rum.ungurury.ru

Coji de ou și alb SOT mesteacăn cura de tuberculoză

Bună ziua, „Bunica!“

Vreau să-i spun soțului meu vindecat tuberculoza pulmonară, precum și de a împărtăși unele rețete pentru tratamentul bolilor.

În 1950, când ne-am căsătorit, soțul meu a mers să lucreze în moara de oțel, dar a lucrat acolo pentru mult timp, pentru că în curând sa îmbolnăvit de tuberculoză activă, cu o cavitate mare în plămânul stâng. Plant să aloce fonduri pentru tratament, medicamente ajutat, dar soțul meu a fost obtinerea mai slaba de zi. Apoi ne-am decis să fie tratate și coji de ouă muguri de mesteacan. ouălelor crude să se spele în apă rece, pentru a curăța filmul, uscat și se macină într-un mojar. Apoi, într-un pahar gol picătură o linguriță, se umple cu apă clocotită, se dizolvă în 1/2 linguriță acid citric se toarnă cu atenție 1/4 linguriță pulbere de coajă de ou, se amestecă bine și se lasă timp de o zi. Dupa aceasta, ia 1 lingura împreună cu sedimentul în dimineața pe stomacul gol și seara înainte de culcare. Păstrați medicamentul în frig.

muguri de mesteacan (30 g) a fost necesară pentru a umple 0,5 L de vodca, insista 3 săptămâni într-un loc întunecat, și apoi în lingură dimineața și seara băutură 1 tincturi.

In fiecare zi, timp de un an, soțul meu a luat coji de ouă și tinctura de muguri de mesteacan si recuperat! În plus, pe parcursul acestei perioade soțul de 2 ori pe lună, în clinica purjat plămâni. După o boală a fost încă 22 de ani, fără un singur spital lucrat pentru munca grea. Când soțul meu a fost bolnav, am stat într-o cameră de 9 m2, este situat într-un apartament comunale, se bucură de aceleași feluri de mâncare, dormit în același pat, și nu am fost bolnav. Probabil pentru că ei nu se tem ...

Toate tipurile de TBC sunt tratate cu vin rosu sec. Ar trebui să fie de 0,5 litri de vin turnat în vase emailat, se aduce la fierbere, se adaugă 1/2 cană de zahăr și se fierbe, amestecând continuu timp de 20 de minute la foc mic. Ia-1 lingura în dimineața pe stomacul gol si seara inainte de culcare pentru a îmbunătăți.

Tuberculoza a oaselor, reumatismul articular și polio sunt tratate cu semințe de mac. În timpul înfloririi nevoie pentru a trage împreună tufiș de rădăcini, și flori, se toaca si se fierbe timp de o jumătate de oră într-o cantitate mică de apă. După răcire, se toarnă supa într-o baie de 36-380S temperatura apei și se află în ea timp de 20-30 minute. Și astfel pentru a recupera.

Presopunctură crampe curate, dureri articulare și musculare. Este necesar să apăsați o durere în deget și rotiți-le până la dispariția durerii. Durere de dinți rotiți degetul în pacientului radacina dintelui. Durerea va trece! Boli ale articulațiilor vindecat perfect de ulei de fuzel (produs secundar al fermentației alcoolice). Ei au uns articulațiilor și să le încălzească înfășurat.



Gât opri doare, dacă introduceți în gură un ulei de floarea-soarelui puțin, țineți-l în gură timp de aproximativ 15-20 de minute și scuipat afară. Pentru a utiliza clătire 0,5 cești ușor de apă sărată, la temperatura camerei, în care bitul dizolvat albușului de ou crud.

Acum vreau să vorbesc despre proprietăți de vindecare de alcool denaturat se numește „Voldez“ ( „Meth-K“ pentru tratamentul nu este adecvat), vândute în farmacii veterinare.

Acesta este utilizat exclusiv diluat (1 parte în volum „Voldeza“ și 2,3 părți apă). Pachete cu soluția de pus în 2-3 ore sau mai mult pentru a trata orice leziuni, entorse, fracturi și edem. Dacă trata o inflamație sau de apendici cistita, apoi se comprima cu o soluție de „Voldeza“ se aplică la nivelul abdomenului inferior, iar dacă intestinele - întregul stomac. Lăsat toată noaptea. Aplicarea comprese pe abdomen vindeca nu numai intestin, dar, de asemenea, contribuie la curățarea de acnee. Aceleași comprese trata limfadenita purulente, abcese, vindecarea rănilor prelungite, varice, tromboflebita (pentru a încheia picior), hidradenita (uger catea), mastita, mușcături de câine, și osteomielită.

Pentru a elimina hemoroizi, a pus o cârpă cald scaun, acoperă filmul ei, iar partea de sus este aplicat în mai multe straturi de pliat și înmuiate într-o soluție de țesătură de bumbac „Voldeza“. După aceea, prin eliminarea lenjerie de corp, pacientul stă pe scaun, înfășurat și stă ca câteva ore. Puteți viziona TV sau pot citi o carte. După 3-4 ore de stat pe scaun o cârpă înmuiată în „Voldeze“, iar filmul este scos si sufera de hemoroizi stau încă un pic pe material cald. După mai multe proceduri de zi cu zi are loc de recuperare. Principalul lucru cu acest lucru - nu te rece.

Chist în rinichi este eliminat prin aplicarea unei oră 2-3 pentru a comprima rinichi cu soluție „Voldeza“.

De obicei, toate pachetele sunt la fel. În primul rând aplicat pe zona afectată o cârpă înmuiată în soluție „Voldeza“, apoi filmul de polietilenă, și apoi se încălzește țesutul. Folositi-le cel puțin pe o bază de zi cu zi, cel puțin intermitent, în orice caz, rezultatul va fi excelent. După îndepărtarea compresei nevoie de haine groase, astfel încât să nu pentru a prinde rece.

Optimismul în jurul și o mare credință în vindecare!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru