rum.ungurury.ru

Anti-bedsore

Mama mea de 88 de ani. Acesta este al patrulea an după ce a rupt șoldul, ea iese din pat. Rezultatul a fost o minciuna escare de stat. Ei au fost deja în a patra zi, dar, în lipsa de experiență mea, nu a acordat nici o importanță acestui aspect și le-a lansat la formarea de răni adânci. Cu toate acestea, am reușit să scap de mama lor. În primul rând, am spălat în fiecare înfășurată cu peroxid de hidrogen, apoi se umple cu vopsea verde, iar apoi a adormit în ea „streptocida“. Escare vindecat. Și așa că nu au apărut din nou, eu sunt sub partea pe care se află mama pune un ziar împăturit în jumătate sau patru ori, după ce-l nivelat. Acum, corpul mamei mele chistoe.I un alt sfat. După cum se știe, pacienții imobilizați este foarte dificil să se scalde și rece dip poate fi. Prin urmare, pentru a menține corpul mamei curat, am folosi „must“. După ce sentimentul ei ca după o baie, și ea nu va lăsa să se răcească. Deci, se amestecă 100 de grame de camfor și spirt medicinal, se adaugă aceeași cantitate de orice șampon, se agită bine și se șterge „palavragiu“ a pacientului. Am trei ani capul și picioarele mamei mele de apă, și orice altceva - „vorbitorului“.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru