rum.ungurury.ru

CÂND escare soacră apare, asta ia măsuri Husband

Bună ziua, „Bunica!“

Permiteți-mi să ofere cunoștințele mele la oameni buni.

Pe paginile „Bunica“ IGP-SY-valos multe metode pentru a elimina ulcere de presiune, și vreau să spun, ce măsuri corective am luat pe soțul meu și cu mine, atunci când îngrijit mama sa culcat. 4 ani soacră a fost imobilizat la pat, și în tot acest timp, pentru a preveni apariția de ulcere de presiune, în fiecare zi am șters cu apă sărată, precum și de 6-7 ori pe zi, a schimbat lenjerie de pat și lenjerie de corp, și 1 dată pe zi - pături. sare obișnuită sticlă I dizolvat într-un bazin în 3 litri de apă, apoi înmuiat în această soluție, o bucată de tifon în mărime de 1,5 m, și apăsându-l ușor șters cu tifon umed drept o parte.

După aceea, tifon clătit în aceeași soluție salină, dar a depășit aproape uscat, și din nou a șters cu corpul tifon drept aproape la sec. foaie umedă alunecă în jos sub spatele ei, în schimb alunecat un loc uscat, flip pacientul la ea și a început în același mod să se ocupe de o altă parte a corpului. Efectuați astfel de proceduri în fiecare zi înainte de a merge la locul de muncă și pe timp de noapte înainte de culcare. În timpul zilei hainele de pat și-mama în soțul meu, care a fost în stare să meargă acasă, iar în acest moment să aibă grijă de ea, venind acasă de la școală, două fiice ale mele. Ei nu numai că a schimbat hainele bunicii, dar, de asemenea, să-i hrănească cu o lingura. A fost o muncă foarte grea, dar mama mea în drept nu a suferit de escare, iar corpul ei a avut întotdeauna o culoare roz sanatoasa.



Într-o zi m-am îmbolnăvit timp de 2 săptămâni și sa dus la spital. Când evacuate, sa întors acasă, am observat pe corp-in-law buzunarele mici de escare. Imediat a început să se spele cu apă sărată. A durut, dar am cerut să fie pacient. După 4 zile de tratament, corpul unei femei în vârstă a devenit roz, încă o dată. Așa că am și familia mea a avut grijă de mama ei în drept până la moartea ei, și ea a murit la 90 de ani, fără a se confrunta cu chinurile escare. Saline am preparat proaspăt zilnic, deși poate fi utilizat pentru mai multe zile. Multe familii au pacienti pat, le-am recomanda pentru a imbunatati starea de sanatate a celor dragi lor pentru a aplica această metodă simplă.

De asemenea, doresc să împărtășesc experiența de tratare a bolilor de ficat. La un moment dat într-adevăr am suferit de crize de durere în organism. Apoi, o zi, o femeie mi-a spus să fie tratate cu spini. În toamnă, de îndată ce maturate fructe de pădure, trebuie să le pregătească și apoi să mănânce în fiecare zi, pe stomacul gol în dimineața 10-15 boabe. Sunt o parte din ele au înghețat în congelator și a pus sub partea congelatorului a primului și le-au mâncat, iar apoi cele care erau în congelator. Înainte de utilizare, se spală boabele si apa pentru a dezgheța. Curând, ficatul nu mai mă deranjează, dar păstrează boabe de porumbe să mănânce. În plus, conservarea acestora ca un suc regulat, apoi bea. Cu toate acestea, am uscat de fructe de pădure și de primăvară-le stinge lumina cu apă clocotită și să mănânce. Acest lucru înseamnă am salvat timp de 20 de ani. Toți prietenii mei care l-au sfătuit, este, de asemenea, foarte recunoscător pentru asta.

Utilizați oameni buni, experiența mea și nu se îmbolnăvesc.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru