rum.ungurury.ru

Piure de cartofi împotriva ugerul subsuoară mamei, și nu numai

Copilăria mea a fost o subsuoară uger cățea (Este o mare umflaturi rosii). Mama fierte piure de cartofi, frământă și se pisează o fierbinte de lemn aplicat umflaturi. De îndată ce sosul se răcește, se înlocuiește cu o nouă folie. De câte ori mama mea repetă această procedură, nu-mi amintesc, dar a trecut repede.

Dacă aveți nevoie de o rețetă pe baza homeopatia din ugerul de cățea. Trimite un mesaj pentru komenyty. De multe ori foarte puține suferit. Și toate timpurile vindecat timp de 2-3 zile. Deși cauza finală și nu a găsit. Și în cazul tratamentului ugerului mamei, cel mai important lucru pentru a înțelege de unde vine. În cazul meu, mi se pare, infectia a primit sub braț în timp ce este de ras :)

Dale va aduce o serie de rețete clasice și povești pentru tratamentul sredsavmi ugerului popular mamei:

1. ugerului cățea (Hydradenitis) tratate în acest fel. Răzuiesc 50 g de săpun, se adaugă 50 g de ceapă tocată și toate se toarnă 150 g de untură fierbinte. Se amestecă bine. Unguentul finit impune pe abces intern. Vindecarea vine foarte repede.



2. O să-ți spun cum am tratat fiul lui "a ugerului mamei„(Hidradenitis Îl sprijinim). El a apărut dintr-o dată sub brațul 7 fierbe. La spital, au fost tăiate, dar au întors. Am fost șocată. Și apoi o femeie fel sfătuiți să se framanta faina cu smantana, a ajuns la un aluat rigid, să-i facă o covrigi prime și să le impună răni, astfel încât numai vârful trage cu ochiul. Asta este, fiecare se fierbe a trebuit să impună o serie de testare și cravată totul cu un bandaj. Efectuați procedura pe timp de noapte. Deci, cu un bandaj și du-te la culcare. Dacă aluatul se va muta in timpul somnului, nu e mare, încă mai pot ajuta.

În dimineața zilei de fiul ei pe mana doar pata albastră rămâne, care a dobândit în curând culoarea normală a pielii

3. Cine abcese axile, trebuie să luați făină de secară, dacă nu, va veni în jos și alb, se amesteca cu smantana, face un tort nu este foarte strâns și atașați un mouse pe timp de noapte. Mână foaie primotat la corp. În dimineața toate îndepărtat și aruncat. Una sau două ori suficient - dincolo chiar tija.

4. Când subsuori încep să se formeze ugerului cățea (hidradenita), imediat am tăiat din crusta coaptă acasă de pâine, inmuiati-l în lapte fierbinte, a pus la educație și aproape 2 ore, până pustulă nu este schimbat în alb și durerea nu a dispărut, stătea lângă sobă, pe de care lapte fiert, înmuierea în perechi. A doua oară abces cu 12 bare a aparut pe partea din spate. Săptămâna trecută am fost culcat pe stomacul meu, și mama mea aplicată la fierbere cu lenjeria nod fierbinte preparată. Faptul că inul analgezic și accelerează îmbătrânirea fierbere. Când se răcește compresa, mama fierbinte dabbed din nou.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru