rum.ungurury.ru

Atunci când depresia va fi simtit, acest lucru este modul în care este posibil să se facă față



Bună ziua, „Bunica“ Astăzi, multe pot fi auzit: „Am depresie.“ Asta e ceea ce vreau pogovorit.Depressiya - o conditie dureroasa de depresie, lipsa de speranta si disperare. Cei mai mulți oameni sunt expuși cu excitabilitate crescută a sistemului nervos. Pentru a nu ceda la această condiție, să fie atenți să nu suprasolicite și nu obosesc, organizarea în mod corespunzător de muncă și de petrecere a timpului liber. Depresia ajuta copleși chiar, stil de viață relaxat, igiena mentala rațională, abstinenta de la alcool, cafea și ceai. Promovarea plimbari regulate mai sănătoase și să lucreze în aer liber, precum și de tratare a apei. Un om de depresie prin crearea de ea în casă și condițiile de calm, înconjurat de atenția, afecțiune și îngrijire. Pacientul trebuie să încurajeze în mod constant și calma, tonul de conversație ar trebui să fie moale și netedă. Scoateți tulpina emoțională se poate folosi autogenă (auto-hipnoza), spunând astfel de text: „mă odihnesc. Am scuti de orice tensiune. Mă relaxez. Simțiți-vă liber și ușor, eu sunt calm (pe). Am scuti de rigiditate și de tensiune. Întregul corp relaxat. Mi se pare ușor și plăcut. Mă odihnesc. mușchii relaxat. Blood pulsând uniform. Capul este lumina, toata durerea si tristetea s-au retras. căldură plăcută trece prin corp. Căldura vine la degetele de la mâini și picioare. impulsuri de căldură în vârfurile degetelor. Sunt ușor merge (pe). Sunt ușor merge (pe). „În timpul sugestiile trebuie să se așeze confortabil, mâinile pe genunchi, cu ochii închiși. Se pronunță cuvintele, chibzuind fiecare cuvânt și tăcere uitam reacția la autotreninga.Osilit depresia text poate fi și cu ajutorul rugăciunii Optina bătrâni în ultima începutul zilei. Citiți-l în dimineața, înainte de a părăsi casa. Aici este: „Doamne, dă-mi pace de spirit pentru a găsi ceva care mi-ar da această zi. Doamne, dă-mi o predau complet voia Ta sfântă. Doamne, la fiecare oră din această zi, peste tot instruiască și să mă susțină. Doamne, deschide-mă să fac voia Ta pentru mine și cei din jurul meu. Dumnezeule, ce am primit vestea în timpul zilei, permiteți-mi să le ia la suflet decedat și convingerea fermă că va toată sfânta Ta. Dumnezeu, cel Mare, cel mai Milostiv, în toate faptele și cuvintele mele ghid gândurile și sentimentele mele în orice circumstanțe neprevăzute nu mă lăsa să uit că toate dezvăluit ție. Doamne, dă-mi un act prudent cu fiecare dintre colegii mei oameni, nimeni nu o dureros și confuz. Doamne, dă-mi putere să suporte această zi, oboseala și toate evenimentele din cadrul acesteia. Direcționează voința mea și să mă învețe să se roage și să iubească toată ipocrizia. Amin“.Vot și tot ce am vrut să spun. Nu ceda la depresie, lupta cu ea cu ajutorul management al furiei și rugăciuni, și să fie fericit!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru