un pahar de apă clocotită timp de 20-30 minute. Infuzia bea o jumatate de cana de două ori pe zi (dimineața și înainte de culcare) Prezenta yasentsa alb. 20 g de frunze proaspete cu flori albe yasentsa se adaugă 0,5 litri de apă clocotită. Timp de 15-20 de minute. Clatirea gurii infuzie caldă filtrată fără înghițire, timp de 3-5 minute. Apoi scuipă, repetat de mai multe ori în den.Yasenets albe - o planta perena cu 35-80sm inaltime tulpina erecta si puternic rădăcină rigid. Frunzele sunt compuse, imparipinnate. Florile sunt numeroase, sunt colectate în perie apicala. Cinci petale, libere, eliptic lanceolate. Albicios-roz. Fructe - cutie Pyatignezdnaya. negru, seminte lucioase. Planta se găsește în principal în Europa Centrală și de Sud, ocazional, în regiunea de vest a Belarus, în Carpați, Crimeea. Ea creste pe soluri uscate, pietroase, printre arbuști și în păduri de lumină. Rădăcinile sunt recoltate in toamna. Dictamni Radics albe conțin alcaloizi, deci trebuie utilizat foarte atent !!! proprietăți de vindecare pietre pretioase. Beryl (un fel de olivina) a fost cunoscut pentru proprietățile sale de vindecare inca din cele mai vechi timpuri. Ar trebui să fie stabilite în aur. Numai în acest caz, piatra aduce un somn liniștit și odihnă, izgonește coșmaruri poate vindeca chiar balbismul.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru