rum.ungurury.ru

Depresia nu este permisă, cu ajutorul lui Dumnezeu, aruncat afară din ea



Bună ziua, „Bunica!“ Acum, din păcate, o mulțime de oameni sensibile la depresie. Depresionar Căderea de sărăcie fără speranță, lipsă de muncă, probleme familiale, etc, etc. Și totuși, ea poate fi pobedit.Chtoby să nu cedeze în fața depresiei, de zi cu zi de repaus alimentar dimineața bea 70-100 ml de apă sfințită, sechestrarea-l cu o bucată de pâine comuniune sfințită. În plus, cel puțin o dată la fiecare 3-4 luni pentru a primi comuniune. Chiar și curățarea apartamentului de energie negativă. Pentru aceasta lumanare aprinsa de 3 ori botezat fiecare colț, spunând de fiecare dată, „numele Tatălui și al Fiului și al Sfântului Duh.“ Rostind aceleași cuvinte, se presara apă sfințită pe tot în casă, inclusiv haine și pat. Dacă este posibil, cel puțin pentru o actualizare garderoba ta, și vă asigur că după toate acestea, vă va crește în viitor duhom.I permanent mental sau cu voce tare, cere Domnului să vă țină de depresie. Consultați-l cu cuvintele: „Doamne, ajută-mă, salvează-mă de tristețe și gânduri negative; Doamne, învață-mă să trăiesc dreapta; Doamne, salvează-mă de vrăjmașii mei“.Each poartă crucea. Într-o zi, un om care sa plâns mereu de mormântul său și viața săracă, a visat că a intrat într-o cameră mare, în care au existat cruci acoperite cu pături, și dintr-o dată aude cineva spune-i: „Tu se plâng că nu nesosh puterea crucii sale de viață, așa că alege bricheta. " El a fugit imediat la cel mai mare, din aur cu pietre prețioase, dar el nu a putut chiar muta de la fața locului. Apoi m-am repezit la celălalt la fel, dar un pic mai mic, și a împins numai crucea de la fața locului. Dintr-o dată, în colț, el a văzut o cruce mică de lemn. Ran până la el, a luat-o ușor și transportat. „Asta e crucea pentru mine“ - a spus cu satisfacție chelovek.Tak și mulți oameni sunt mereu cârtire despre viata lui grea, în loc să mulțumească Domnului pentru tot și toată lumea: pentru bucuria și tristețea, pentru pâinea zilnică, pentru puterea spiritului și a corpului. Fiecare dintre noi trebuie să cerem zilnic pe Domnul pentru tine și familia ta pentru iertare și binecuvântări și mulțumesc Tatălui Ceresc pentru tot. Asta e atunci când orice depresie nu va stăpâni, așa cum Domnul va fi mereu cu tine. Am întotdeauna mental sau cu voce tare să-i mulțumesc Domnului și să se simtă în mod constant de fapt Lui blagoslovenie.Kak, în 2002, a scos cureaua și cârlig bătut ochiul meu. După aceea el a suferit 2 operațiuni în spital, iar apoi doctorul a oferit pentru a elimina complet ochi, pe motiv că ar fi încă sau se va usca. I-am răspuns: „Domnul nu va permite.“ Și, mulțumesc lui Dumnezeu, ochiul este pe orbită astăzi. În fiecare dimineață, să-l îngroape cu apă sfințită. Cu toate că nu le văd, dar el este încă în vigoare! Din cauza ochilor mei a trebuit să renunțe la slujba ei (a predat cântând în școală) și să se pensioneze, dar eu nu primesc deprimat. Și nu contează cât de greu poate fi, mereu m-am încerca ceva de făcut. Uneori mă însoțește grădiniță, colecta iarba, și dacă chin și disperare persistă, urc în autobuz și du-te la orice sat. Eu iau o plimbare acolo pentru câteva ore în domeniu, în pădure, lângă râu, se va odihni sufletul și merge înapoi acasă. În ceea ce este posibil pentru a calma tristețea, du-te la biserică, să trăiască timp de 3-4 zile într-o mănăstire sau mănăstire. Nu vii ca buruienile, o viață umană nu este lung. Citește dimineața și la rugăciunea de noapte „Tatăl nostru“, „credință“, „Maica lui Dumnezeu“, și crede-mă, nu te va rupe depresia. Du-te la biserică, citiți „Biblia“ și vă va calma dushu.Da va fi pace și prosperitate în fiecare casă, și poate Dumnezeu să dea la tot harul și mila Lui. înger păzitor la toate!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru