rum.ungurury.ru

La 30 de ani, pacienții hipertensivi au fost: nu pentru a obține pierdut și boli curb

Bună ziua, „Bunica!“

Când eram tânăr, la fel ca majoritatea oamenilor care nu țin la o dieta, mânca o mulțime de grase, prăjituri și dulciuri, în general, tot ceea ce a fost pentru mine delicios. În timpul liber, ore culcat pe canapea televiziune vizionarea și a crezut că un stil de viata sanatos, ca nu au fumat niciodată, și aproape nu bea alcool. Dar, odată ce a tensiunii arteriale și a fost îngrozită, pentru că era foarte mare. Deci, la vârsta de 30 am devenit hipertensivi.


Pentru a normaliza presiunea a luat medicamente diferite, dar, în ciuda acestui fapt, hipertensiune arterială este progresat în mod activ. Efectul negativ al bolii asupra inimii, vaselor de sânge, rinichii, ochii si alte organe. Am început să tratați în mod activ pacienții internați și tratați ambulatoriu, dar după fiecare curs terapeutic simțit doar o îmbunătățire pe termen scurt și apoi din nou, hipertensiune arterială în sine o presiune a declarat și dureri de cap.


Viața mea a devenit insuportabilă. Dându-și seama că medicamentele nu mă poate ajuta, am decis să le combine cu popular. Dar de unde să încep? Gândire, am dat seama că primul punct de pe programele mele de agrement și terapeutice ar trebui să fie revizuite stilul meu de viață și de schimbare radicală ea.



La început, am revizuit dieta mea și a început să mănânce, nu că gustoase, și faptul că este util să corpul meu. Nu am avut o picătură de îndoială și că, pentru a obține cel puțin puțin rezultatele în depășirea hipertensiunii arteriale, am lent și constant pentru a obține o pierdere în greutate (și apoi am cântărit mai mult de 90 kg). Pentru a realiza această dietă echilibrată și stil de viață activ.

Cafea si ceai negru in dieta de zi cu zi, deoarece acestea stimulează sistemul nervos, care se reflectă, la rândul său, pe tonul vaselor de sânge, ceea ce duce la spasme și pentru a crește presiunea, am schimbat la ceaiul verde si ceaiul din plante de menta, balsam de lamaie, valeriană , gastei, paducel și hamei. Selecția acestor plante nu a fost accidentală. Faptul că ei calma sistemul nervos și să contribuie la extinderea lumenul vaselor de sânge, ceea ce duce la o scădere a presiunii. De asemenea, am renunța complet la zahăr și să o înlocuiască cu miere și sare, care în schimb a început să folosească varză mare uscate. Deoarece marele organism rău sunt grăsimi animale, și a decis să renunțe la ele, înlocuind porumb și ulei de seminte de in. Eliminarea din produsele lactate grase dieta, în schimb au început să folosească lapte cu conținut scăzut de grăsime, chefir, lapte acru și brânză din lapte acru.

Cartofi și orez, am înlocuit hrisca, orz și ovăz crupe. De asemenea, am renunțat la pâine de grâu, mâncând în loc de secară, precum și germinate ca în mod regulat și consumul de cereale integrale de grâu, mazăre, porumb și soia. Pe lângă toate acestea, unul dintre primele locuri în puterea mea a fost dat varza, sfecla, morcovi, țelină, păstârnac, napii, castraveți, vinete, fenicul, pătrunjel, precum și supele acestor legume. Usturoi, ceapa, mere proaspete, pere, fructe de pădure și plante medicinale au fost, de asemenea, în mod constant pe biroul meu. Am mâncat, de asemenea, linte, soia, fasole verde și fasole, deoarece acestea contribuie la o scădere a presiunii.

Dar, pentru a depăși pe deplin hipertensiune arterială, nu este suficient pentru mine doar ca să mănânce. Realizând acest lucru, am început să se implice activ în exercițiu fizic, încercând să lucreze mai mult și mai puțin fizic sta jos în fața unui televizor. Deci, în mod constant de lucru pe tine, si sa faca fata cu boala. Timp de decenii, tensiunea mea menținută normală și nu se ridică.

Te sfătuiesc toți pacienții hipertensivi nu a stat cu mâinile în sân și la fel ca mine, o abordare cuprinzătoare a bolii. Veți vedea, în curând vei uita despre hipertensiune.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru