rum.ungurury.ru

CÂND infect căpușe de la câini, datorie, el a luptat din greu cu el, ca

Bună ziua, „Bunica!“

Vreau să împărtășesc experiența mea de vindecare.

După ce am prins un acarian. Boala se manifestă prin roșeață pierderii corpului, solzi, mâncărime intolerabil și păr. Este utilizat în tratamentul diferitelor unguente, toxine, extracte, tincturi, și alte instrumente care mi-a oferit oamenilor, dar fără nici un rezultat. Apoi am decis să se consulte cu privire la această chestiune cu medicii care se specializează în îndepărtarea unor astfel de boli, și oamenii de știință

Kiev Institutul de Cercetare de Zoologie. După o examinare atentă și punerea diverși specialiști analize a fost în cele din urmă diagnosticat - sarcoptice (acarianul de mancarime, care se transmite de la câini). Anterior el om nu este un parazit, și, prin urmare, orice astfel de dificultăți în determinarea bolii. Dar, daca este lasata netratata, aceasta poate duce la diferite nevroze, orbire si surditate! Slavă Domnului, în zooinstitute și un spital militar din Kiev, am găsit un tratament corect, și am scăpat de capuse.

Sper că rețetele pe care m-au ajutat, și de a ajuta alte persoane cu aceeași problemă.

Deci, pentru a câștiga râiei sarcoptice, este necesară de 2 ori, cu un interval de 15-20 minute, lubrifiați temeinic zonele cu probleme de 60% tiosulfat de sodiu (preparat farmaceutic), și apoi - 6% acid clorhidric farmacie.



Procedura se face pe o bază de zi cu zi. În plus, este necesar să se toarnă 200 ml alcool medical 25 g de tutun tocat astupa bine vasele și se incubează 2 săptămâni, agitând zilnic, pe raftul de jos a frigiderului. Apoi se filtrează prin mai multe straturi de tifon, pentru a apăra, tinctură drenată din precipitatul, se dizolvă în 100 ml de preparate mijloace 2 g de acid salicilic și de 2 ori pe zi, pentru a lubrifia care rezultă soluția acarianului zonele afectate ale organismului. O altă achiziție necesitate vetapteke de droguri „butoxi“, apoi 1 cm3 (un cub seringă!) Prepararea noapte diluată în 1 litru de apă clocotită, se răcește la 30-400S și ștergerea întregului corp cu această soluție. 1 cm3 poate fi „butoxi“ diluat în 4 linguri orice ulei vegetal, și freca corpul amestec. Asigurați-vă că preparată în mod regulat ca un ceai și bea infuzii de balsam de lamaie, Veronica officinalis, menta, bujor, valeriana si soc.

Aplicarea tuturor mijloacelor de mai sus, după 1-2 luni, puteți scăpa de capuse, și, uneori, va dura 2 ani sau mai mult, deci trebuie să fie pacient. In timpul tratamentului, se spală numai cu sulfat de cupru, oțet și bicarbonat de sodiu (la este luat 1 litru de apă 1 linguriță de vitriol și o mulțime de sodă și oțet). Ocazional înota în bulioane rostopască, iarba mare, măcriș, scoarță de copac crușin și pelin. Dupa baie, se freacă „butoxi“. Îmbrăcăminte și lenjerie de corp în fiecare zi se fierbe în soluție de sodă (1 lingura de bicarbonat de sodiu în 5 litri de apă). De mai multe ori pe zi pentru a spala podele în soluția de construcție de clor (1 lingura în 5 litri de apă fierbinte).

Toate elementele personale, saltele, podele igienizată și ambalate în pungi de plastic.

Pentru a dezinfecta preparatele folosi împotriva puricilor și căpușelor. Acestea pot fi achiziționate în vetapteke. La contactul cu mănuși de cauciuc de uzură alimente.

Acestea sunt recomandările. Urmand ei, vei câștiga cu siguranță râia sarcoptică.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru