rum.ungurury.ru

CREDINTA, materia spirit interior. Acest lucru nu numai opinia mea subiectivă



Bună ziua, „Bunica!“ Sunt 32 de ani. Când în urmă cu câțiva ani, medicii determinat am avut scleroză multiplă, mama mea a apelat la oameni buni pentru a cere ajutor. Foarte recunoscător tuturor celor care mi-a trimis rețete și recomandări pentru tratament. Folosește-le, mulțumesc. Dar nu numai căile de atac care să mă ajute să depășească boala, dar, de asemenea, credința și spiritul interior. Faptul că ele joacă un rol important în tratamentul bolilor, nu doar opinia mea. Unii oameni doresc să împărtășească experiențele lor. Sper că povestea lui recapete credința în vindecarea tuturor celor care suferă nu numai de scleroză multiplă, dar, de asemenea, alte secrete boleznyami.Ne că orice șoc nervos inflicts o lovitură puternică a sistemului imunitar. Am avut o perioadă în care nu doriți dimineața și ochii deschiși, știind că o nouă zi nu este altceva decât stres și frustrare, nu aduc. A existat un sentiment că am fost închis pentru totdeauna într-o cameră întunecată plictisitoare. Și apoi m-am decis să lupte pentru zhizn.Snachala refuză să accepte medicația, după o rapidă strict pe pâine comuniune și apă sfințită, așa cum nimic altceva nu ar fi fost încă de acord cu injectarea de „Dexametazonă“. Am luat-o la picurătoare și injecții, apoi am început să introducă „metilprednisolon“, iar acum du-te printr-un curs de tratament medicamentos „Betabioferon-o.“ În plus, stau în mod regulat pe Kuznetsova ipplikator, și de ceva timp pentru a lua capsule cu ulei de pește (rău, care nu a fost făcut în formă lichidă, la fel ca în zilele tinereții mele, mama mea!). Mulțumesc lui Dumnezeu, boala nu este progressiruet.Konechno, eu nu pot spune că am toate informațiile la zi: se întâmplă că picioarele nu ascultă, și se întâmplă că mă duc și este nevoie de amaneta, pe care le folosesc, doar pentru un echilibru (nu ezitați să meargă cu ea asistent credincios, mă bucur că nu este în cârje, și cu atât mai mult, nu într-un scaun cu rotile!). cei care sunt doar la începutul luptei cu scleroză multiplă, vreau să spun că diagnosticul de acest lucru nu este o propoziție, și o șansă de a deveni mai buni, mai buni, mai simpatic, mai puternic duhom.Rasseyannomu scleroză flux caracteristic în Relapses (agravare) și rem issiyah (îmbunătățiri), astfel încât deteriorarea nu are nevoie să se relaxeze, și spunând: „Eu pot!“, continua lupta impotriva bolii. Este necesar să se efectueze exerciții simple și, dacă este suficient de puternic pentru a merge să vorbească cu oamenii și reîncărcați energetikoy.Ne dvs. pozitiv trebuie să se simtă vinovat înainte de aproape, dar nu pune presiune asupra lor și milă. În primul rând, atunci când bolnav, a fost dificil de a găsi un limbaj comun cu mama sa, dar apoi a ieșit din spital, ne-am dedicat casa, am mărturisit, a luat comuniune, a vizitat împreună cu mama sa în locurile sfinte, iar acum avem o înțelegere reciprocă, ceea ce este foarte important pentru vyzdorovleniya.Ya am crescut copil nu foarte sociabil, si ca Eliza a „lebede sălbatice“ Andersen, distracție meu preferat a fost să se uite la raza de soare prin gaura într-o bucată de hârtie. Devenind mai în vârstă, am aflat că este unul dintre mijloacele de meditație, și meditație, omul, așa cum se creează programul de vindecare. Deci, culcat pe spate, puneți mâinile pe stomac, ridicați degetele și, după ce a atins vârfurile lor, formează o piramidă. Priviți prin triunghiul, concentrându-și toată atenția lor pe degete mici, și cred că doar despre lucruri bune. Întinde-te timp de câteva minute, și apoi, fără a îndepărta mâinile de pe abdomen de mâini, conectați degetele în dispozitivul de blocare și de deconectare. Faceți acest lucru până atunci, până când simțiți că toată negativitatea dispare din sufletul tău. După aceea, se ridice în picioare și se agită bine rukami.Chasto pentru a sclerozei multiple cauze de stres. În cazul unei situații de stres o băutură pic, umezirea buzele și limba lui, apa sfintita. Apoi scufunda în pâine comuniune și să o mănânce. Un alt citit „Tatăl nostru“, se roagă Sfintei Treimi, Panteleimon Vindecătorul și sfântul al cărui nume de uzură. Spovedania și comuniune. Prin aceasta, prevenirea stresului și nu dau scleroză multiplă progressirovat.Nedavno vorbit cu o femeie tânără, este, de asemenea, suferind de scleroză multiplă. Ea lucrează într-o bancă, mamă a doi copii. De obicei, scleroză multiplă afectează „șasiu“, și în ea el sa deghizat în conjunctivita. Se pare mare, nici măcar nu spun că el suferea de o boală gravă. Femeia a spus că ea nu a avut nici un accent deosebit nu a fost, dar scleroza multipla a dezvoltat ... Ea mi-a dat ideea de a face apel la cititorii de „Bunica“, bolnav cu scleroză multiplă, cu solicitarea de a spune despre modul în care boala sa manifestat în ele și ceea ce ei face pentru a combate. Sunt sigur că astfel de eforturi comune, ne vom opri skleroz.Mne împrăștiate ajuta într-adevăr să facă față bolii credința sinceră în Dumnezeu și pelerinaje la locurile sfinte, în care am învățat multe despre funcționarii saint Bozhih.Pervy, pe care vreau să-ți spun - acesta este sfantul Taurid Arhiepiscopul Gury (în lume Grigori Platonovich Karpov). El a fost născut în 1814 în Saratov în preotul de familie. În 1837, după absolvirea seminarului din Saratov, a intrat în Academia St. Petersburg Teologic, unde a fost tuns călugăr cu numele în onoarea Sfântului Gury Gury din Kazan, și 20 noiembrie 1839 a fost hirotonit preot. În același an, el a susținut teza și 23 decembrie, ca parte a misiunii de la Beijing a plecat pentru China. În 1851, el a revenit la Sankt Petersburg, unde a fost ridicat la rangul de arhimandrit și a primit gradul de Master of Divinity. În 1856, din nou, el a mers în China, și rămâne acolo timp de mai mult de 18 ani. să învețe perfect limba, aceasta se traduce Noul Testament chinezesc, Psalmii, istoria sacră și un număr de cărți liturgice. Lucrările sale ravnoapostolskie a adus rod bogat - sute de chinezi au luat Ortodoxiei. La 28 noiembrie 1867 Gury - Episcopul Taurid și douăzeci și unu aprilie 1881 a fost ridicat la rangul de arhiepiscop. Preosvyaschennyy Gury făcut multe pentru dioceza: el a căutat fonduri pentru construirea școlii religioase seminar, bărbați, a cerut Sinodului să acorde fonduri pentru reconstrucția Nevsky Catedrala Alexander, donată mănăstirii fondată în casa Simferopol Taurid arhieresc. Decizia Sinodului Bisericii Ortodoxe la data de 18 aprilie 2008, St Gury canonizat. Memorial Day este sărbătorită anual pe 30 marta.Est multe cazuri sale de vindecare acordate de Sf. Gury. De exemplu, un rezident al satului curat regiune Simferopol cu ​​o săptămână înainte de transferul moaștelor Arhiepiscopului Gury, care a avut loc 04 iulie 2008, cu fervoare sa rugat Domnului pentru a participa la ceremonie, dar în ziua precedentă, 3 iulie, sa trezit cu dureri în piept. În urma unei examinări, ea a fost diagnosticat cu o tumoare moneda dimensiunea dvuhkopeechnuyu. Cu toate acestea, este a doua zi a mers la ceremonie și a început cu credință și speranță Sf Gury cere vindecare. După slujba de procesiune și memorială, sa întors acasă și atașați la tumorii un pic zemelku luat din mormântul Sf. Guria, a adormit. Până seara, durerea tocit, în ziua următoare, la toate potolit, și după câteva zile de la tumora și nu o urmă. Aici este un miracol a avut loc Sf Gury! La începutul lunii ianuarie a acestui an de la moaștele sale vin să treacă nouă de vindecare! Șaizeci de ani, rezident al Simferopol a decis să meargă pe o rugăciune Acatistul sfântului, care este realizată în Catedrala Petru si Pavel miercuri. Atunci când, conform obiceiului, după ce a avut loc Acatistul ungerea cu ulei din lămpile de ardere înainte de moaștele sfântului, ea a cerut sfântul lui Dumnezeu să o vindece de lovituri Guria formate pe cap, și a uns pe unul dintre ei cu ulei Sf. Când seara se spală capul ei, fiica ei, pieptăna părul, a spus că într-una din gaura conului format și acolo se poate vedea ceva alb. După un timp a ieșit substanță vâscoasă albă și formarea pineale a dispărut cu totul. Deci, Sf. Gury vindecat o femeie. Acum, ea se duce întotdeauna la o rugăciune pentru el, și consideră că denivelările rămase prea curând saint ischeznut.Sleduyuschy, pe care vreau să-ți spun - este Arhiepiscopul de Simferopol și Crimeea Luka (în lume - Valentin F. Voyno-Yasenetsky). El a fost născut 09 mai 1877 în Kerci nu este foarte devotat farmacist de familie. După ce a absolvit liceul a vrut să intre în Academia de Arte din Sankt-Petersburg, dar dorința de a ajuta oamenii, pentru a le salva de la învingeau boala, iar el a devenit un chirurg. Apoi, au existat Primul Război Mondial și Revoluția din 1917, care a fost urmată de o interdicție privind practica medicală din cauza convingerilor sale religioase și se leagă de Turkestan, în cazul în care F. Valentin vizitat în mod regulat templul lui Dumnezeu. Într-o zi, vorbind despre situația din eparhie, episcopul auzit de la Tașkent și Turkestan: „Doctore, trebuie să fii un preot!“ Aceste cuvinte au devenit un punct de cotitură în viața lui. De atunci, el a fost dedică viața pentru a sluji Domnului. Apoi, au existat o serie de link-uri, Marele Război pentru Apărarea Patriei și revenirea în 1946, în Crimeea, în cazul în care Arhiepiscopul Luka a trebuit să reînvie temple, precum și pentru a lupta împotriva sectelor și inexactități în îndeplinirea ritualurilor religioase. Mulți grav bolnav a fost sfătuit să renunțe la droguri, și cu el în rugăciune pentru a cere ajutorul Domnului. Și Gd le-a dat vindecare. In 1996, Luca canonizat. O parte din sicriul său inserat în icoana înfățișând St are proprietăți miraculoase de vindecare. Ca un doctor adevărat și iubitor al omenirii, Luke îi ajută pe toți, indiferent de religie. nota sa de memorie 11 iyunya.Teper vrea să vorbească despre colegii lui Countryman - mai mare Leontie. Am aflat despre asta când am luat următorul tratament în spital raional. În acea zi m-am dus să viziteze mama, și am decis să stea cu ea în curtea spitalului de pe banca de rezerve. Vorbeste despre problemele spirituale, nu am observat cum ne-am așezat bătrâna. Ne-am cunoscut, numele ei a fost Vera, și ea a început să-mi spună că în timpul erei sovietice a trăit în zona noastră de un bătrân care a tratat oamenii. El, în conformitate cu bunica Vera, fiica ei a fost vindecat de la o pierdere aproape completă a vederii, iar ușa de lângă băiat - de paralizie cerebrală. Am găsit ultima lor refugiu în mănăstire. Călugării urmeze mormântul lui, și încă conservate de celule care stochează și locuințe mai mare. Atinge-l, cere pentru sănătate, și să fie vindecați, iar femeile infertile suficient pentru a sta într-o celulă pic, în curând la zaberemenet.Starets Leontie (Leontiy Gerasimov Gritsan) sa născut în 1897 în satul districtul New Moschanitsa Zdolbunov regiunea Rivne într-o familie de țărani mare. Încă din copilărie, el a remarcat printre colegii lor pentru abilitățile lor neobișnuite, cum ar fi darul de vindecare. Curând a învățat să citească, el a început să studieze Biblia și alte cărți religioase. Devenind mai în vârstă, o mulțime de timp în Pochayiv Lavra. Nu se tem să meargă pe zăpadă cu picioarele goale și înot la Botez în apă rece ca gheața. Așa cum Guri și Luca au luptat sectariștilor. În 1946 a fost tuns, păstrând numele dat el la naștere. A avut loc o serie de link-uri pentru credința lor. A murit în 1973. Din păcate, Leonti nu a fost încă canonizat, dar toată viața lui a fost dedicată în slujba Domnului și vindecarea oamenilor. Când mama mea și am fost la mormântul lui, m-am simțit un puternic val de energie și la 2,5 km la celula a trecut fără a ține mâna mamei, și în celula lui, rugându-se în fața icoanelor, exemple de locuințe mai mare și utilizate pentru personalul său. Din cauza acestei astazi cu boala poate rezista la orice serviciu și nu se încadrează. Elder Leonty ma ajutat și am lovit puternic coapsa bateriei. Pune-o carte despre el la un prejudiciu, durerea diminuat și zdrobit chiar și o urmă de vindecări miraculoase ale lui Dumnezeu ostalos.Ot să ne întoarcem la rețete pământ. Lain 2 ani în spitale, am aduna cat mai multe tratamente populare care se potrivesc pentru a fi o enciclopedie. Asta este pentru bogăția sa și vreau să împărtășesc cu toate lyudmi.Nachnu cu tratamentul sclerozei multiple. Deci, în seara se taie și se amestecă 5 linguri ace de pin (am adăuga încă 2-3 linguri de arborvitae, rupte dintr-un copac care crește în apropierea mormântul Leonty mai mare), 2-3 linguri flori trifoi, 2 linguri ceapa de coaja, se toarnă 2 linguri amestec enamelware în 0,5 litri de apă, se aduce la fierbere și se fierbe timp de 10 minute la foc mic. Scoateți tava de pe foc, înveliți în sus și se lasă până dimineața. În dimineața și tulpina bea toate bulionul SIPS calde pe tot parcursul zilei. Nimic altceva să bea sau să mănânce. Zilnic prepara un medicament proaspăt. Și așa 2-3 zile. Tratamentul se efectuează în mod regulat. Acest lucru previne scleroza multiplă progressirovat.Esli îngrijorat de dureri articulare, ar trebui să facă seara înainte de a merge la culcare la fața locului inflamat cu frunze de varză proaspătă sau brusture, legat un fular cald și împacheteze trage dimineața. De dimineață, uydet.Tem durerea care suferă de matreata, am sfătui la fiecare 3 zile pentru a spăla părul cu săpun. Nimic altceva nu este folosit pentru spălarea părului. reteta Matreata ischeznet.Etim pentru infertilitate, în comun cu mine unul din vârsta mea. Mai ales îi ajută pe cei cu infertilitate declanșată de radiații de calculator (din păcate, acest lucru este!). Este necesar să se macina si se amesteca 5-6 linguri urzica 2-3 linguri troscot, se toarnă 2-3 linguri seara amestec enamelware în 0,5 litri de apă clocotită, adus la fierbere și se fierbe timp de 10 minute la foc mic. După aceea, înfășurați tigaie și se lasă peste noapte la întuneric. Dimineața conținutul tulpinii și să bea 150 ml de 3 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de edy.V această rețetă, aplicabilă pentru gastrice și duodenale 12, de asemenea, fără îndoială. Datorită lui, nepotul vindecat de o bunica, culcat cu mine în spital. Este necesar să se adune compartimentări interne de 1,5 kg de nuci, se toarnă într-un pahar de 200 g de alcool medical, se adaugă 3 linguri amidon, se amestecă bine, se acoperă vasele cârpă întuneric dens și se lasă timp de 10 zile într-un loc întunecos. După tulpina de perfuzie și să ia 1 lingura De 3 ori pe zi, înainte de mese pentru a vyzdorovleniya.S sinuzita mama se lupta cu ajutorul urinei. Ea colectează urina în dimineața (nu mai devreme!) Într-un mic ceainic de porțelan, și apoi de 3-4 ori pe zi, în 2-3 ei își sapă picături în fiecare nară. se retrage. Sinuzita Puteți face față cu ea și prin alte mijloace. Se fierbe un pahar de apă, se lasă să se răcească la temperatura camerei, apoi se diluează cu bine în această apă 2/3 linguriță sare de bucătărie și insuflat în fiecare nară de 2-3 picături de soluție de 3-4 ori pe zi. Tratate astfel 2-3 nedeli.Vsego bine. Fie ca Dumnezeu să acorde tuturor o recuperare rapidă!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru