rum.ungurury.ru

Bulion SUNFLOWER PEI, & laquo; Hibiscus & raquo; -TEA SI DE LA RINICHI Frees STONE

Bună ziua, „Bunica!“

Aici, din nou, eu sunt schimbul de cunoștințele lor.

Într-o zi, în timp ce în picioare, în linie la magazin, ea a auzit o femeie spune și altora că „Hibiscus“ ceai a ajutat-o ​​să scape de pietre la rinichi. Când am ajuns acasă, am sunat la farmacie pentru a vedea dacă acestea au „Hibiscus“ ceai. Mi sa spus că ei nu au, și sfătuiți să meargă la magazin, confirmând faptul că această băutură este de conducere într-adevăr pietre. Întrebarea cum să-l folosească, a declarat că necesitatea de a face și de a bea ceai ca de obicei. Că astfel de informații.

Acesta ajută la eliminarea pietrelor la rinichi și de floarea-soarelui convenționale. Sticla este necesar să se umple rădăcinile zdrobite în enamelware 3 litri de apă rece, se aduce la fierbere, se fierbe timp de 5 minute la foc mic, după răcire bulion fuziona într-un alt vas, iar cu tigaia rămasă înapoi în frigider. În termen de 2 zile ar trebui să fie treptat, pregătit să bea toată decoctul, luând-o înainte și după mese. Când băutura, rădăcinile din oala din nou umple cu 3 litri de apă, se fierbe timp de 10 minute după fierbere bulion și să bea precum și cea anterioară. Pentru a treia oară rădăcinile rămase trebuie să se fierbe timp de 15 minute, și apoi îl puteți arunca. Dupa 3 porții de bulion pregăti și de a primi același model de rădăcini proaspete. Utilizați cupa 6, astfel zdrobit rădăcinile de floarea soarelui. Un decoct dintre ei nu numai conduce pietre, dar, de asemenea, normalizează tensiunea arterială și elimină amețeli, dureri de cap și dureri de inimă, ajută la îmbunătățirea auzului și a vederii.



Frunze de mesteacăn scăpa de colelitiazei. Ar trebui să fie de 2 linguri uscat frunze de mesteacăn mărimea unui arc penny colectate, se toarnă în cana enamelware de apă clocotită, se fierbe la foc mic până când până când volumul lichidului este redus la jumătate, se răcește, se filtrează și se ia 1 des.l. De 3 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de mese, timp de 3 luni.

Articulara reumatism victorie limba mielului. Ar 5 grame de flori uscate sau 10 g de frunze uscate unei plante se toarnă 200 ml apă clocotită, sub un capac să se răcească, se filtrează și se bea 1/3 cana de 3 ori pe zi. Cursul de tratament - 3 săptămâni.

Pentru a provoca o aversiune fata de consumatori de alcool, va sfatuiesc sa macina si se amesteca 1 lingura Artemisia frunze de argint, menta, lamaie balsam, chinensis Schisandra și cătină, radacina de leustean si cimbru, se toarnă 1 lingura amestec cu fețe de 2 căni de apă clocotită, se fierbe timp de 10 minute după fierbere la foc mic, infuza 15 minute, pentru a filtra și de a da un alcoolic 1 lingura De 3 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de mese.

Când am dureri de spate ciocan Slugger frunze de varză proaspete, a pus în mijlocul frunze 1 linguriță miere, miere am pus la punctele cu probleme, se acoperă cu celofan, legat cu o eșarfă caldă și se lasă timp de noapte comprima. De obicei, destul de o procedura, durerea a dispărut. Încearcă-l - nu vei regreta.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru