rum.ungurury.ru

Reumatică nici o durere: Ajuta-o bătrânică CONSILIULUI

Bună ziua, „Bunica!“


Încă o dată, eu sunt schimbul de experiență pentru tine si cei dragi prin intermediul vindecare.


Lung suferea de reumatism. Am încercat multe medicamente scumpe utilizate în tratamentul brusture, tinctura de ciuperci, dar imbunatatire a fost doar pentru puțin timp, iar apoi durerea re-reumatice sine declarat. Aceasta a durat atâta timp cât cel vechi nu a împărtășit cu mine două rețete foarte eficiente pentru tratarea reumatismului. Suntem încântați să le ofere tuturor cititorilor, din moment ce noi credem că ele sunt m
nogim ajuta să facă față acestei boli neplăcute.


Deci, aveți nevoie pentru a pune în borcan de jumătate de litru de 150 g de rădăcini zdrobite de Aconite, umple pana la vodca de calitate superioară și se lasă timp de 3 zile într-un loc cald. În acest timp lichidul capătă culoarea de ceai puternic. Acum, acesta poate fi utilizat prin frecare pe o bază de zi cu zi timp de noapte, în locurile inflamat. uscăciune rub. Tratat cu tinctura loc să-și încheie cald și du-te la culcare. 2 ore înainte de un lift de dimineață pentru a elimina bandaj. Ieșind din pat, scufunda în apă la cameră pânză temperatură și curățați cu grijă locul pe care se afla sub bandaj. Punerea în aplicare a procedurilor de 7 zile consecutive.


După aceea, am fost tratat cu alte medicamente. La sfatul aceeași femeie vechi săpat râme, le-a pus într-un borcan și a inundat vodca, astfel că a acoperit numai viermi. flacon capsulat Banki Tolstoi de hârtie și legat. După menținerea banca 7 zile la soare, și apoi începe de zi cu zi timp de noapte freca o tinctura în pete inflamat. Nu există împachetări. Tratat pentru viermi, cum ar fi Aconite, în aceeași săptămână. După un curs de reumatism tratament nu ma deranja 7 luni, iar când durerea a venit din nou, repet tratamentul. Din acel moment, mai mult de un an. Acum, o ușoară durere reumatică apare numai atunci când am o schimbare de vreme, și în curând dispare. Dar, în ciuda acestui fapt, am acum au întotdeauna la îndemână tinctura de Aconite, și eu sunt sigur că mă va ajuta foarte repede, dacă este necesar.




Sora mea, atunci când există o durere de dinți, se aplică imediat la fața locului inflamat dintre gingie și obraz bucata de grăsime de porc (sare de sigur pentru a curăța off!), Și un dinte oprit doare în curând. Dacă grăsime nu ajută, se clătește gura cu tinctura acetic (macina si se amesteca 10 linguri de frunze de mentă și zmeură, se toarnă într-un maxim de umplere borcan litru cu otet de vin, insista 3 zile, apoi se strecoara) și durere de dinți rapid.


La varsta de zece ani, în abces meu guma format. Apoi, un vecin sfătuit mama să toarne pe fundul unui vas emailat mic puțină miere lichidă, mierea pus într-un ruginit, roșu-fierbinte în focul unghiilor și din jurul unghiilor se formează atunci când o substanță neagră groasă, ea de mai multe ori un abces zi lubrifia. Datorită acestui tratament, a rupt în curând, și gingiile nu mai doare.


Când tuse, am macina 10 capete prova și unul - usturoi, se toarnă 1 litru de lapte pasteurizat și se fierbe la foc mic pana se inmoaie, se filtrează, și apoi să ia 1 lingura la fiecare oră în timpul zilei. Tuse trece. Puteți amesteca 2 linguri unt de casă proaspătă, 2 gălbenușuri de ouă crude,


1 linguriță făină de grâu și 2 lingurițe miere groasă, și apoi de multe ori pe zi, pentru a lua o linguriță acest amestec. Tuse trece, dacă este de 6 ori pe zi, bea 1 lingura amestec de suc de ridiche și lapte, luate în proporții egale. Este util să se bea suc de mesteacan proaspat la tuse.
se face mai bine

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru