rum.ungurury.ru

Și insidios sciatică MAI MULT nu accesați

Bună ziua, „Bunica!“

Din nou, în grabă pentru a ajuta oamenii bolnavi la cunoștințele lor.

În anii șaizeci ai secolului trecut, soțul meu a lucrat ca șofer de autobuz, și de multe ori el a avut crize de sciatica. Ceea ce pur și simplu nu am folosit pentru a elimina, dar totul a fost în zadar. Soțul atât de mult timp chinuit pana cand un bunic ma sfătuit să nu framanta făină de secară cu aluat de drojdie, apoi frecati partea inferioara a spatelui la soțul ei o cantitate mică de terebentină, apoi pune-l pliat în 2 straturi de tifon pe partea de sus - un strat de aluat cald și încheie cald. Păstrați compresa să se răcească aluatul. Două proceduri a fost de ajuns pentru a sciatică părăsit pentru totdeauna soțul ei.

Cu toate acestea, la un moment dat el a suferit de dureri articulare genunchi. Și din nou a venit la medicina de ajutor popular. Cineva sfătuit soțul ei în fiecare zi, în seara înainte de a merge la culcare, pentru a turna în palma un pic de oțet, și apoi cu atenție și se freacă în articulații dureroase. Așa că a făcut-o în fiecare zi, timp de o săptămână și nu sa plâns de dureri în genunchi.

Într-o zi, un tânăr am inflamat atât de glanda tiroidă, care nu am putut respira. Apoi am recomanda rupere tânăr stejar de copac ramuri, pentru a le face bulion bogat, și apoi umeziți o pânză de in și de a face în zona de tiroida comprimă. Schimbarea ca materialul de uscare. Tratate în acest fel câteva zile, mi-am revenit. Din acel moment a trecut mai mult de 60 de ani. În acest timp, glanda tiroida nu din nou, nu am fost deranjat.

Aici astfel de experienta mea. Dumnezeu a dispus, el este încă pe cineva pentru a ajuta la vindecare.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru