rum.ungurury.ru

Rețetele din ARTRITA de cunoștințe ȘTI MAI MULT - La aproape, am experimentat

Bună ziua, „Bunica!“

Încă o dată vreau să ofer ceva din experienta mea.

Vara trecută, am fost sprijinit pe Marea Azov și sa întâlnit vechi prieten. Anterior, a fost constrânsă de artrita, iar acum se uită perfect sănătos. Și a ajutat-o ​​să facă față rețete de boală de medicina tradițională, pe care o împărțea cu mine. Acum le-am împărtășesc, cu voia lui Dumnezeu, și ei au pe cineva să vă ajute să bată artrita. Deci, pentru a face față cu această boală, prietene amestecat 200 ml suc proaspăt de ridiche neagră, 150 g de miere și 100 ml de vodca 15 g de clorură de sodiu, și apoi amestecul a fost frecat în mod regulat în articulații bolnave. In plus, unul în 100 ml alcool medical dizolvat 50 g de camfor și muștar pudră, fluffed separat 100 g de albușul de ou, apoi se conectează ambele compoziție și apoi frecată unguent preparat în zonele cu probleme. Și vindecat.

Castiga in artrita reumatoida si depunerea de săruri la mătușa și unchiul meu a ajutat ferigă. Acestea sunt preparată cu apă clocotită verde muguri de plante, ceea ce face infuzia de bogat, iar când a devenit suportabila la cald, luați-o baie de zi. O alta matusa si unchiul dormit pe o saltea umplute cu frunze de ferigă. Acest tratament simplu a ajutat să facă față cu boli grave.

reumatismul meu a salvat un alt remediu popular. Am turnat 0,5 litri de apă clocotită 1,5 cană tocat rădăcini șolduri insistat să se răcească, se filtrează și primele 3 zile, de 3 ori pe zi, luată cu 1 lingura perfuzie, și apoi să-și îmbunătățească băut 50-60 ml, la un moment dat.

Acest remediu a fost mult timp folosit în familia noastră pentru boli cardiace coronariene. Este necesar să se pisa și se amestecă 6 linguri cu partea de sus a boabe de paducel si ierburi Leonurus, se toarnă un amestec de 7 cesti de apa clocotita, înveliți bine și se lasă feluri de mâncare pe timp de noapte. Apoi se scurge conținutul tigaie printr-un tifon, stoarce afară și bea 1 pahar de 3 ori pe zi. Pentru a îmbunătăți gustul, puteți adăuga făcută în același mod infuzia de măceșul. În nici un caz nu se îndulci. A se păstra în frigider perfuzie.



Pentru a face față cu pediculoză (păduchi), trebuie amestecat cu 300 ml de kerosen și 250 ml de ulei de lemn (grad inferior ulei de măsline virgin), și apoi în fiecare noapte, amestecul a fost aplicat pe cap. Dimineata se spală părul cu apă caldă și săpun de gudron.

Odată ce am înghițit accidental o viespe, și ea a mușcat limba mea rădăcină. Pentru a neutraliza muscatura insecte, imediat am răspândit în 150 ml de otet 1 lingura sare și fiecare oră a început să ia 1 linguriță această soluție. Slavă Domnului, limba nu este umflat.

Pentru a îmbunătăți poftei de mâncare și ca agent coleretic accept infuzia de păpădie. Se toarnă 200 ml de apă fiartă 1 lingură rădăcinile plantei zdrobite, insistând să se răcească, se filtrează și se bea 1/3 cana de 3-4 ori pe zi.

Dacă îngrijorat cu privire la eczeme, este necesar pe timp de noapte pentru a macina si se amesteca 1 lingura păpădie și brusture rădăcini, se toarnă amestecul într-un vas emailat de 0,5 litri de apă rece, noapte de preparare a cafelei și fierbe dimineața, se fierbe timp de 10 minute la foc mic, se lasă timp de 20 de minute pentru a infuza, apoi se scurge și se bea cana de 3 ori 0.5 o zi, până la recuperarea. Zilnic prepara o infuzie proaspătă.

Vă doresc tuturor multă sănătate și prosperitate!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru