rum.ungurury.ru

Am refuzat să fac operația: din fluidul în genunchi CAM elimina

Bună ziua, „Bunica!“

Vreau să împărtășesc cu oameni buni experiența lor de vindecare.

Acum am 75 de ani și mă simt bine, dar până de curând, mai mult de 30 de ani care suferă de genunchi lichid de umplere în comun, care a provocat durere chinuitoare constantă. În acest sens, trecut de două ori un tratament stationar la spital regional, timp în care am pompat lichid din seringă genunchi după externare a medicului care prescrie, a recomandat o fac comprese, efectuat alte proceduri, dar genunchi din nou și din nou, umplut cu lichid.

Medicul curant a sugerat o intervenție chirurgicală, dar am refuzat, decizia de a fi tratate cu remedii populare. Dupa ce a citit o mulțime de literatură, care spune despre proprietatile curative ale plantelor, interesate de tătăneasă. În toamna a săpat rădăcini nasushit sale, și apoi a început să se pregătească un decoct de tataneasa saturat și face cu ea cât mai des posibil pe un genunchi inflamat loțiuni.

Curând, durerea diminuat un pic, dar de lichid articular N-am ieșit. Apoi m-am gândit, de ce să nu adăugați la rangul și fișierul de scoarță de stejar, deoarece este foarte bine indeparteaza umflatura? Nu sunt rafturi, se macină și se amestecă pumn tătăneasă rădăcină și coaja de stejar, amestecul a fost turnat într-un vas emailat 4 litri de apă, se aduce la fierbere și se fierbe timp de 10 minute, la foc mediu. Stânga la infuzat timp de 6 ore, apoi se scurge. În seara înainte de a merge la culcare bulion încălzit, cald turnat în vasul de copt și cufundate în genunchi inflamat lui. L-am ținut în bulion, până când este complet răcit, undeva în 20-30 de minute.

După aceea a înfășurat genunchi stofa de lână și sa dus la culcare. El efectueaza procedura in fiecare noapte, folosind aceeași decoctul de 4-5 ori, iar tribul a încetat să mă deranjeze în 10 zile.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru